Bardzo silna anemia :(

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Czw sty 17, 2019 22:18 Re: Bardzo silna anemia :(

Czyli wszystko składa się na to, że szpik pracuje raczej dobrze.
Tydzień temu dostał steryd i po 6 dniach krwinki nie skoczyły?
Dostał taki w iniekcji? A w grudniu jaki?
To też ma znaczenie zarówno jaki to jest steryd i w jakiej dawce. Więc też nie możemy wnioskować że anemia jest niereagujaca na steroidoterapię.

Czytałam, że rozmazy były, ale wiesz... jednak oko i doświadczenie specjalisty najlepsze. Zwłaszcza to drugie.

Yocia

 
Posty: 1597
Od: Sob sie 01, 2009 10:48

Post » Czw sty 17, 2019 22:25 Re: Bardzo silna anemia :(

17 grudnia miał krwinki 1.78. Od wtedy dostawał steryd (zastrzyk) i rosły ładnie, ale później zaczeły spadać, wątroba mocno dostała, więc z niego zrezygnowano. Potem zaczął brać aniclindan i hepaxan, krwinki rosły aż doszły do 3.5 i tak stały. Aby je pobudzić 11 stycznia dostał steryd w zastrzyku oraz unidox I dzisiaj te nieszczęsne krwinki mają 3.11.

Sylwia89

 
Posty: 37
Od: Pt gru 21, 2018 21:03

Post » Czw sty 17, 2019 22:50 Re: Bardzo silna anemia :(

A unidoxu nie dostawał wcześniej, przed 11.01?
Przepraszam, możliwe że pisałaś na wątku i wystarczyłoby prześledzić wpisy, ale ja tak z doskoku na forum.

Yocia

 
Posty: 1597
Od: Sob sie 01, 2009 10:48

Post » Pt sty 18, 2019 6:56 Re: Bardzo silna anemia :(

Nie. Brał aniclindan, z 3 tygodnie, ale krwinki stały w miejscu dodatkowo w lecznicy nie mieli aniclindanu, więc poprosiłam o unidox sugerując się tym, że w rozmazie jednak lab zobaczył jakieś śladowe pasożyty we krwi + Wasze opinie z forum. Czyli dziś mamy 7my dzień na unidoxie i krwinki słabe :( w przyszłym tyg chcą sprawdzić znowu morfe, a potem test coombsa. Ale myślę, że w lutym będziemy musieli jechać do Wrocławia.

Sylwia89

 
Posty: 37
Od: Pt gru 21, 2018 21:03

Post » Pt sty 25, 2019 7:39 Re: Bardzo silna anemia :(

Krwinki 3,3 czyli trzymają się ale nie rosną. Powtórzyliśmy FiV, FELV i są negatywne. Weci nie wiedzą już co robić, odsyłają do Wrocławia.

Sylwia89

 
Posty: 37
Od: Pt gru 21, 2018 21:03

Post » Śro sty 30, 2019 13:35 Re: Bardzo silna anemia :(

Jesteśmy po wizycie u wspaniałej dr Łukaszewskiej. Dokładny opis wizyty i badań dam później, ale proszę ..czy ktoś miał taki wynik i nie miał fip?

FCoV (FIP) - przeciwciała (IFT)
Miano 1:100
Zakres referencyjny <1:100

Poziom przeciwciał wskazuje na aktualną lub przebytą infekcję na tle koronawirusa.
Wynik nie daje jednak informacji dotyczącej występowania FIP (ok. 50 - 60 % kotów jest seropozytywnych).
W celu potwierdzenia diagnozy FIP zaleca się wykonanie badań dodatkowych: elektroforeza białek, poziom AST,
próba Rivalta.

Sylwia89

 
Posty: 37
Od: Pt gru 21, 2018 21:03

Post » Śro sty 30, 2019 18:37 Re: Bardzo silna anemia :(

Przypuszczam że ogromna ilość kotów ma takie miano przeciwciał i nie ma FIPa. Wynik mówi jedynie że kot ma przeciwciała przeciwko koronawirusowi. I to wcale nie za dużo. Mozna mieć Fipa mając takie miano (rzadko), można mieć mając powyżej 1:400. A można mieć nawet wtedy gdy miano jest bardzo niskie i teoretycznie wychodzi z niego ze kot nie ma przeciwciał. W praktyce w zaawansowanych stanach wszystkie przeciwciała są unieruchomione wiazaniem z wirusem i przez to niewykrywalne testem.

To badanie nie jest w żaden sposób diagnostyczne. Wyjątkiem jest bardzo wysoki poziom przeciwciał przy objawach sugerujacych FIPa. To też niczego nie przesądza ale już coś mówi.

Blue

 
Posty: 23416
Od: Pt lut 08, 2002 19:26

Post » Śro sty 30, 2019 19:11 Re: Bardzo silna anemia :(

https://www.ratujemyzwierzaki.pl/fip
jakby co, tu są może wazne informacje
Obrazek

maczkowa

 
Posty: 7073
Od: Pon gru 03, 2018 16:47

Post » Śro sty 30, 2019 20:09 Re: Bardzo silna anemia :(

Dziękuję bardzo.A Gosię, autorkę zbiórki znam, jaki ten świat mały :D

Zdenerwowałam się, bo w w grudniu w tym samym labie wynik był ujemny, a teraz jest już inaczej.

Co do wyty u pani dr Łukaszewskiej. Porobiła bardzo dużo badań, rozmazy, krew na zakaźne wysłana do innego labu, pojderzenie awitaminozy, ale sama stwierdziła, że dziwny przypadek. Najbardziej niepokojące okazują się być duże krwinki czerwone (wysokie mcv i mch), jednak dające nadzieje jest to, że spadają od grudnia. W ogóle nie wiem jak to możliwe, że 24 stycznia makrocyty w czewonych krwinkach stanowiły 5% a dzień później 15%. Witaminę b12 mamy podwyższoną, kwas foliowy w normie, stosunek albuminy/globuliny w normie (co to znaczy dokładnie?.
Miał również USG, które też jest ok.
Wątroba już całkowicie w normie :) :)

Krwinki czerwone nadal słabo i mało retikulocytów, białych krwinek też za mało :/ bilirubina podwyższona.

Poza tym Syriusz czuje się bardzo dobrze.

Czekamy na kolejne wyniki, jutro mamy morfologię, krew wysyłamy do pani doktor do Wrocławia.

PS Po rozmowach z panią doktor coraz bardziej przeraża mnie brak wiedzy wielu wetów :(

Sylwia89

 
Posty: 37
Od: Pt gru 21, 2018 21:03

Post » Śro sty 30, 2019 20:48 Re: Bardzo silna anemia :(

Ż całego serca życzę kotkowi i Tobie, by podejrzenie tej diagnozy nie sprawdziło się, ale warto wiedzieć, że jakieś światełko w tunelu na tę okropną chorobę pojawiło się.Edit. :( nie zwróciłam uwagi, że ogłoszenie sprzed 2 lat :(
Obrazek

maczkowa

 
Posty: 7073
Od: Pon gru 03, 2018 16:47

Post » Śro sty 30, 2019 20:53 Re: Bardzo silna anemia :(

Nieprawidłowy stosunek albumin do globulin zwykle świadczy o poważnych chorobach ogolnoustrojowych. Prawidłowy ich nie wyklucza ale jest dobrą informacją :)
Wynik badania miana przeciwciał wynoszący 1:100 jest z pogranicza ujemnego i dodatniego. Dlatego w poprzednim badaniu wynik mógł być ujemny.

Cieszę się że kocurek jest w dobrej formie i w dobrych rękach :)

Blue

 
Posty: 23416
Od: Pt lut 08, 2002 19:26

Post » Czw sty 31, 2019 9:21 Re: Bardzo silna anemia :(

Krwinki spadły do 2,33, hematokryt 16,4% :(((((
Jedziemy do Wrocławia na biopsje i może też transfuzje. Jestem załamana.

Sylwia89

 
Posty: 37
Od: Pt gru 21, 2018 21:03

Post » Czw sty 31, 2019 9:23 Re: Bardzo silna anemia :(

Tak mi przykro....
Trzymam z całych sił kciuki żeby udało się bezpiecznie zrobić biopsję i by przyniosła ona dobre wieści.

Blue

 
Posty: 23416
Od: Pt lut 08, 2002 19:26

Post » Czw sty 31, 2019 10:09 Re: Bardzo silna anemia :(

Dziękuję. Tylko co może być ? Dysplazja szpiku? Na to sterydy pomogą? Teraz jest najgorzej bo dopiero przed chwilą dostał steryd, więc zanim on zacznie działać...........

Sylwia89

 
Posty: 37
Od: Pt gru 21, 2018 21:03

Post » Czw sty 31, 2019 10:44 Re: Bardzo silna anemia :(

Jak wygląda szpik powie jedynie biopsja :( Wiele jest jego chorób, zwykle bardzo poważne niestety :( I wiele jest przyczyn niszczących szpik :(

Moze być też i tak ze organizm sam niszczy krwinki. Od ponad 4 lat bujamy się z taką niedokrwistością u naszej kotki.
W dwa dni potrafi z hematokrytu 45 % przejść do 8 %. Bez żadnych objawów rozpadu krwinek.

Nie jest łatwe diagnozowanie nietypowych niedokrwistosci u kotów :( dlatego super ze jestescie pod opieką hematologa.

Blue

 
Posty: 23416
Od: Pt lut 08, 2002 19:26

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Damian- iza71koty, skaz i 203 gości