Bardzo silna anemia :(

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Pt lut 15, 2019 14:53 Re: Bardzo silna anemia :(

dziękujemy :) Obrazek

Sylwia89

 
Posty: 37
Od: Pt gru 21, 2018 21:03

Post » Pt lut 15, 2019 21:13 Re: Bardzo silna anemia :(

Jaki piękny ... :1luvu: Ale zastanawiam się, dlaczego tak często pobieracie mu krew? Przy takiej anemii każda kropla jest na wagę złota..To samo powiedział weterynarz z banku krwi, który przywiózł krew dla Zuzi, i też musiał stopować moją wetkę, żeby oszczędzała krew i nie pobierała tak często.
Obrazek

katarzyna1207

 
Posty: 5566
Od: Pt lip 03, 2009 21:58
Lokalizacja: Lublin

Post » Sob lut 16, 2019 11:13 Re: Bardzo silna anemia :(

też się nad tym zastanawiałam, ale weci powiedzieli, że pobierany jest tylko 1 ml i to aż tak nie szkodzi. Teraz już chodzim rzadziej, dopiero we wt mamy wizytę.

Sylwia89

 
Posty: 37
Od: Pt gru 21, 2018 21:03

Post » Sob lut 16, 2019 11:42 Re: Bardzo silna anemia :(

Nie znalazłam informacji (albo przegapiłam) - ta anemia jest regeneratywna, czy nieregeneratywna? Bo przy nieregeneratywnej pobieranie co chwilę po 1 ml krwi, która się nie odbudowywuje, jest wg mnie bardzo ryzykowne ...I co im dawała ta codzienna informacja ? Sorry, ale jakoś Ci weci nie budzą mojego zaufania ...
Obrazek

katarzyna1207

 
Posty: 5566
Od: Pt lip 03, 2009 21:58
Lokalizacja: Lublin

Post » Sob lut 16, 2019 12:06 Re: Bardzo silna anemia :(

Sama już nie wiem, żelazo, b12 ma w normie, reticulocyty są. Mam nadzieję, że ten steryd mu pomaga, pytanie co będzie jak zmiejszymy dawki, czy te krwinki się utrzymają.

Sylwia89

 
Posty: 37
Od: Pt gru 21, 2018 21:03

Post » Śro mar 20, 2019 15:14 Re: Bardzo silna anemia :(

Cześć, wracam do Was z (mam nadzieję) szczęśliwym zakończeniem naszej choroby, może komuś moje informacje pomogą.

Syriusz jest cały czas na sterydzie, na który bardzo dobrze reaguje. Dostawał 2 mg/ na kg masy ciała dwa razy dziennie. Przyjmuje Dermipred czyli zwierzęcą wersję encortolonu, co jest świetne, bo sam zjada te tabletki, a przy encortolonie trzeba było walczyć ;)
Na dzień dzisiejszy ma wszystkie wyniki w normie, RBC 8,3 :D :D :D :D :D
Nasza diagnoza to hipoplazja czerwonokrwinkowa szpiku młodych kotów (mogłam troszkę przekręcić nazwę). Bardzo rzadka choroba, na szczęście uleczalna, ale może wrócić.

Teraz schodzimy ze sterydu, oczywiście powoli, teraz cały tydzień zmniejszamy dawkę o 1/4.

Zadziwiające, że mimo takiej dawki sterydów, wątroba jest całkiem ok, podwyższony tylko ALT (200, norma do 130, ale mieliśmy kiedyś ponad 1000, więc dla nas to sukces). ASP i bilirubina w normie. Cały czas przyjmuje też hepatiale forte advanced.

To wszystko osiągnęliśmy dzięki dr Janinie Łukaszewskiej z Wrocławia i dr Urszuli Sulskiej-Mikołajewskiej z Poznania (NeoVet), z całego serca polecam.

Walczcie o Wasze koty, nie poddawajcie się. My walczymy od grudnia, było już na prawdę słabo, byliśmy o krok od transfuzji i (pewnie czegoś gorszego), ale szukaliśmy, konsultowaliśmy się, żeby na szczęście trafić do najlepszej hematolog w kraju.
Poza tym róbcie badania!!! U nas też początkowo niby nic nie było widać, a gdybyśmy nie wykonali badań "kontrolnych" to mogłoby Syriusza już nie być.
Pozdrawiam serdecznie

Sylwia89

 
Posty: 37
Od: Pt gru 21, 2018 21:03

Post » Śro mar 20, 2019 16:00 Re: Bardzo silna anemia :(

Świetna wiadomość.
Dużo zdrowia życzę.
Kto się tłumokiem urodził, walizką nigdy nie będzie!
[...] jesteś tym, co jesz... kabanosem w majonezie"

ariel

 
Posty: 18674
Od: Wto mar 15, 2005 11:48
Lokalizacja: Warszawa Wola

Post » Czw mar 21, 2019 14:44 Re: Bardzo silna anemia :(

Dziękujemy :)

Sylwia89

 
Posty: 37
Od: Pt gru 21, 2018 21:03

[poprzednia]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: jolabuk5, misiulka, skaz i 192 gości