Kocurek stateczny + kocurek szajbus

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Wto gru 18, 2018 20:26 Kocurek stateczny + kocurek szajbus

To jest mój pierwszy post na tym forum, zatem proszę o wyrozumiałość ;)
Dwa miesiące temu wzięłam do domu kocurka brytyjskiego Leo (obecnie ma 22 tygodnie - kastrujemy w nowym roku), ze spokojnym charakterem - taki lord, który lubi się miziać kiedy to on ma ochotę, nie lubi brania na ręce, ale sam wskakuje na kolana tylko do mnie. Bawić się bawi, ale nie jest to zabawa podczas której wszystko lata - na wędkę poluje analizując sytuację, piórko natomiast musi wychodzić z jakiejś dziury, piłkę i słomki pokopie, ale bez szaleństw. Oczywiście ma zrywy jak każdy kotełi wtedy wszystko jest x2.
Ponad tydzień temu dołączył do nas drugi kocurek brytyjski, Munio (obecnie ma 17 tygodni - wykastrowany w hodowli) i jego charakter okazał się całkowicie odwrotny - wcielona szajba ;) Bardzo lubi być głaskany i przytulany i sam się ociera o twarze - do mnie nie przychodzi ;). Bawi się dosłownie wszystkim, kartkami, firanami, piórkiem, a słomki śrutuje jak kornik. Wystarczy, że coś się poruszy i już biegnie do nowej zabawki.
Kotki po 5 dniach się całkowicie polubiły, biegają za sobą, zaczepiają się, wczoraj Muniek nawet umył Leo pod kitą :o ale... martwi mnie fakt, że czasem Muniek olewa Leo zaczepki, a ten wygląda na smutasa, choć pewnie smutny nie jest, Jak młodszy się bawi, to starszy tylko patrzy. Gdy Leo znajdzie nakrętkę i zaczyna kopać, Munio mu ją odbiera choć ma wokół mnóstwo innych pierdół. Nie mam szansy się pobawić z Leo, bo młodszy się wtrąca i wygarnia mu wszystkie zabawki. A kiedy zamknę się na chwilę w pokoju z Leo, to ten ma w nosie i chce, bym otworzyła drzwi, żeby mógł poszukać Muńka i za nim chodzić.
Powinnam się cieszyć czy martwić? Bo jestem zmieszana :D
Nie rozumiem żadnego z nich i może ktoś z was mi pomoże ;) Zaczynam się bać, że mają zbyt odmienne temperamenty.

mmagmowa

 
Posty: 6
Od: Wto gru 18, 2018 19:45

Post » Wto gru 18, 2018 22:30 Re: Kocurek stateczny + kocurek szajbus

Mamy 6 kotów, każdy ma inny charakter i temperament. Nigdy nie trafisz dwóch takich samych :)
Myślę, że przede wszystkim to potrzeba im trochę czasu. U nas każdy kot się wychowywał osobno (oprócz dwóch sióstr) zanim trafiły do nas, ktoś kogoś lubi, ktoś kogoś mniej, ważne, że nie ma spięć, fuczenia i machania łapami.
Niczego się nie bój :)
02.09.15 Fran Fran na pokładzie! ★
07.10.16 Arłowa rodzinka w komplecie z Lili
14.03.17 Ełcia na pokładzie ✿ 25.01.2024 za tęczowym mostem
03.06.18 Kicia i Misia na pokładzie w nowym mieszkaniu ✔
07.11.18 Znajdźka Kipep na pokładzie ♪
25.10.19 Oposik ze skrzynki elektrycznej na pokładzie ☀
21.11.21 Czito ze wsi stał się mieszczuchem ❥

arłynaantresoli

Avatar użytkownika
 
Posty: 434
Od: Czw gru 29, 2016 21:13
Lokalizacja: Milanówek

Post » Wto gru 18, 2018 22:57 Re: Kocurek stateczny + kocurek szajbus

Skąd ja to znam. Moją kotkę muszę zamykać w sypialni żeby bawić się z kocurem. Ona zrywa się do każdej wędki, nawet gdy jest po 30-minutowych seansie zabawy. Kocur nie lubi gdy ona wtrąca, jest zabawkowym egoistą i nie lubi gry zespołowej, więc najczęściej odchodzi obrażony, by patrzeć z daleka, nie da się już go do zabawy wciągnąć. Kiedy on zaczyna się czymś bawić ta zaraz podbiega i mu to zabiera chociaż dookoła wręcz wysypisko zabawek, czasem identycznych.
A mówili: "to taka autystyczna kotka, nigdy się nie bawi, leży w odosobnieniu, nie wchodzi w relacje z kotami" ;)
"Czy dom bez kota - najedzonego, dopieszczonego i należycie docenionego - zasługuje w ogóle na miano domu?" Mark Twain

MegGrey

Avatar użytkownika
 
Posty: 253
Od: Pon lis 23, 2015 12:54

Post » Śro gru 19, 2018 14:38 Re: Kocurek stateczny + kocurek szajbus

Normalne kocie relacje, nie ma się czym martwić. Za jakiś czas może się sytuacja odwrócić. Koty same się dogadają. Ja czasem bawię się z kotami na dwie wędki bo mam podobnie jeden anektuje wszystko dla siebie a reszta patrzy. Koty lubią zabawę w polowanie, szukanie. Takie ukrywanie zabawek jest dużo bardziej ciekawe dla kota niż gonitwa otwarta. Moje lubią polować na coś pod kocem.
Najlepsze karmy dla kota w jednym miejscu. Na sztuki i w pakietach.
Obrazek
Zapraszam także na blog z poradami i ciekawostkami http://www.blog.kocimietka.pl
Obrazek Obrazek

boguska_t

Avatar użytkownika
 
Posty: 933
Od: Wto lip 22, 2014 6:44
Lokalizacja: Galowice k/Wrocławia

Post » Nie gru 23, 2018 15:18 Re: Kocurek stateczny + kocurek szajbus

Bardzo dziękuję za odpowiedzi ;) Mam koty pierwszy raz, więc niektóre ich zachowania wydaj'ą mi się nietypowe ;)
Z dnia na dzień jest jednak coraz lepiej. Leo chyba zawsze będzie obserwatorem, bo ewidentnie to kocurek dominujący.

mmagmowa

 
Posty: 6
Od: Wto gru 18, 2018 19:45




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 424 gości