Transporter dla dwóch kotów

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Śro gru 12, 2018 12:23 Transporter dla dwóch kotów

Dzień dobry

Muszę kupić transporterek dla dwóch kotków. Na chwilę obecną są to kocięta, ale jak wiadomo szybko rosną i za moment będą duże.
Potrzebuję dla nich transporterka, żeby bezpiecznie przemieszczać się do weterynarza (na piechotę). Zależy mi, że był dobrej jakości, nie wypinał się, nie otwierał i do tego cenowo nie przekroczył 200zł ;).
Czy ktoś mógłby polecić mi jakieś sprawdzony model?

Z góry bardzo dziękuję.

Pozdrawiam

Edithrose

 
Posty: 1
Od: Śro gru 12, 2018 12:17

Post » Śro gru 12, 2018 15:08 Re: Transporter dla dwóch kotów

Ale chcesz po prostu namiary na duzy transporter, czy raczej na dwukomorowy?
Do cats eat bats?

Muireade

Avatar użytkownika
 
Posty: 1576
Od: Pon sie 08, 2016 17:26
Lokalizacja: Środek wiochy (pod Toruniem)

Post » Śro gru 12, 2018 15:18 Re: Transporter dla dwóch kotów

Weź pod uwagę, że dwa dorosłe koty to minimum 10 kg, na dodatek wiercące się 10 kg. Tyle zniesiesz na piechotę?
Obrazek

andorka

 
Posty: 13112
Od: Wto kwi 25, 2006 22:33
Lokalizacja: Łódź-Polesie

Post » Śro gru 12, 2018 16:10 Re: Transporter dla dwóch kotów

Ja polecam kupić najtańszą spacerówkę, której oparcie rozkłada się na płasko i transporter, który będzie do niej pasował :-) Nie mam samochodu i od lat chodzę tak do weta. Jeśli trzeba kładę jeden transporter na drugim i przypinam pasami. Wprawdzie czasem spotykam się z głupimi komentarzami ale jest to bardzo wygodne. Ewentualnie są transportery - torby na ramię ale jak kot jest ciężki to niewygodnie się z nim idzie.

Marigold

 
Posty: 32
Od: Nie sie 16, 2015 21:29

Post » Śro gru 12, 2018 17:08 Re: Transporter dla dwóch kotów

Jeśli nie masz zamiaru podróżować w długie trasy z kotami , to ja bym na początek radziła jednak mały lub średni transporter.
Póki co dwa kocięta się zmieszczą.
Większość dorosłych kotów mieści się pojedynczo w małym transporterze, a z dorosłymi kotami raczej rzadko jeździ się hurtem.
Poza tym po dorośnięciu wcale nie muszą się dobrze czuć w jednym transporterze, nawet jeśli będą się bardzo lubić - koty potrzebują własnych miejscówek, zwłaszcza w sytuacjach stresowych, jak podróże.
A pojedynczo jest jednak wygodniej z małym (nawet do samochodu) niż z dużym.
Dodatkowo, (z mojego doświadczenia) na krótkie dystanse (jak do weta) koty lepiej się czują w małym transporterze niż w wielkim pudle. Nawet całkiem spory kot w małym transporterze potrafi się zwinąć do gabarytów kociątka i zajmuje połowę miejsca ;)

Jak koty osiągną ostateczne gabaryty, to wtedy dokupisz drugi - w zależności od ich wielkości i swoich potrzeb. Bo może jednak wcale nie będzie potrzebny podwójny transporter, tylko drugi pojedynczy. To już sama będziesz wiedzieć do tego czasu, jak Ci wygodniej.
Transporter z dwoma dorosłymi kotami naprawdę ciężko unieść, nawet żeby donieść do samochodu, czy wnieść do lecznicy (w wielu lecznicach spacerówka w poczekalni się nie zmieści, albo będzie bardzo przeszkadzać).
Na kastrację przydadzą się dwa, nawet jeśli będzie jednocześnie - nawet rodzeństwo może się różnie wybudzać i jeden będzie już szalał, a drugi jeszcze odsypiał.
W ogóle u weta wygodniej, jak każdy kot ma swój transporter - poza kociakami, które jeszcze jest w miarę łatwo opanować.
Np. niektóre koty tak panikują u weta, że lepiej nie wyciągać ich z transportera, tylko zdjąć górę i badać (podać zastrzyk czy kroplówkę) w dolnej części. Przy dwóch kotach w jednym - taka opcja odpada całkowicie. Albo wyciągasz jednego, który nie chce wyjść, a drugi sam się pcha. Potem oba wychodzą, albo żaden. Spakowanie dwóch też bywa problematyczne - jednego pakujesz, a ten drugi właśnie sobie wychodzi ;)
Jak jeszcze są tej samej maści to już w ogóle cyrk i nie wiadomo, które futro łapać :lol:

OKI

Avatar użytkownika
 
Posty: 42584
Od: Śro gru 23, 2009 19:05
Lokalizacja: Warszawa




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: cvAwaib, Google [Bot], muza_51 i 185 gości