Koty w niebezpieczeństwie!!! I potrzebna karma

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Sob lut 25, 2023 13:42 Re: Koty w niebezpieczeństwie!!! I potrzebna karma

Przede wszystkim rudalia musi napisać że tego chce...
Jeśli tak - można spróbować ogarniać to logistycznie i moim zdaniem jest to do wykonania.
Rudalia - można zrobić tak że podzielimy obowiązki konieczne do tego - Ty się skontaktujesz z zarządem i dowiesz ile można by tych worków zostawić, kiedy, ile wynosi dodatkowa opłata (już to robiłaś, to są konkrety - ogarniesz). Możesz też kontaktować się z tylko jedną osobą z ew. chętnych z Miau chcących się w to włączyć. A ta osoba będzie rozmawiała z resztą i już ustalała szczegóły. Nie musisz rozmawiać z gromadą ludzi.
Warto by też wtedy założyć osobny wątek poświęcony tej sprawie - można by wtedy pozastanawiać się wspólnie, może ktoś zna kogoś kto coś tam da radę załatwić albo ma jakiś pomysł etc.
Wiem czym jest zespół aspergera i jak może utrudniać życie, ale wszystko jest kwestią znalezienia rozwiązania realnego do realizacji w danych okolicznościach i z uwzględnieniem Twoich trudności w pewnych aspektach.
Wszystko rozbija się przede wszystkim o to czy Ty chcesz to zrobić czy z różnych powodów nie.

Martwisz się o bezpieczeństwo kotów - uważam że to co się dzieje na działce jest dla nich realnym zagrożeniem. To tylko kwestia czasu aż ktoś tego nie zdzierży, bo uzna że szczury latające po działkach lęgną się u Ciebie i wytruje towarzystwo lub ludzie zaczną pisać skargi etc. Ja bym pierwsza pisała gdyby obok mojej działki było wysypisko śmieci... To naprawdę kwestia czasu.
Dlatego oferuję swoją pomoc.
Ale musisz napisać czy tego chcesz.
Jeśli nie chcesz ruszać sprawy stanu swojej działki z jakichkolwiek znanych Ci powodów - napisz to wprost.
Napisz też jeśli chcesz to zrobić i skorzystać z pomocy.
Żeby była jasność sytuacji. Do tego czasu zawieszam temat swojej propozycji, pisze o tym nie na pw tylko tutaj bo to sprawy ważne ogólnie dla osób ewentualnie zainteresowanych.
Bo to też nie chodzi o to by kogoś uszczęśliwiać wbrew jego woli lub ponad jego możliwości.

Blue

 
Posty: 23416
Od: Pt lut 08, 2002 19:26

Post » Nie lut 26, 2023 12:19 Re: Koty w niebezpieczeństwie!!! I potrzebna karma

Karma potrzebna :!: :201494 :201494 :201494

tabo10

 
Posty: 8086
Od: Nie lip 31, 2011 14:24

Post » Nie lut 26, 2023 22:05 Re: Koty w niebezpieczeństwie!!! I potrzebna karma

Rudalia napisała mi na maila
zaktualizowałam system w telefonie i moja przeglądarka nie chciała działać normalnie. Mogłam wejść na forum, ale kiedy próbowałam coś napisać natychmiast odświeżało i znikała mi napisana treść. Na szczęście już jest w porządku, ale teraz kiedy próbuję wysłać wiadomość pojawia się komunikat o błędzie ogólnym.

Dla tego nie ma jej odpowiedzi na propozycję Blue, może jej nawet nie mogła przeczytać.
Nasz wątek:
viewtopic.php?f=46&t=187577
Wątek kotów Joli Dworcowej:
viewtopic.php?f=1&t=191624
Kącik Muzyczny
viewtopic.php?f=8&t=190784
Zjawiska niewytłumaczalne, opowieści o duchach i nie tylko
viewtopic.php?f=8&t=194190

jolabuk5

 
Posty: 59703
Od: Nie paź 16, 2005 14:56
Lokalizacja: Łódź

Post » Nie lut 26, 2023 23:32 Re: Koty w niebezpieczeństwie!!! I potrzebna karma

Jeśli o mnie chodzi - to nie ma pośpiechu w takiej sytuacji, co najwyżej proszę o pw gdybym do tego czasu przestała do wątku zaglądać i przeoczyła odpowiedź, nie śledzę stale wszystkich, jest to zależne od wolnego czasu, zaangażowania w innych etc.
Teraz najważniejsza jest kwestia tego żeby koty miały co jeść...

Blue

 
Posty: 23416
Od: Pt lut 08, 2002 19:26

Post » Pon lut 27, 2023 0:15 Re: Koty w niebezpieczeństwie!!! I potrzebna karma

Jakby coś, to ja mam teraz do rudalii maila, można się będzie przeze mnie skontaktować.
Nasz wątek:
viewtopic.php?f=46&t=187577
Wątek kotów Joli Dworcowej:
viewtopic.php?f=1&t=191624
Kącik Muzyczny
viewtopic.php?f=8&t=190784
Zjawiska niewytłumaczalne, opowieści o duchach i nie tylko
viewtopic.php?f=8&t=194190

jolabuk5

 
Posty: 59703
Od: Nie paź 16, 2005 14:56
Lokalizacja: Łódź

Post » Sob mar 04, 2023 20:43 Re: Koty w niebezpieczeństwie!!! I potrzebna karma

Blue pisze:A jakbyś pogadała z zarządem działek ile wynoszą te dodatkowe opłaty i od jakiej ilości śmieci będą naliczane? Może okazałoby sie że wcale nie chodzi o wysokie kwoty? Jeśli jest Ci trudno rozmawiać twarzą w twarz - to może łatwiej będzie mailowo? Byłoby też tak korzystniej - bo miałabyś to na piśmie, jakieś konkretne informacje.
Jeśli chcesz to ja chętnie Ci fizycznie pomogę w ogarnięciu tego trochę, możemy się umówić kilka razy i zawsze troszkę to ruszyć, gdybyś ustaliła np. zarządem kiedy wywożone są śmieci by workami nie zastawić śmietnika na długi czas tylko zrobić to tuż przed wywózką. Teraz jest dobry czas bo pewnie śmieci za wiele nie ma - od innych działkowiczów.
Rozumiem Twój problem z komunikacją, dzięki temu co napisałaś pewne sprawy stały się jaśniejsze - jeśli się wstępnie umówimy na coś konkretnego to ja Ci się przypomnę, przecież to wszystko jest do dogadania i plan do ustalenia.
To o czym piszesz, twoje trudności - nie jest dla mnie niczym niespotykanym i szokującym - powiedziałabym że to dla mnie codzienność.
Więc jeśli chcesz - to daj znać. Tu już musisz sama się przemóc i napisać że chcesz :)

Bardzo dziękuję, oczywiście chętnie skorzystam z Twojej pomocy, dziękuję!
Na razie podobno nie ma problemu z wyrzucaniem śmieci, tzn. nie mogę zawalić całego śmietnika ale nie będą się czepiać o wyrzucanie. Sądzę, że w takiej sytuacji na razie nie ma potrzeby zamawiać kontenera bo to dodatkowy koszt. Pewnie rzeczywiście dopóki nie ma ludzi na działkach mogę wyrzucać trochę więcej.

Nie mam żadnych powodów żeby nie chcieć tego sprzątnąć, nie mieszkam tam, nie przyjeżdżam rekreacyjnie, nigdy nie planowałam i nie planuję korzystać z tej działki w żaden inny sposób poza udostępnianiem jej kotom.
Zbiórka na utrzymanie bezdomnych kotów z działek w Chylicach
https://pomagam.pl/kotychylice

rudalia

Avatar użytkownika
 
Posty: 1135
Od: Nie maja 12, 2013 19:25

Post » Nie mar 05, 2023 9:56 Re: Koty w niebezpieczeństwie!!! I potrzebna karma

rudalia pisze:Bardzo dziękuję, oczywiście chętnie skorzystam z Twojej pomocy, dziękuję!


Super, czyli pierwszy krok mamy zrobiony :)
Teraz tylko ustalić szczegóły, może jeszcze ktoś zechce się dołączyć.
Czy możesz napisać gdzie dokładnie jest ta działka? Tzn. bez szczegółów lokalizacyjnych - tylko miejscowość i jak tam wygląda sytuacja z dojazdem (może być na pw jeśli nie chcesz tego pisać publicznie).
Ja przyszłą sobotę po południu mam zajętą - ale jakbyśmy dały radę przed południem, to spokojnie. Przyszły przyszły weekend mam cały wolny.
Mogę załatwić worków trochę.

rudalia pisze:Na razie podobno nie ma problemu z wyrzucaniem śmieci, tzn. nie mogę zawalić całego śmietnika ale nie będą się czepiać o wyrzucanie. Sądzę, że w takiej sytuacji na razie nie ma potrzeby zamawiać kontenera bo to dodatkowy koszt. Pewnie rzeczywiście dopóki nie ma ludzi na działkach mogę wyrzucać trochę więcej.


Czyli tak jak miałam nadzieję że będzie.
To super wiadomość :)

Blue

 
Posty: 23416
Od: Pt lut 08, 2002 19:26

Post » Czw gru 14, 2023 19:23 Re: Koty w niebezpieczeństwie!!! I potrzebna karma

rudalia napisałam pw.
Obrazek

MAU

 
Posty: 2621
Od: Śro paź 24, 2012 11:45

[poprzednia]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot], KotSib, Silverblue i 201 gości