Poznań : zaginął Znikotek. Potrzebuję pomocy! JEEEEST!!!!

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Nie gru 23, 2018 12:33 Re: Poznań : zaginął Znikotek. Potrzebuję pomocy, Poznaniacy

wilber pisze:Avian, napisz proszę szczegóły, w jaki sposób znalazł się tamten kot o którym piszesz, to jest ten, którego łapałaś na działkach, czy jeszcze jakiś inny ?
Takie historie zawsze dają pozytywnego kopa.

To może napiszę o Klusce, żeby umocnić pozytywy,
zginęła latem, dowiedziałam się między świętami a nowym rokiem, została złapana w lutym następnego roku. Nie mogłam jej szukać codziennie, bo ja we Wrocławiu, ona w innym mieście, jakieś 44 km ode mnie, a ja bez samochodu. Jeździłam sama, potem z mamaGiny, która przyjeżdżała z daleka. Nawet nie mogłam jej namierzyć, nie znałam tamtej miejscowości, nie wiedziałam, dokąd iść i gdzie rozklejać, poza najbliższą okolicą "domu".
Skutek dały papierowe ogłoszenia. Kiedyś zresztą zadzwonił do mnie pan wracający z nocnej zmiany, było po trzeciej w nocy. Nawet złapał kota w kolorystyce Kluski, ale to nie była ona. Postawiłam na nogi znajomą, która tam mieszka, dobry człowiek, pojechała sprawdzić.
Kluska znalazła miejsce, w którym była karmiona. Nie mogę napisać wszystkiego, nie wiadomo, kto przeczyta.
Ale pamiętam radość, jak została złapana. Czego i Wam życzę.
Obrazek
Obrazek

MalgWroclaw

Avatar użytkownika
 
Posty: 46710
Od: Czw paź 15, 2009 17:39
Lokalizacja: Wrocław, stolica Śląska :)

Post » Wto gru 25, 2018 13:17 Re: Poznań : zaginął Znikotek. Potrzebuję pomocy, Poznaniacy

Zdrowych, spokojnych świąt dla wszystkich wspierających Znikotka, choćby dobrym słowem czy myślą! :1luvu:
Mam nadzieję, ze kolejne święta spędzi bezpieczny w domu ...
Obrazek

Avian

Avatar użytkownika
 
Posty: 27170
Od: Śro lip 05, 2006 13:15
Lokalizacja: Poznań / Luboń

Post » Wto gru 25, 2018 15:10 Re: Poznań : zaginął Znikotek. Potrzebuję pomocy, Poznaniacy

Oby ta historia znalazła szczęśliwe zakończenie :ok:
Spokojnych świąt, Avian :)
Obrazek

JoasiaS

 
Posty: 16776
Od: Wto sie 02, 2005 18:45
Lokalizacja: Dąbrowy

Post » Wto gru 25, 2018 16:01 Re: Poznań : zaginął Znikotek. Potrzebuję pomocy, Poznaniacy

Zaglądam często tu do Znikotka, mając nadzieję ze już się odnalazł.
Na pewno już wkrótce tak się stanie :ok: :ok: :ok: :ok: :ok:

Spokojnych, dobrych Świąt! :1luvu:

miltonia

 
Posty: 1181
Od: Wto maja 08, 2007 18:29
Lokalizacja: Gdynia

Post » Śro gru 26, 2018 21:23 Re: Poznań : zaginął Znikotek. Potrzebuję pomocy, Poznaniacy

Obeszłam dziś uliczki na Strzeszynie, poznałam miłą panią, która dzwoniła dwa razy, że widziała czarnego kota. Przychodzi do niej do ogrodu, ale jej kot go przegania. Ma być czujna i spróbować do niego podejsć. To blisko miejsca ucieczka Znikotka, na ul.Kubiaka. Naprzeciwko jej domu jest budowa, leży tam dużo palet i desek - to w takich warunkach Znikotek mieszkał całe życie, wiec może to on i tam się ukrywa. Wołałam, ale bez reakcji.
Niestety nie udało się wejsć na działki :( Klucz nie zadziałał w żadnej furtce ... Jutro zadzwonię do kobiety, od której go dostałam. Jestem zawiedziona, bo najbardziej chciałam obejść działki.
Rozmawiałam ze stróżem, o którym wspominała Wilber - nie widział kota, prosiłam o info, jak zauważy albo jak ktoś z mieszkańców zgłosi. Dostał ogłoszenie do ręki. Wpuścił na zamknięte osiedle, wiec mogłam pokiciać w zakamarkach.
Przy okazji dowiedziałam się o jeszcze jednych działkach - przy Biskupińskiej, ale po drugiej stronie Koszalińskiej. To już dość daleko, więc na razie tamte działki tylko oplakatuję na bramach i furtkach.

Jak pisałam wiele razy - teren jest ogromny i mimo wszystko przyjazny dla kota wolnożyjącego. Ja jednak chcę żeby Zniku wrócił do mnie ... Obiecałam mu przecież rok temu, że już nigdy nie wróci na ulicę :(
Obrazek

Avian

Avatar użytkownika
 
Posty: 27170
Od: Śro lip 05, 2006 13:15
Lokalizacja: Poznań / Luboń

Post » Śro gru 26, 2018 22:30 Re: Poznań : zaginął Znikotek. Potrzebuję pomocy, Poznaniacy

Jeśli kot trafił na jakąś stołówkę i w miarę dobrą kryjówke w pobliżu, to jest wielka szansa, że tam zostanie. Z czasem będzie coraz śmielej się poruszać więc i szanse wzrosną.
Trzymam mocne kciuki :ok:
Obrazek

Dla naszych Słoneczek [*] Kochamy i tęsknimy.

ASK@

Avatar użytkownika
 
Posty: 55369
Od: Czw gru 04, 2008 12:45
Lokalizacja: Otwock


Adopcje: 11 >>

Post » Sob gru 29, 2018 20:37 Re: Poznań : zaginął Znikotek. Potrzebuję pomocy, Poznaniacy

Za Znikotka :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok:

miltonia

 
Posty: 1181
Od: Wto maja 08, 2007 18:29
Lokalizacja: Gdynia

Post » Nie gru 30, 2018 17:30 Re: Poznań : zaginął Znikotek. Potrzebuję pomocy, Poznaniacy

Dzisiaj dostałam smsa, że wczoraj o 21.30 czarny kot był widziany przy Literackiej 45K.
Spojrzałam na mapę - jakby traktować Znika jako kota domowego, to to miejsce jest chyba najbardziej prawdopodobne ze wszystkich.

Popatrzcie na mapę :
(strzałki pokazują skąd uciekł i dokąd mógł pobiec jeśli biegł przy ścianach, czerwona gwiazdka to miejsce, gdzie był wczoraj widziany)
Obrazek

Taką fotkę dostałam -oczywiście niewiele widać kota, ale choć widać w jakich okolicznościach.
Obrazek

Na mapie trochę po prawej jest czerwona kropa - to Literacka 45, gdzie zaglądał kilka razy czarny kot. To może być ten sam kot. Ten placyk, który tam widać to zamknięte podwórko tego małego osiedla, ze stróżem na wejściu.
Obrazek

Avian

Avatar użytkownika
 
Posty: 27170
Od: Śro lip 05, 2006 13:15
Lokalizacja: Poznań / Luboń

Post » Nie gru 30, 2018 17:34 Re: Poznań : zaginął Znikotek. Potrzebuję pomocy, Poznaniacy

o kurczę mocne kciuki!!!!
Obrazek

czarno-czarni

Avatar użytkownika
 
Posty: 41986
Od: Pon lip 21, 2008 12:35
Lokalizacja: Hradec Králové

Post » Nie gru 30, 2018 17:39 Re: Poznań : zaginął Znikotek. Potrzebuję pomocy, Poznaniacy

Jeszcze z takiej perspektywy : (skąd zwiał i w tle gwiazdka, to tam gdzie bywa ten czarny)
Obrazek

W drugie święto tam byłam, obeszłam ze trzy razy wkoło to miejsce, kiciałam, ale bez efektów. Tam trzeba ustawić klatkę, ale nie ma gdzie :roll:
Chciałam jutro jechać, ale to chyba bez sensu - będą już huki dookoła, wiec koty pochowane. Mam nadzieję, ze pochowane. Mam nadzieję, ze się schowa, a nie będzie znów gdzieś uciekał na oślep :( ) Nie cierpię Sylwestra - przez bezmyślnych ludzi :(
Obrazek

Avian

Avatar użytkownika
 
Posty: 27170
Od: Śro lip 05, 2006 13:15
Lokalizacja: Poznań / Luboń

Post » Pon gru 31, 2018 10:39 Re: Poznań : zaginął Znikotek. Potrzebuję pomocy, Poznaniacy

Avian pisze:Taką fotkę dostałam -oczywiście niewiele widać kota, ale choć widać w jakich okolicznościach.
Obrazek


To może być Znikotek! :) :ok:
Ale jak go złapać? Czy on da się wziąć na ręce i zapakować do transporterka :?:

miltonia

 
Posty: 1181
Od: Wto maja 08, 2007 18:29
Lokalizacja: Gdynia

Post » Pon gru 31, 2018 13:26 Re: Poznań : zaginął Znikotek. Potrzebuję pomocy, Poznaniacy

miltonia pisze:
To może być Znikotek! :) :ok:
Ale jak go złapać? Czy on da się wziąć na ręce i zapakować do transporterka :?:


Jak podejdzie do miski na tyle, zeby go dotknąć, to można go wygłaskać i wziać na ręce. Jak go łapałam rok temu, to po prostu podniosłam i zapakowałam do transportera. Jemu dotyk przełączył coś w główce - od razu zgadzał sie na wszystko. Musi jednak podejsć, żeby była szansa go dotknać.
Myślę, że jakby mi się udało na niego trafić, to mnie pozna po głosie i podejdzie. Taką mam nadzieję ...
Ten czarny jednak nie przychodzi o konkretnych godzinach, wiec trudno będzie mi się z nim spotkać :roll:

Wieczorem jeszcze jedna osoba potwierdziła, że chodzi przy bloku obok - czyli Literacka 45J, 45K i 45A. To naprawdę bardzo blisko miejsca ucieczki - własciwie to tył tego bloku.
Obrazek

Avian

Avatar użytkownika
 
Posty: 27170
Od: Śro lip 05, 2006 13:15
Lokalizacja: Poznań / Luboń

Post » Pon gru 31, 2018 13:27 Re: Poznań : zaginął Znikotek. Potrzebuję pomocy, Poznaniacy

Żeby to był on! I żebyście się spotkali.
Obrazek
Obrazek

MalgWroclaw

Avatar użytkownika
 
Posty: 46710
Od: Czw paź 15, 2009 17:39
Lokalizacja: Wrocław, stolica Śląska :)

Post » Pon gru 31, 2018 13:37 Re: Poznań : zaginął Znikotek. Potrzebuję pomocy, Poznaniacy

Trzymam mocno kciuki. :ok:
Obrazek

mimbla64

Avatar użytkownika
 
Posty: 14230
Od: Pon lis 12, 2007 9:29
Lokalizacja: Warszawa Wola

Post » Pon gru 31, 2018 13:39 Re: Poznań : zaginął Znikotek. Potrzebuję pomocy, Poznaniacy

Pani, która mi zgłosiła, ze widziała czarnego kilka razy w ciągu ostatnich tygodni, zaproponowała, że mi na miejscu pokaże wszystkie zakamarki. Pojadę w piątek wieczorem i potem w ciągu dnia, o jasności w sobotę.
Muszę mieć kogoś na miejscu jak trzeba będzie klatkę ustawiać ...
Obrazek

Avian

Avatar użytkownika
 
Posty: 27170
Od: Śro lip 05, 2006 13:15
Lokalizacja: Poznań / Luboń

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Zeeni i 259 gości