5-mies. - mamy trichomonas foetus...

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Pt maja 03, 2019 19:29 Re: 5-mies. - mamy trichomonas foetus...

Agwena pisze:Dopiszę jeszcze, że moja wetka mówiła, że warunkiem powodzenia kuracji metrobactinem przy rzęsistku jest jego długotrwałe stosowanie oraz codzienna dezynfekcja i wyparzanie kuwet. Stąd u nas 21 dni. Nie wiem jak to jest przy clostridium, ale przychyliłabym się do tego, co pisze Norma, że 7 dni to za mało.
Moje kociska tylko apetyt straciły podczas tego leczenia, jadły mało i bardzo wybrzydzały, ale po zakończeniu kuracji wszystko powoli wróciło do normy.


Ja tak twierdzę na podstawie materiałów ze strony ośrodka weterynaryjnego w U.S.A, który ma bardzo duże doświadczenie w leczeniu clostridium. Załączam link.

https://www.bestfriendsvet.com/library/ ... l-diarrhea

Oni tam dopiero w 10 -14 dniu leczenia metronidazolem ponownie badają pod mikroskopem czy clostridium wybite i tylko w takim wypadku kończą leczenie. Piszą, że leczenie jest długotrwałe i może trwać od 10 dni do miesiąca, a zbyt wczesne odstawienie antybiotyku kończy się nawrotem. Że z tym nawrotem po za krótkim leczeniu to prawda, przekonałam się na własnym kocie.

Edit.
Jak Pan Tadeusz nie wyleczył się z clostridium po 10 dniach na stomorgylu, to byłam załamana . Nie rozumiałam co się dzieje i nie wiedziałam co dalej robić. Dopiero jak jakimś cudem wynalazłam tę stronę z U.S.A w necie to mi się rozjaśniło w głowie. Wydrukowałam sobie, poszłam z tym do weta i powiedziałam, że chcę jeszcze raz Pana Tadeusza przeleczyć tym razem tak długo aż cholerstwo porządnie wybijemy.
„ Istnieją dwa sposoby ucieczki od prozy życia: muzyka i koty. ” (Albert Schweitzer)

Norma0204

Avatar użytkownika
 
Posty: 1049
Od: Wto sie 18, 2015 16:55
Lokalizacja: Gliwice Zabrze

[poprzednia]Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Avian, Google [Bot], Hanig, KrystleC i 48 gości