Ciągłe miauczenie...

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Sob gru 08, 2018 11:26 Ciągłe miauczenie...

Od lutego mamy 1,5 roczną już kotkę. Od samego początku wymagała od nas wiele uwagi, co rusz przychodziła na kolana, mruczała i ugniatała, ocierała się, chodziła za nami do łazienki i siedząc obok mruczała. Był okres, że w nocy śpiąc u mnie na poduszce nagle zaczynała gryźć mnie po włosach, ale przeszło jej. Bardzo wymusza na nas, żebyśmy zwrócili na nią uwagę. Już zanim wstanę rano zaczyna miauczeć, bo wie że jest pora karmienia. Zje i znowu miauczy albo biega po całym mieszkaniu jak oszalała. Gdy wracamy z pracy to jest tak samo, miauczy dopóki nie dostanie jeść. W ciągu dnia też gada, jak weźmiemy ją na ręce to momentalnie już tylko mruczenie, jak odłożymy to znowu miauczenie. Co z nią zrobić? Jest to uciążliwe dla domowników.

xxyxx

 
Posty: 5
Od: Sob gru 08, 2018 11:08

Post » Sob gru 08, 2018 12:37 Re: Ciągłe miauczenie...

Jak to co z nią zrobić? Co to za pytanie? Sugerujesz jakieś odpowiedzi?

Twoja kotka potrzebuje kompana do życia, drugiego kota. Woła i woła o towarzystwo. Wy nie umiecie jej dać tego co drugi kot, nawet gdybyście chcieli. Kot nie powinien być sam.
Skarby: Obrazek

klaudiafj

Avatar użytkownika
 
Posty: 23538
Od: Czw cze 05, 2014 21:02
Lokalizacja: Bytom

Post » Sob gru 08, 2018 13:13 Re: Ciągłe miauczenie...

To po pierwsze :) Bo koty nie są samotnikami. A kot zamknięty sam w domu, gdy ludzie są w pracy/szkole/gdziekolwiek indziej, najczęściej umiera z nudów.
Niektóre potrafią psychicznie poradzić sobie ze stagnacją i brakiem zajęcia, a niektóre nie potrafią i bardzo z tego powodu cierpią.

Po drugie musicie się rozejrzeć po domu, na ile mieszkanie jest atrakcyjne dla kota. Czy kotka ma możliwość gdzieś się wspinać, wskakiwać?
Ma duży stabilny drapak? Jakieś półki na które może sobie wskakiwać? Jakieś legowisko wysoko pod sufitem, np. na szafie?
Ma siatki w oknach i/lub na balkonie by bezpiecznie mogła obserwować sobie ptaki?
A oprócz tego: ile czasu poświęcacie dziennie na zabawę z kotem?

No i najważniejsze: czy kotka jest wykastrowana?
Milva B
Obrazek
Nasze Koty: http://www.divine-cats.eu

milva b

Avatar użytkownika
 
Posty: 5596
Od: Czw mar 30, 2006 21:24
Lokalizacja: Poznań

Post » Sob gru 08, 2018 13:35 Re: Ciągłe miauczenie...

To opis bardzo milego, laknacego kontaktu kota :D
Nie rozumiem co tu uciazliwego, mysleliscie, ze jak nie macie checi na interakcje to kotu sie wyjmuje baterie i odlkada do szafy?
https://zrzutka.pl/bpfeke dla wojowniczki Fisi walczącej z FIP

kwiryna

Avatar użytkownika
 
Posty: 4234
Od: Sob lip 23, 2016 9:36
Lokalizacja: Warszawa mokotów

Post » Sob gru 08, 2018 13:41 Re: Ciągłe miauczenie...

Tak było z moja Gucią, kiedy jeszcze była jedynaczką. Dokociłam się i od tego dnia miałam święty spokój.

ewar

 
Posty: 54904
Od: Wto lis 06, 2007 20:17
Lokalizacja: Stalowa Wola




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Blue i 153 gości

cron