Kuweta dla dwóch kociaków

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Śro sty 02, 2019 23:36 Kuweta dla dwóch kociaków

Cześć,
to mój pierwszy post, więc raczej się jeszcze nie odnajduję w forum. :)

Adoptuję parkę 2 kotków, rodzeństwo. Teraz mają po około 5 miesięcy i szykuje im wyprawkę.

Czy taka kuweta będzie ok dla dwójki? Są zgraane, pięknie się bawią, śpią razem itp.

https://www.zooplus.pl/shop/koty/kuwety ... zne/300743

To jedyna, która mi się mieści w łazience a nie bardzo gdzie indziej mam miejsce żeby wstawić większą wersję.

Ewentualnie, dwie takie może?
W opiniach w sklepie jest dużo komentarzy, że z jednej kuwetki korzysta kilka kotów.

Dajcie znać co myślicie. Kamil

kamyk86

 
Posty: 1
Od: Śro sty 02, 2019 19:43

Post » Czw sty 03, 2019 2:06 Re: Kuweta dla dwóch kociaków

Uważa się, że odpowiednia ilość kuwet to: "tyle ile jest kotów + 1".
Czyli w tym wypadku przydałyby się 3 kuwety.
Często nie jest to konieczne, często wystarczy taka ilość kuwet jaka jest ilość kotów, ale odradzam nastawianie się, że tak właśnie będzie w tym wypadku. Że masz tylko jedno miejsce na kuwetę, nigdzie indziej się nie zmieści, bo potem może być problem. Albo zacznie się mobbing kuwetowy (na przykład w wyniku stresu czy zabiegu kota), albo koty zechcą załatwiać różne potrzeby do różnych kuwet (niektóre muszą mieć osobną kuwetę na mocz i osobną na kał, inne oprócz osobnych kuwet muszą mieć też różne żwirki do obu potrzeb), albo zechcesz sprawdzić stan zdrowia jednego z kotów przy pomocy osobnej kuwety (na przykład przy podejrzeniu zapalenia pęcherza).
Nie nastawiałabym się też, że koty na pewno będą lubiły krytą kuwetę. Dlatego pewnie zaczęłabym od jednej krytej i jednej odkrytej (może być ten sam producent: https://www.zooplus.pl/shop/koty/kuwety ... tne/332882)
Obrazek*Obrazek*Obrazek*

Stomachari

 
Posty: 10678
Od: Sob kwi 16, 2016 21:29
Lokalizacja: Nieopodal Sochaczewa.

Post » Czw sty 03, 2019 8:38 Re: Kuweta dla dwóch kociaków

U nas przy 6 kotach są 2 duże kuwety i to wystarcza. Myślę, że wszystko zależy od kota i jego "widzimisię". U teściowej przy parce była jedna kuweta i też nie było problemów.
02.09.15 Fran Fran na pokładzie! ★
07.10.16 Arłowa rodzinka w komplecie z Lili
14.03.17 Ełcia na pokładzie ✿ 25.01.2024 za tęczowym mostem
03.06.18 Kicia i Misia na pokładzie w nowym mieszkaniu ✔
07.11.18 Znajdźka Kipep na pokładzie ♪
25.10.19 Oposik ze skrzynki elektrycznej na pokładzie ☀
21.11.21 Czito ze wsi stał się mieszczuchem ❥

arłynaantresoli

Avatar użytkownika
 
Posty: 434
Od: Czw gru 29, 2016 21:13
Lokalizacja: Milanówek

Post » Czw sty 03, 2019 8:44 Re: Kuweta dla dwóch kociaków

u mnie przy 6 kotach tez sa dwie kuwety i tez wystarcza

Patmol

Avatar użytkownika
 
Posty: 27168
Od: Śro gru 30, 2009 14:03
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post » Czw sty 03, 2019 9:50 Re: Kuweta dla dwóch kociaków

U mnie przy dwóch kotach jest jedna duża kuweta i jest ok. Teraz korzysta z niej dodatkowo na trzeciego mały tymczas. Ma swoją, ale woli tę dużą - ogólną.
Obrazek ObrazekObrazek
Tosia, Basti, Rudi

Do zobaczenia Matrisiu. ♥ ♥ ♥ Kocham Cię.

Bastet

Avatar użytkownika
 
Posty: 7604
Od: Pon paź 12, 2015 19:20

Post » Czw sty 03, 2019 11:29 Re: Kuweta dla dwóch kociaków

I tak od razu (jeśli masz miejsce) polecam tą większą https://www.zooplus.pl/shop/koty/kuwety ... uze/391787 będzis zdecydowanie wygodniej jak kitki podrosną :)
02.09.15 Fran Fran na pokładzie! ★
07.10.16 Arłowa rodzinka w komplecie z Lili
14.03.17 Ełcia na pokładzie ✿ 25.01.2024 za tęczowym mostem
03.06.18 Kicia i Misia na pokładzie w nowym mieszkaniu ✔
07.11.18 Znajdźka Kipep na pokładzie ♪
25.10.19 Oposik ze skrzynki elektrycznej na pokładzie ☀
21.11.21 Czito ze wsi stał się mieszczuchem ❥

arłynaantresoli

Avatar użytkownika
 
Posty: 434
Od: Czw gru 29, 2016 21:13
Lokalizacja: Milanówek

Post » Czw sty 03, 2019 12:58 Re: Kuweta dla dwóch kociaków

Dla swietego spokoju rozbrykanych kociat wstawilabym dwie kuwety. Moze wystarczylaby jedna, a moze nie.
Latwiej bedzie sprobowac z czasem przejscia na jedna, zamiast sprzatania katow po sikaniu.
Poza tym nie ma stresu, ze dzien w pracy sie wydluzyl, czy chce sie pospac, a w jednej kuwecie po 10h jest... ;)

FuterNiemyty

 
Posty: 3640
Od: Pt gru 01, 2017 11:58

Post » Czw sty 03, 2019 13:07 Re: Kuweta dla dwóch kociaków

Powinny być minimum dwie kuwety, z czego jedna od razu bardzo duża. Koty urosną, a dorosłe nie cierpią sikania do małej ciasnej kuwety, w której nie mogą się obrócić bez dotykania ścian. To może skutkować sikaniem na kanapy i łóżka ;)
Poza tym maluszki muszą mieć dwie kuwety tylko dlatego, że w zabawie mogą zapominać gdzie mają pójść na siku i kupę jeśli kuweta będzie za daleko. To również może skończyć się tym, że zaczną sikać na kanapę lub podłogę w kącie.

A kociaki są tej samej płci? jeśli różnej to muszą być już wykastrowane ;)
Milva B
Obrazek
Nasze Koty: http://www.divine-cats.eu

milva b

Avatar użytkownika
 
Posty: 5596
Od: Czw mar 30, 2006 21:24
Lokalizacja: Poznań

Post » Czw sty 03, 2019 14:44 Re: Kuweta dla dwóch kociaków

U mnie na 4 koty sa 3 kuwety i koty chetnie korzystaja, ale bardzo czesto im sprzatamy - jak tylko cos sie pojawi w kuwecie, to zaraz sluzba wyrzuca :wink:.
Do cats eat bats?

Muireade

Avatar użytkownika
 
Posty: 1576
Od: Pon sie 08, 2016 17:26
Lokalizacja: Środek wiochy (pod Toruniem)

Post » Czw sty 03, 2019 15:22 Re: Kuweta dla dwóch kociaków

Zgadzam się totalnie: dwie kuwety. Jedna duża, druga może być najzwyklejsza odkryta. Ja na początku przy dwóch kotach miałam właśnie dwie. Przy czym koty gardziły kuwetą numer dwa: obie w łazience, jedna w łazience druga poza, zamiana kuwet - chodzi o miejscówkę, jakakolwiek inna prócz tej obok toalety stoi wzgardzona. Więc sensu dwóch nie było trzymać i jedna poszła do piwnicy. Na wszelki wypadek zawsze jest, przynieść można :)
A co do Savica: mam tę większą wersję, którą podsyłają dziewczyny, z tym, że te przezroczyste drzwiczki poszły precz, bo nie chciały z niej korzystać, więc może tak być i w tym przypadku.

I witaj na forum, fajnie, że bierzesz od razu dwa zżyte kociaki! Jeśli będziesz miał jakiekolwiek pytania - pytaj. Jest tu sporo naprawdę obeznanych osób, które mogą Ci doradzić :)
"Czy dom bez kota - najedzonego, dopieszczonego i należycie docenionego - zasługuje w ogóle na miano domu?" Mark Twain

MegGrey

Avatar użytkownika
 
Posty: 253
Od: Pon lis 23, 2015 12:54




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Blue, Google [Bot], Zeeni i 553 gości