Podejrzenie padaczki u kociaka- namiary na weta Wrocław

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Sob gru 08, 2018 8:51 Podejrzenie padaczki u kociaka- namiary na weta Wrocław

Mam problem, jest podejrzenie padaczki u kilkumiesięcznej koteczki, którą wyadoptowałam 3 miesiące temu w okolice Opola.

Opis ataków jest taki "U szylkretowej jest niestety podejrzenie padaczki :( Zaczęło się od ataków drgawek i przeraźliwego miauczenia co którąś noc, później już każdej nocy między 23:00 a 1:00 miała napady, które trwają kilkanaście-kilkadziesiąt sekund i dodatkowo zaczęła w trakcie popuszczać mocz dość mocno. Ma też przepuklinę, którą nasz weterynarz powiedział, że zoperuje przy sterylizacji, bo podobno to częste u kociąt i może samo też przejść. Zrobiliśmy jej badania krwi u innego weterynarza i wszystko w normie. Namawia nas jeszcze na badanie pod kątem toksoplazmozy, ale nie zaobserwowaliśmy u kotki żadnych typowych objawów. Od tygodnia dostaje Luminal rano i wieczorem i od tej pory nie było żadnego atak, tylko jest bardzo ospała po ich zażyciu. Czy takie ataki drgawek mogą mieć związek z tą przepukliną? Czytałam, że padaczka często jest po prostu objawem jakiegoś innego problemu. Jakie badania najlepiej zrobić, żeby poznać przyczynę? Wiadomo, że chcielibyśmy uniknąć podawania leków i prześwietlania zwłaszcza tak małego kotka. Niestety nie mam żadnego nagrania, bo ataki zdarzały się się w nocy [i pani była w pracy- moje info]. Oglądając w internecie ataki padaczki, nie do końca mi pasują do naszych objawów, które są dużo bardziej dynamiczne i dodatkowo z tym przeraźliwym miauczeniem. Będę wdzięczna za jakieś rady, co możemy jeszcze zrobić w takiej sytuacji."
Toksoplazmoza też już została wykluczona. Ogólnie koteczka jest wesoła i zabawowa.
Czy ktoś z Opola lub Wrocławia mógłby mi podać namiary na sprawdzonego weta znającego się na prowadzeniu kotów padaczkowych.
Bardzo proszę o pomoc.

Baltimoore

Avatar użytkownika
 
Posty: 5504
Od: Sob sty 03, 2015 18:44

Post » Sob gru 08, 2018 9:48 Re: Podejrzenie padaczki u kociaka- namiary na weta Wrocław

Co do padaczki sie nie wypowiem, ale jesli bedziecie szukac dobrego neurologa, to uderzajcie od razu do dr. Wrzoska z UP we Wroclawiu. Trzymam kciuki za koteczke :ok:
W zamyśleniu majestat mają niedościgły
Wielkich sfinksów, co w głębi pustyni zastygły,
Jakby w wieczny zapadły sen odrętwiający.

Norku

 
Posty: 739
Od: Wto cze 01, 2010 15:25

Post » Sob gru 08, 2018 10:03 Re: Podejrzenie padaczki u kociaka- namiary na weta Wrocław

Jonogram, tarczyca, trzustka, pełna biochemia , fruktozamina ... Brak jakiegoś składnika może być powodem ataków. Zwiększony mocznik także...
Tokso jak najbardziej. Stwierdzenie ,że kot nie wygląda na tokso jest dziwne. Wszak ataki są. Piszesz ,że została wykluczona. Więc rozumiem, że ma wynik ujemny na piśmie?
Zrobiłabym też badania kału w kierunku pierwotniaków. Lambliozy i kokcydii.

Neurolog jak najbardziej.
Obrazek

Dla naszych Słoneczek [*] Kochamy i tęsknimy.

ASK@

Avatar użytkownika
 
Posty: 55357
Od: Czw gru 04, 2008 12:45
Lokalizacja: Otwock


Adopcje: 11 >>

Post » Nie gru 09, 2018 15:39 Re: Podejrzenie padaczki u kociaka- namiary na weta Wrocław

Norku, dziękuję :)

ASK@- tak, ujemna toxo na piśmie i cała biochemia prawidłowa :)

Baltimoore

Avatar użytkownika
 
Posty: 5504
Od: Sob sty 03, 2015 18:44




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Blue i 240 gości