Sterylka?!!!

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Sob gru 08, 2018 17:09 Sterylka?!!!

Czy tak powinna wyglądać rana po sterylce kotki?

Obrazek

Koteczka, 2,55kg. Kastrowana 07.12.2018 o 9-tej rano. Odebrana o 14,00. Wet powiedział, że ze względu na niską wagę może dłużej wychodzić z narkozy. Czy tak jest?! Wszak, wydaje mi się, że narkozę dostosowuje się do wagi kota. Mylę się? W dniu zabiegu, ok godz. 21,00 zjadła conva (skuszona przez opiekunkę) i później coś tam zjadła. Na drugi dzień, wg. opiekunki (dopuszczam, że opiekunka może być zafiksowana ale więcej nie napiszę bo ona Miau-owa :mrgreen: ) nadmiernie pobudzona, biegająca po wysokościach :strach: i uciekająca przed opiekunką. Dodam, że już je i wydala normalnie.

Aaaale ta rana???!!! Taka duża i w takim miejscu????????
Uroda moja nie sięga szczytu szczytów, ale mój pies patrzy na mnie oczami pełnymi zachwytu
L. J. Kern
1 - Trudne początki kota Dropsa
2 - Drops + reszta (trudne życie)
3 - Drops + koty
Amorka i Mumiś

Obrazek

ewkkrem

Avatar użytkownika
 
Posty: 7950
Od: Czw lip 27, 2017 15:20
Lokalizacja: Włocławek

Post » Sob gru 08, 2018 20:08 Re: Sterylka?!!!

Miejsce jak najbardziej przy bocznym cięciu, ale cięcie faktycznie duże. Nasze wetki takim dużym cięciem sterylizują przy dość wysokiej ciąży. Normalnie to na 2 szwy.

Dzień po sterylce kot zachowuje sie jakby nic się nie stało.
W skrajnych przypadkach, bywało, że dzika kotka złapana na zabieg była karmiąca, a maluchów tak na szybko nie dawało się zlokalizować. Po zabiegu była wypuszczana na wolność po dobie.



Tu masz zdjęcia. http://klubkotajasna8.blogspot.com/2017 ... oczne.html
Obrazek

andorka

 
Posty: 13090
Od: Wto kwi 25, 2006 22:33
Lokalizacja: Łódź-Polesie




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: skaz i 236 gości