Lamblia u kotki 7mcy

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Śro sty 09, 2019 0:35 Re: Lamblia u kotki 7mcy

Śmiało możesz dawać karmę dla kotów dorosłych.
Tak, GranataPet o smaku indyka z bażantem będzie dobra.
Gdybyś chciała kupować surowe mięso z indyka, to ja bym proponowała mięso gulaszowe z udźca. Tylko na początek starannie wycięłabym te twarde oraz włókniste fragmenty, które niekiedy zostają przy kawałkach (maszyna niedokładnie obiera). Kot nie nawykły i z chorym układem pokarmowym powinien jeść nieco delikatniej.
Wołowa ligawa też byłaby dobra, może nawet lepsza.

Jeszcze co do gotowania mięsa, bo mi się przypomniało, że mnie o to pytano w innym wątku w kontekście "mięso gotowane = bezwartościowe" (przepisuję prawie cały post):
1) https://www.vetmed.ucdavis.edu/sites/g/ ... spitze.pdf
"When an ingredient was constantly surrounded by water during the cooking process, such as in boiling or basting, more taurine was lost."
Niedobory tauryny mają silny wpływ na organizm kota.
2) http://foodfacts.foodcomp.info/Referenc ... usvide.pdf
"As shown in Table 4 the vitamin retention of thiamin differs between the treatments. The lowest retention by far has the 80°C treatment with a mean value of 60%. More than one third of the vitamins are no longer in the meat. Compared to the mild heat treatment at 53°C, where most of the vitamins are still in the meat, the 80°C has lost four times more vitamins."

Czy mięso po ugotowaniu i nafaszerowaniu powiedzmy podwójną ilością suplementów miałoby taką samą wartość co surowe mięso z pojedynczą dawką suplementów, tego nie umiem powiedzieć (przy czym należy zwrócić uwagę, że niektóre witaminy całkowicie "znikają" z mięsa gotowanego w 80 st. C, zatem trzeba by było kupić większy pakiet suplementów niż do zwykłego BARFa). Nie wiem, czy istnieje taki artykuł. Mam jednak przekonanie, iż pakowanie w kota sztucznie pozyskanych substancji, które mięso zawierało w sposób naturalny a straciło w wyniku gotowania, nie tylko mija się z celem, ale w dodatku może obniżyć jakość podawanego jedzenia (sztuczne suplementy, niedokładne wyliczenia, brak pomiarów przy gotowaniu samemu).
Natomiast wracając do samego sedna: mięso gotowane traci niektóre witaminy czyli wartości a więc staje się bezwartościowe. Karmienie mięsem gotowanym bez odpowiedniego rekompensowania strat może prowadzić do niedoborów w tym tauryny a to z kolei m. in. do chorób serca.
Obrazek

Stomachari

Od: Sob kwi 16, 2016 21:29

Post » Śro sty 09, 2019 6:45 Re: Lamblia u kotki 7mcy

Stomachari prosiła mnie o polecenie weta w okolicach, ale podała mój wątek w linku, aczkolwiek chyba znalazłam poprawny? :mrgreen:
No więc ja koty leczę w Mysiadle na ulicy Łabędziej; http://vetpiaseczno.pl/
Polecam dr Martę (na stronie jest grafik lekarzy).
W razie czego mogę pomóc z transportem - jestem z Nowej Iwicznej.
Beza ma ibd więc co innego ale też związanego z jelitami. Obecnie choroba jest okielznana dzieki tej lecznicy. I nie tylko to bo beza byla ogolnie w zlym stanie. W razie wątpliwości dr Marta już odpowiednìo pokieruje. Na pewno nie jest to lekarz który leczy w ciemno, albo coś na czym się nie zna.

Szukam_kotki

Od: Sob lut 03, 2018 7:53

Post » Śro sty 09, 2019 8:30 Re: Lamblia u kotki 7mcy

Lamblia pisze:dlatego daje jej teraz kawalki gotowane dorsza z wywarem, bo poprostu to mialam w zamrazarce. ok a jaka czesc indyka moge kupić?? np GranataPet o smaku indyka bedzie ok??? kotka ma 7,5 m czy moge jej dawac puszke dla doroslego? dla kociakow zawszwe wszystko z kurczaka jest...

Polecę jeszcze MAC'S mokre - zooplus oferuje wersje kitten bez kurczaka ale są też "dorosłe" smaki bez kurczaka i bulionów drobiowych, testowałam też Feringę i mimo, że w składzie jest po prostu napisane "bulion mięsny" - zaryzykowałam i mój się po tym nie drapał, możesz spróbować - jestem skłonna wierzyć, że bulion w składzie dotyczy mięsa, z którego jest dana puszka. No i catz finefood Purr - jest trochę tych puszek także na pewno uda Ci się urozmaicić dietę.
Co do suchego - przejrzyj skład Orijen i Acana - wersja czerwona.

karol_yna

Od: Śro sie 29, 2018 10:43

Post » Śro sty 09, 2019 14:22 Re: Lamblia u kotki 7mcy

Szukam_kotki pisze:Stomachari prosiła mnie o polecenie weta w okolicach, ale podała mój wątek w linku, aczkolwiek chyba znalazłam poprawny? :mrgreen:

O kurczę, masz rację. Miałam tyle otwartych zakładek, że w końcu skopiowałam adres nie tego wątku.
Przepraszam i dziękuję, że odszukałaś i napisałaś :)
Obrazek

Stomachari

Od: Sob kwi 16, 2016 21:29

[poprzednia]