Goscie z alergia na koty, czy odkurzanie wystarczy?

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Pt sty 04, 2019 9:29 Goscie z alergia na koty, czy odkurzanie wystarczy?

Witam,

mam kota rasy Ragdoll.

Co dwa tygodnie przyjezdzaja do mnie dzieci, ktore maja alergie na koty.

Co mam zrobic aby pobyt tych dzieci nie byl dla nich uciazliwy ze wzgledu na ich alergie na mojego kota?

Czy wystarczy odkurzyc i na te dni wydac kota sasiadce?

Dziekuje :)

jackfrompoland

 
Posty: 1
Od: Pt sty 04, 2019 9:26

Post » Pt sty 04, 2019 19:48 Re: Goscie z alergia na koty, czy odkurzanie wystarczy?

Nawet jesli pozbedziesz sie na ten czas z domu kota, co jest dla niego ogromnym stresem, alergen i tak postanie w mieszkaniu - on juz jest w scianach i meblach. I tak na marginesie, to nie siersc uczula, dlatego samo odkurzenie wiele nie da.
Do cats eat bats?

Muireade

Avatar użytkownika
 
Posty: 1576
Od: Pon sie 08, 2016 17:26
Lokalizacja: Środek wiochy (pod Toruniem)

Post » Pt sty 04, 2019 19:52 Re: Goscie z alergia na koty, czy odkurzanie wystarczy?

W jakim wieku te dzieci?
Moze poza sprzataniem, zapewnieniem kotu spokojnego miejsca w domu, gdzie dzieci nie beda wchodzily, warto przemyslec wsparcie organizmow na tak krotki pobyt?
Na ile nasilona alergia na tego konkretnego kota?

FuterNiemyty

 
Posty: 3602
Od: Pt gru 01, 2017 11:58

Post » Sob sty 05, 2019 15:13 Re: Goscie z alergia na koty, czy odkurzanie wystarczy?

Wszystko zależy od tego, jakie duże dzieci i jak silna alergia. Jeśli objawia się np. zaczerwienieniem i łzawieniem oczu po potarciu ich ręką, którą dziecko głaskało kota, albo nie mającym dalszych skutków katarem, który znika po wyjeździe dzieciaków, to, jak pisze FuterNiemyty, warto wesprzeć organizm środkami przeciwko alergii. Jeśli jednak alergia jest silna i daje takie objawy jak duszności, silną wysypkę, bądź pobyt dzieci kończyy się np. zapaleniem oskrzeli, to jest już większy problem. Wtedy wsparcie lekami jest niezbędne i musi je dobrać alergolog. Jeśli alergia jest poważna, to jedynym skutecznym środkiem jest unikanie alergenu.
Sprzątanie: odkurzanie, przetarcie podłóg i mebli przed przyjazdem dzieci z pewnością pomoże, ale nie wyeliminuje problemu. Alergen jest wszędzie: dywany, fotele, kanapy, firanki a nawet ubrania, więc oddawanie kota na ten czas też niewiele da.

Agwena

 
Posty: 805
Od: Sob maja 19, 2018 12:27
Lokalizacja: Wrocław




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Blue i 216 gości