Czy może być tak, że kot nie lubi kurczaka?

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Pon gru 17, 2018 19:46 Czy może być tak, że kot nie lubi kurczaka?

Witam,
Parę dni temu zaadoptowaliśmy 3 miesięcznego kotka ze schroniska. Kotek na początku prawie nic nie jadł. Weterynarz powiedział, że kot jest zdrowy ale może się stresować oraz tęsknić. Później kot zaczął jadać, ale nadal niedużo. Proponowałem mu karmę suchą Perfect fit, Purina friskies oraz whiskas wszystkie w wersji junior oraz z kurczakiem. Kot zje dosłownie parę chrupków i zostawia. Jeśli chodzi o saszetki to saszetkę whiskas z kurczakiem również zostawił koło połowy a saszetki z wołowiną i łososiem zjadł całe. Pasztecik z kurczakiem również nie został zjedzony w całości. Wiem, że jeśli chodzi o surowe mięso praktyka ludzi jest różna i nie jest to temat o tym ale surową wołowinę zjadł z dużym smakiem a surowego kurczaka nie chciał ruszyć. Czy jest możliwe to, że po prostu kot nie lubi kurczaka? Jeśli tak to czy jest na rynku karma sucha junior z czymś innym? Może macie inne pomysły lub rady? Jest to mój pierwszy kociak i jeszcze brak mi doświadczenia. Pozdrawiam.

krueger

 
Posty: 1
Od: Pon gru 17, 2018 19:35

Post » Pon gru 17, 2018 20:10 Re: Czy może być tak, że kot nie lubi kurczaka?

Ciesz się, że kot nie je chrupek i nigdy mu ich nie dawaj. Niech je takie mięso, jakie lubi oraz czasami dobrą puszkę. Także gotowana ryba jest ok, oraz surowe żółtko (ale nie surowe białko!)
Tu cały wątek o jedzeniu.
viewtopic.php?f=1&t=183659
Każdy kot lubi co innego, może ten kurczak był marketowy i nafaszerowany chemią.
NA PILNE LECZENIE KOTÓW Z CMENTARZA- KONTO
https://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1&t=157308

mziel52

 
Posty: 14694
Od: Czw gru 27, 2007 20:51
Lokalizacja: W-wa Śródmiescie

Post » Pon gru 17, 2018 20:39 Re: Czy może być tak, że kot nie lubi kurczaka?

Może tak być, że nie lubi.
Moja nie tknie czegokolwiek z rybą. Ryba jest niejadalna.
Natomiast co do marek karm... sugerowałabym aby je zmienić. Whiskasy, Puriny uzależniają przez co później zmiana na lepszą karmę może przysporzyć wiele trudności, zdrowe również nie są i mogą spowodować masę problemów. I są dość drogie.

Chikita

 
Posty: 6438
Od: Śro cze 28, 2017 18:05
Lokalizacja: Białystok /Suwałki

Post » Pon gru 17, 2018 20:46 Re: Czy może być tak, że kot nie lubi kurczaka?

może być tak, że wręcz ma alergię na kurczaka.
znam przypadek kotki, która schudła, wylizywała sobie futro aż do krwawych strupów i miejscowych wyłysień. okazało się, że ma alergię na kurczaka. po zmianie na karmę hypoallergenic plus inne rodzaje mięsa znowu było super, cudowne ozdrowienie.

Zilvana

 
Posty: 364
Od: Nie sty 20, 2013 17:33
Lokalizacja: okolice Warszawy

Post » Pon gru 17, 2018 22:10 Re: Czy może być tak, że kot nie lubi kurczaka?

Nie dawaj mu takiej badziewnej karmy, dobrze ze tego nie je, madry maluch.
Do cats eat bats?

Muireade

Avatar użytkownika
 
Posty: 1576
Od: Pon sie 08, 2016 17:26
Lokalizacja: Środek wiochy (pod Toruniem)

Post » Wto gru 18, 2018 1:00 Re: Czy może być tak, że kot nie lubi kurczaka?

Dokładnie, wyrzuć ten friskies, purinę i whiskasa i kup kociakowi wołowiny surowej, indyka i jakieś lepsze puszki, np: Animonda vom Feinsten kitten, Grau, Mac's, Granata Pet, Feringa. Jako uzupełnienie może też być Applaws, Almo Nature, Cosma Nature i czy Miamior Feine Filets.
Milva B
Obrazek
Nasze Koty: http://www.divine-cats.eu

milva b

Avatar użytkownika
 
Posty: 5596
Od: Czw mar 30, 2006 21:24
Lokalizacja: Poznań




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: aassiiaa, qumka, Zeeni i 516 gości