5-mies. - mamy trichomonas foetus...

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Pt maja 03, 2019 19:29 Re: 5-mies. - mamy trichomonas foetus...

Agwena pisze:Dopiszę jeszcze, że moja wetka mówiła, że warunkiem powodzenia kuracji metrobactinem przy rzęsistku jest jego długotrwałe stosowanie oraz codzienna dezynfekcja i wyparzanie kuwet. Stąd u nas 21 dni. Nie wiem jak to jest przy clostridium, ale przychyliłabym się do tego, co pisze Norma, że 7 dni to za mało.
Moje kociska tylko apetyt straciły podczas tego leczenia, jadły mało i bardzo wybrzydzały, ale po zakończeniu kuracji wszystko powoli wróciło do normy.


Ja tak twierdzę na podstawie materiałów ze strony ośrodka weterynaryjnego w U.S.A, który ma bardzo duże doświadczenie w leczeniu clostridium. Załączam link.

https://www.bestfriendsvet.com/library/ ... l-diarrhea

Oni tam dopiero w 10 -14 dniu leczenia metronidazolem ponownie badają pod mikroskopem czy clostridium wybite i tylko w takim wypadku kończą leczenie. Piszą, że leczenie jest długotrwałe i może trwać od 10 dni do miesiąca, a zbyt wczesne odstawienie antybiotyku kończy się nawrotem. Że z tym nawrotem po za krótkim leczeniu to prawda, przekonałam się na własnym kocie.

Edit.
Jak Pan Tadeusz nie wyleczył się z clostridium po 10 dniach na stomorgylu, to byłam załamana . Nie rozumiałam co się dzieje i nie wiedziałam co dalej robić. Dopiero jak jakimś cudem wynalazłam tę stronę z U.S.A w necie to mi się rozjaśniło w głowie. Wydrukowałam sobie, poszłam z tym do weta i powiedziałam, że chcę jeszcze raz Pana Tadeusza przeleczyć tym razem tak długo aż cholerstwo porządnie wybijemy.
„ Istnieją dwa sposoby ucieczki od prozy życia: muzyka i koty. ” (Albert Schweitzer)

Norma0204

Avatar użytkownika
 
Posty: 1085
Od: Wto sie 18, 2015 16:55
Lokalizacja: Gliwice Zabrze

Post » Wto lis 09, 2021 22:29 Re: 5-mies. - mamy trichomonas foetus...

Agwena pisze:Dopiszę jeszcze, że moja wetka mówiła, że warunkiem powodzenia kuracji metrobactinem przy rzęsistku jest jego długotrwałe stosowanie oraz codzienna dezynfekcja i wyparzanie kuwet. Stąd u nas 21 dni. Nie wiem jak to jest przy clostridium, ale przychyliłabym się do tego, co pisze Norma, że 7 dni to za mało.
Moje kociska tylko apetyt straciły podczas tego leczenia, jadły mało i bardzo wybrzydzały, ale po zakończeniu kuracji wszystko powoli wróciło do normy.

Czy potwierdzałaś po jakimś dłuższym okresie całkowite pozbycie się tego rzęsistkowicą ponownym badaniem PCR?
Skąd pewność że metoda była skuteczna?

AdamNiezgodka

 
Posty: 4
Od: Wto lis 09, 2021 20:25
Lokalizacja: Warszawa

Post » Śro lis 10, 2021 15:34 Re: 5-mies. - mamy trichomonas foetus...

Nie, nie potwierdzałam.
Gdyby metoda nie była skuteczna kociaki, bo to były wtedy jeszcze kocięta, nadal miałyby biegunkę. Nie dałoby się nie zauważyć, że coś jest nie tak.
Od czasu przeleczenia metrobactinem, czyli od dwa i pół roku, nie miałam epizodu rozwolnienia u żadnego z trzech kotów.
Oczywiście, mogłabym badać, ale uznałyśmy z wetką, że nie ma sensu w tym przypadku generować kosztów.

Agwena

 
Posty: 805
Od: Sob maja 19, 2018 12:27
Lokalizacja: Wrocław

Post » Śro lis 10, 2021 16:49 Re: 5-mies. - mamy trichomonas foetus...

A leczyłaś tylko tego z rozwolnieniem czy oba?

AdamNiezgodka

 
Posty: 4
Od: Wto lis 09, 2021 20:25
Lokalizacja: Warszawa

Post » Śro lis 10, 2021 19:55 Re: 5-mies. - mamy trichomonas foetus...

Wszystkie trzy. Gdybym leczyła tylko jednego, to za chwilę miałabym powtórkę z rozrywki u pozostałych. Rozwolnienie miały dwa kociaki. Starsza kotka nie, ale ją też leczyliśmy.
Wetka nie miała żadnych wątpliwości, że w takiej sytuacji trzeba leczyć całe stado. :) Wspólne kuwety mają. :)

Agwena

 
Posty: 805
Od: Sob maja 19, 2018 12:27
Lokalizacja: Wrocław

Post » Nie gru 19, 2021 23:16 Re: 5-mies. - mamy trichomonas foetus...

U naszych ancymonków leczenie metrobactinem nie przyniosło oczekiwanych efektów. Po kilu dniach od zakończenia leczenia biegunka wróciła. Vet twierdzi że skuteczność tego leku to 30%.

AdamNiezgodka

 
Posty: 4
Od: Wto lis 09, 2021 20:25
Lokalizacja: Warszawa

Post » Śro gru 22, 2021 19:17 Re: 5-mies. - mamy trichomonas foetus...

A ile czasu trwało leczenie metrobactinem?
I czy to, co leczyliście, to był na pewno rzęsistek?

Agwena

 
Posty: 805
Od: Sob maja 19, 2018 12:27
Lokalizacja: Wrocław

Post » Śro gru 22, 2021 19:59 Re: 5-mies. - mamy trichomonas foetus...

3 tygodnie. Tak rzęsistek potwierdzony PCRem.

AdamNiezgodka

 
Posty: 4
Od: Wto lis 09, 2021 20:25
Lokalizacja: Warszawa

[poprzednia]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 126 gości