Czy oddać kota ?

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Nie gru 30, 2018 12:08 Re: Czy oddać kota ?

MM93, daj linki do swoich ogłoszeń. Będę pamiętała, gdyby zadzwonił jakiś pasujący dom. Mam sporo zgłoszeń, bo ogłaszam rudasy i puchate, ale ostatnio znalezienie dobrego domu to jak wygrana w totka. Wymóg osiatkowania wyklucza 99% chętnych. Ja po rozmowie wysyłam zainteresowanym wskazówki dotyczące zabezpieczeń i na tym zwykle kontakt się urywa :|
Jeśli ktoś nie ma balkonu, to koszt jednej estetycznej stalowej moskitiery i paru kratek na uchylne okna wynosi ok. 300 zl. Jeśli ktoś nie chce przeznaczyć takiej kwoty dla bezpieczeństwa własnego kota, to zdarza mi się uświadamiać rozmówcę, ile DT wydał na kota, którego ma oddać za darmo.

Arcana

 
Posty: 5668
Od: Nie lip 17, 2005 13:59
Lokalizacja: Warszawa


Adopcje: 14 >>

Post » Nie gru 30, 2018 12:10 Re: Czy oddać kota ?

O, super ! Już tak było, że na ogłoszenie jakiegoś kota do DS-u jechał inny, z zupełnie innego DT. I to nie raz.

ewar

 
Posty: 54904
Od: Wto lis 06, 2007 20:17
Lokalizacja: Stalowa Wola

Post » Nie gru 30, 2018 12:49 Re: Czy oddać kota ?

Dzięki !

Myślę, że większe szanse na adopcje ma Luna, bo ona jest bezproblemowa. Luśka to niestety trochę dzikus.

https://www.olx.pl/oferta/zielonooka-lu ... y1qU1.html

https://www.olx.pl/oferta/pokochaj-piek ... y1pzy.html
A jak już jesteśmy przy ochronie, to ja dam ci podarek. Kotka. Będziesz go karmił, czesał i codziennie głaskał, bo kotek to bardzo lubi. Za to jak ktoś przyjdzie ciemną nocką, żeby ci poderżnąć gardło, to kotek go zeżre.
Toroj

MM93

Avatar użytkownika
 
Posty: 512
Od: Czw sty 12, 2012 21:36

Post » Nie gru 30, 2018 13:12 Re: Czy oddać kota ?

Pierwszy już się nie otwiera, bo ogłoszenie nieaktualne.
Jedno zdjęcie to mało. Zrób więcej ładnych zdjęć. I jakiś zachęcający opis kotki, bo dominują wymogi i to superostre. Mało kto robi metalowe osiatkowanie balkonu. Kotka skacze po siatce?

Arcana

 
Posty: 5668
Od: Nie lip 17, 2005 13:59
Lokalizacja: Warszawa


Adopcje: 14 >>

Post » Nie gru 30, 2018 13:15 Re: Czy oddać kota ?

Pierwsze wymaga zatwierdzenia przez admina, bo dokonałam zmian w ogłoszeniu.

Do drugiego wrzuciłam jeszcze dwa zdjęcia.

Niestety przy dziewuchach siatka z zooplusa nie dała rady :/
A jak już jesteśmy przy ochronie, to ja dam ci podarek. Kotka. Będziesz go karmił, czesał i codziennie głaskał, bo kotek to bardzo lubi. Za to jak ktoś przyjdzie ciemną nocką, żeby ci poderżnąć gardło, to kotek go zeżre.
Toroj

MM93

Avatar użytkownika
 
Posty: 512
Od: Czw sty 12, 2012 21:36

Post » Nie gru 30, 2018 13:54 Re: Czy oddać kota ?

Już się otwiera ogłoszenie Luny, piękna kotka. Chyba ma większe szanse na dom bez balkonu :wink:
Ja bym napisała ogólniej, że wymagane zabezpieczenia balkonu/okien, bo szczegóły faktycznie mogą odstraszyć nawet dom bez balkonu. Na okna polecam stalowe moskitiery Żalmalu, ale to już w rozmowie.
Tak samo napisałabym ogólniej o karmach, że je wyłącznie mokre karmy dobrej jakości.
Nie piszesz, jaki dom preferujesz: z drugim kotem czy na jedynaczkę. Możesz wtedy podkreślić konkretne zalety, że ma dobre relacje z innymi kotami, psem itp. Wtedy przydają się też zdjęcia z drugim kotem lub psem.

Arcana

 
Posty: 5668
Od: Nie lip 17, 2005 13:59
Lokalizacja: Warszawa


Adopcje: 14 >>

Post » Nie gru 30, 2018 13:57 Re: Czy oddać kota ?

MM93 zerknęłam na ogłoszenia i... szczerze mówiąc nadal nie za bardzo mam wiedzę o Twoich kotach. Pewnie jako adoptujący gdybym miała do wyboru kilkanaście a nawet kilkadziesiąt ogłoszeń w okolicy z czarnymi kotami, które więcej by mi mówiły o kocie to dzwoniłabym tam. W Twoich ogłoszeniach więcej jest wymogów niż informacji o kotkach.
Metalowa siatka kojarzy się z siatką ogrodzeniową, nie wiadomo jakie testy miał kot, a wysokomięsne puszki laikowi nic nie powiedzą prócz: o matko, pewnie drogie! Zostaje wrażenie: Jasne, może jeszcze jedwabiem dom wyłożyć?
(I uprzedzam, nie hejtuję, patrzę z perspektywy laika, który by chciał jakiegoś kotka przygarnąć i nawet byłby w stanie spełnić warunki).

Opisałabym historię kotek, jak trafiły do Ciebie, już w opisie informację o tym, że kotki korzystają z kuwetek i drapaków (bo kuweta i drapak tak mogą trochę sugerować, że je mają albo, że je dajesz gratis ;) ). I chyba zmieniłabym kolejność: najpierw bardziej szczegółowy opis koteczek, potem ta lista co mają a co nie, a na koniec Twoje wymogi. Może zamiast rozpisywać się o wymogach aż tak po prostu napisać podstawę: zabezpieczenie i dom niewychodzący a warunkiem wypełnienie ankiety przedadopcyjnej? Tam możesz spytać czy mieszkanie wynajmowane czy własność, która część warszawy, czy ma/miał zwierzęta i co się z nimi stało, czym zamierza karmić, czy zgadza się na wizytę pa. To tylko do przemyślenia rzucam do rozważenia :)
"Czy dom bez kota - najedzonego, dopieszczonego i należycie docenionego - zasługuje w ogóle na miano domu?" Mark Twain

MegGrey

Avatar użytkownika
 
Posty: 253
Od: Pon lis 23, 2015 12:54

Post » Nie gru 30, 2018 14:22 Re: Czy oddać kota ?

Poprawiłam, mam nadzieję, że teraz jest bardziej czytelne.

Wymogów nie zmienię, bo wiem, że nie pójdę na żadne ustępstwa z tej strony, i wyjdzie tak jak z tą panią.
A jak już jesteśmy przy ochronie, to ja dam ci podarek. Kotka. Będziesz go karmił, czesał i codziennie głaskał, bo kotek to bardzo lubi. Za to jak ktoś przyjdzie ciemną nocką, żeby ci poderżnąć gardło, to kotek go zeżre.
Toroj

MM93

Avatar użytkownika
 
Posty: 512
Od: Czw sty 12, 2012 21:36

Post » Nie gru 30, 2018 19:06 Re: Czy oddać kota ?

https://www.olx.pl/oferta/pokochaj-piek ... y1pzy.html

hmmm, dlaczego "osiatkowanie metalową siatką"? Ja mam bardzo mocną siatkę, założoną przez profesjonalną firmę zajmującą się zakładaniem siatek dla kotów i siatka wcale nie jest metalowa. Służy Bilowi już 2 lata, a lubi się po niej wspinać. Więc skąd wymóg koniecznie siatki metalowej?

"(...) karmiącego wysokomięsnymi puszkami ( np. animonda, macs) (...)" - moim zdaniem animonda "pupy" nie urywa, to bardzo przeciętna karma (co potwierdza ranking ser_Kociątka viewtopic.php?f=1&t=183659.)
MAC's też ma różne opinie co do jakości.

Ja ciągle podaję Bilowi ok. 10g karmy suchej dziennie - czy to znaczy, że karmię go syfem?
BIL
Obrazek
Kochamy z Bilem wełniankowo u Tulinka https://www.etsy.com/shop/Catluckydog?r ... hDc65H7SOY

Bestol

Avatar użytkownika
 
Posty: 1795
Od: Sob sty 14, 2017 18:20

Post » Nie gru 30, 2018 19:48 Re: Czy oddać kota ?

Osiatkowanie metalową siatką...? - Pierwsza myśl: to kot czy tygrys?
Odstrasza niestety.
Obrazek ObrazekObrazek
Tosia, Basti, Rudi

Do zobaczenia Matrisiu. ♥ ♥ ♥ Kocham Cię.

Bastet

Avatar użytkownika
 
Posty: 7603
Od: Pon paź 12, 2015 19:20

Post » Nie gru 30, 2018 19:48 Re: Czy oddać kota ?

Bastet, pomyślałam dokładnie tak samo.
BIL
Obrazek
Kochamy z Bilem wełniankowo u Tulinka https://www.etsy.com/shop/Catluckydog?r ... hDc65H7SOY

Bestol

Avatar użytkownika
 
Posty: 1795
Od: Sob sty 14, 2017 18:20

Post » Nie gru 30, 2018 20:00 Re: Czy oddać kota ?

Też nie widzę takiej potrzeby, ale ktoś na forum pokazywał wzmocnioną siatkę z Zooplusa przegryzioną przez koty. Lata całe tymczasuję, miewam różne koty i siatka jest w stanie nienaruszonym.
A co do karmienia to ja daję suchą (bezzbożową), mięso, różną mokrą. Z tą ostatnią jest problem, bo moje nie tkną karmy, która jest na czele rankingowej listy. Feringa, Wild Freedom, Grau mogą sobie leżeć w misce, koty będą głodne, ale jej nie tkną. Nie, marketówek nie daję, ale muszę dostosować się do kocich gustów. Ja to rozumiem, bo też są rzeczy, których nawet zapach mnie odrzuca. Nigdy wprawdzie w życiu nie jadłam hamburgera, nie byłam w KFC, smaku chińskich zupek nie znam, ale nie znaczy, że jestem ortodoksyjnym zjadaczem wszystkiego, co zdrowe. Nie, jem to, co lubię i wierzę, że tak ma być. Rozumiem więc koty pod tym względem.

ewar

 
Posty: 54904
Od: Wto lis 06, 2007 20:17
Lokalizacja: Stalowa Wola

Post » Nie gru 30, 2018 20:03 Re: Czy oddać kota ?

Zdaje sobie sprawę, że macs i animonda nie są karmami z najwyższej półki, są tak karmione u mnie, bo przy 5 kotach nie stać mnie na lepsze puszki - więc jeśli ktoś będzie chciał karmić lepiej - to super. Zawsze też można karmić barfem czy whole prey ( ale moim zdaniem to odstraszałoby bardziej niż puszki, które wcale drogie nie są)

Odkąd odkryłam na fb grupę 'o kotach merytorycznie' w ogóle nie karmię suchą karma. Niszczy nerki ( jeśli ktoś chce dowiedzieć się więcej, to zapraszam do grupy, w plikach znajduje się cała masa edukacyjnych grafik.) Grupa promuje zdrowe żywienie - czyli mokre ( puszki, barf, whole prey) i bezpieczne siatkowanie ( czyli własnie 'metalowe').

Serio, nie obchodzi mnie jakie ktoś ma zabezpieczenie i czym karmi. Wyrosłam z przekonywania obcych ludzi do czegokolwiek. Ale koty, które uratowałam trafią do takiego domu jak ja chcę. Albo zostaną ze mną na stałe ( co jest bardziej prawdopodobną wersją).

Przy moich dziewuchach siatka z zooplusa nie zdaje sprawy, teraz zbieram kasę na metalową, co tanie nie będzie - ale bezpieczeństwo kotów jest dla mnie najważniejsze.
A jak już jesteśmy przy ochronie, to ja dam ci podarek. Kotka. Będziesz go karmił, czesał i codziennie głaskał, bo kotek to bardzo lubi. Za to jak ktoś przyjdzie ciemną nocką, żeby ci poderżnąć gardło, to kotek go zeżre.
Toroj

MM93

Avatar użytkownika
 
Posty: 512
Od: Czw sty 12, 2012 21:36

Post » Nie gru 30, 2018 20:10 Re: Czy oddać kota ?

kocham koty, bardzo zależy mi na ich bezpieczeństwie, mam osiatkowany balkon, okna....nie wstawiłabym metalowej siatki na cały balkon.
Nie znam siatki z zooplusa, ja mam taką samoróbkę z siatki produkowanej przez firmę produkującą sieci rybackie- polecana do zabezpieczenia balkonów. Jest od zeszłego roku, najpierw 3 koty i tymczasowo 3 maluchy, w tym sezonie 7 w porywach do 8. Siatka trwa.
Obrazek

maczkowa

 
Posty: 7073
Od: Pon gru 03, 2018 16:47

Post » Nie gru 30, 2018 20:15 Re: Czy oddać kota ?

Ja również nie mam siatki z Zooplusa. Moja siatka została zakupiona wraz z usługą jej zamontowania w firmie specjalizującej się zakładaniem siatek dla kotów. Fakt, tanio nie było, ale - przynajmniej na razie - efekt na 100%.
Absolutnie nie sądzę, aby siatka metalowa sprawdziła się lepiej.

Moim zdaniem zapis w ogłoszeniu - siatka metalowa - faktycznie odstrasza.
Dziwnym też jest dla mnie w ogłoszeniu wymóg dotyczący rodzaju karm. Nie lepiej byłoby o karmach porozmawiać, gdy jakiś chętny na adopcję kota się skontaktuje?
Dla mnie, jako odbiorcy tego ogłoszenia to:
mogę starać się o adopcję tylko wtedy, gdy mam siatki metalowe, karmię animondą, MAC`s i barfem i nie stosuję karmy suchej.
Ja bym przeszła obok takiego ogłoszenia bez zainteresowania...
To już chyba lepszym rozwiązaniem jest stworzenie ankiety przedadopcyjnej, żeby poznać warunki dla kota u ewentualnego opiekuna.
Ostatnio edytowano Nie gru 30, 2018 20:28 przez Bestol, łącznie edytowano 2 razy
BIL
Obrazek
Kochamy z Bilem wełniankowo u Tulinka https://www.etsy.com/shop/Catluckydog?r ... hDc65H7SOY

Bestol

Avatar użytkownika
 
Posty: 1795
Od: Sob sty 14, 2017 18:20

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot], Mojo97, polalala i 227 gości