Problem z apetytem u starszej kotki.

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Pon gru 24, 2018 17:48 Problem z apetytem u starszej kotki.

Moja kilkunastoletnia kotka od kilku lat ma okresowo problem z apetytem.Lekarze mają problem z diagnozą.W końcu stwierdzili ,że to IBD i zalecili steryd Depo-medrol (Było też podejrzenie Sibo.Faktycznie ponad miesiąc temu nastąpiła poprawa po tym leku.Morfologię ma dobrą .TLI w normie.Witamina B12 i kwas foliowy poniżej normy.Otrzymuje Catosal.
Kilka dni temu ponownie pojawił się problem z apetytem -identyczny przebieg jak zawsze.Jako ,że jesteśmy po za miejscem zamieszkania , lekarz kotka polecił podać Depo-metrol tu na miejscu.Steryd został podany kilka dni temu .Niestety nie nastąpiła poprawa i pojechaliśmy do innego weterynarza.Tam stwierdzono gorączkę 39,9 i podano antybiotyk Synulox i dostała kroplówkę.Spojówki zaczerwienione ww chłonne obwodowe niepowiększone , oddech swobodny , osłuchowo bez zmian w ukł.oddechowym.Brzuch miękki , niebolesny.Po antybiotyku brak poprawy.Temperatura jest już w normie.
Wczoraj już u innego weterynarza otrzymała ponownie Synulox i małą dawkę buprenorfiny.Poprawa nie nastąpiła.
Dzisiaj doktor w związku z brakiem poprawy zrobił dodatkowo usg.Stwierdził poszerzenie ściany jelita - podobno potwierdzające IBD oraz coś w żołądku i raczej to nie jedzenie ponieważ była na czczo.Lekarz podejrzewa zakłaczenie.
Kotek dzisiaj ok.11/00 otrzymał Synulox , mniejszą dawkę buprenorfiny , pastę odkłaczającą , mirtor na poprawę apetytu.Do teraz nie ma żadnej poprawy.Nie zjadła nic.
Dodatkowo od wczoraj unika nas , chowa się.Kłopotów z wypróżnianiem nie ma.Dodam ,że ok. tydzień temu , jeszcze przed utratą apetytu miała doskonały nastrój i bawiła się jak mały kotek.
Jestem w kropce bo nie wiem co robić.Mam podać jeszcze pastę odkłaczającą.Dzisiaj Wigilia , przed nami dwa dni świąteczne.Lekarze , do których mam największe zaufanie mają wolne.

bawarka

 
Posty: 9
Od: Śro cze 22, 2011 18:51

Post » Pon gru 24, 2018 19:45 Re: Problem z apetytem u starszej kotki.

A badanie krwi miała robione? W tym wieku to może być wszystko, chora trzustka czy wątroba, nerki, jakaś infekcja wirusowa itd.
NA PILNE LECZENIE KOTÓW Z CMENTARZA- KONTO
https://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1&t=157308

mziel52

 
Posty: 14694
Od: Czw gru 27, 2007 20:51
Lokalizacja: W-wa Śródmiescie

Post » Pon gru 24, 2018 20:06 Re: Problem z apetytem u starszej kotki.

Podstawowa morfologia była robiona i jest ok.Resztę badań jak stwierdził dr musi zrobić później bo krew musi skrzepnąć.Badanie trzustki musi zrobić w zewnętrznym laboratorium (krew została pobrana na to badanie) i ma być wysłana po świętach.Profil trzustkowo-jelitowy był badany w listopadzie i jest w normie.

bawarka

 
Posty: 9
Od: Śro cze 22, 2011 18:51

Post » Pon gru 24, 2018 20:53 Re: Problem z apetytem u starszej kotki.

Mocznik i kreatynina też były badane? Kotka dostaje leki nieobojętne dla nerek.
NA PILNE LECZENIE KOTÓW Z CMENTARZA- KONTO
https://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1&t=157308

mziel52

 
Posty: 14694
Od: Czw gru 27, 2007 20:51
Lokalizacja: W-wa Śródmiescie

Post » Pon gru 24, 2018 21:12 Re: Problem z apetytem u starszej kotki.

Mam nadzieję .To lekarz , który pracował 3 lata w schronisku i opiekował się kotami.Steryd dostała obecnie drugi raz dopiero.Mocznik i kreatynina ostatnio badana w czerwcu więc dosyć dawno jak na kota w tym wieku .Wtedy w normie.

bawarka

 
Posty: 9
Od: Śro cze 22, 2011 18:51

Post » Pon gru 24, 2018 22:10 Re: Problem z apetytem u starszej kotki.

Warto jej zrobić poszerzone badania krwi, morfologię, nerki, elektrolity (sód, potas, wapń, fosfor), próby wątrobowe, tarczyca itd. Ponadto mocz. Skoro kotka źle się czuje, a leczenie nie skutkuje, trzeba szukać przyczyny.
Testy na FiV i białaczkę miała robione?
NA PILNE LECZENIE KOTÓW Z CMENTARZA- KONTO
https://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1&t=157308

mziel52

 
Posty: 14694
Od: Czw gru 27, 2007 20:51
Lokalizacja: W-wa Śródmiescie

Post » Pon gru 24, 2018 22:21 Re: Problem z apetytem u starszej kotki.

Zrobimy rozszerzone badania.Ona zawsze była okazem zdrowia oprócz tych okresowych braków apetytu.Zawsze leczenie było skuteczne.Tym razem pierwszy raz leczenie jest bez efektu.Testów na Fiv i białaczkę nie miała.Dziękuję za odpowiedź.

bawarka

 
Posty: 9
Od: Śro cze 22, 2011 18:51




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Blue, kasiek1510, Silverblue, Zeeni i 293 gości