Kotka sika i jest agresywna

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Nie gru 02, 2018 19:18 Kotka sika i jest agresywna

Hej mam problem z moja 3 letnia kotka, jest wysterylizowana wychodząca i bardzo często zdarza się że sika w 2 tych samych miejscach w w kuchni w rogu koło stołu i na korytarzu na dole w rogu blisko dywanu, kotka jest zdrowa, odrobaczona,dbam o nią. Ona wie ze źle robi bo jak zaniosę ją tam gdzie sika i grożę palcem to ona chce uciekać. Dodatkowym problemem jest to ze kuchnia która jest na przeciw mojego pokoju gdzie kotka ma kuwetę jest mojej bratowej ,kuchnia po remoncie wiec tez ona ja niszczy sikając a ja sprzątam no a bratowa się wkurza. Ponad to moja mama gdy widzi ja na dworze twierdzi ze ona jakby znaczy teren tzn obsikuje elewacje domu i widać takie strugi na niej , jak ona to określiła sika jak kot a nie kotka ,wcześniej inne koty ja gryzły ale teraz jakoś spokojnie jest (sadze ze tamte są bez sterylizacji czy kastracji) teraz pojawiła się u nas na podwórku dzika prawdopodobnie kotka która moja bratowa dokarmia i moja kotka się na nią rzuca i gryzie ja tzn dziwi mnie to bo skoro ona jest wysterylizowana to nie powinna reagować agresja prędzej spodziewałabym się ze to tamta będzie ja atakować a cóż w moja wstępuje diabeł (nie nie jest to do końca wina nowej kotki bo moja sikała jeszcze sporo przed pojawieniem się tamtej) ona specjalnie tak jakby obchodzi budynek w którym jest tamta i jakby czai się na nią poluje, tamta z tego co wiem nie reaguje agresja jest jeszcze młoda ale boje się ze zrobi jej krzywdę, natomiast jak ja jestem na podwórku moja nawet do niej nie podejdzie tak jakby gdy ja jestem zachowuje się dobrze ale jak ja nie widzę to ziółko z niej wychodzi , jaka możne być przyczyna tych ataków na ta druga i sikania w domu? ?

Psotka28

 
Posty: 26
Od: Czw lis 10, 2016 1:26

Post » Nie gru 02, 2018 21:21 Re: Kotka sika i jest agresywna

Piszesz ,że kotka zdrowa. Proszę wklej wyniki badań jakie zostały zrobione i skan wizyty z ew uwagami weta. Morfologia, biochemia, rozmaz manualny, mocz...Napisz jak kot był badany. Jaka temperatura, jak paszcza, jak uszy, węzły chłonne, brzuszysko, gruczoły kołoodbytowe, temperatura...? Wszystko jest ważne. Jeśli na oko ją zbadał to nie wiesz czy jest chora czy zdrowa. Po kotach nie widać choroby. A jak już to jest często już za późno.
Mam jeszcze dodatkowe pytanie. Piszesz ,że kotka jest wysterylizowana. Jaki to był zabieg? Kastracji czy sterylka? Ludzie czasem piszą to drugie mimo, że kastracja byłą zrobiona. To są różne zabiegi, które mogą dotyczyć obu płci. Poczytaj w necie. Jeśli twoja kotka faktycznie została TYLKO wysterylizowana, to ma prawo znaczyć. Ma także inne zagrożenia przed sobą typu ropomacicze czy rak listew mlecznych. Co masz wpisane w książeczkę?

To ,że twoja kotka przeszłą zbieg nie oznacza ,że ma gen łagodności. Jej teren to jej twierdza i koty przepędzają intruzów z terytorium. Bez względu na zabieg. Dlatego odpędza intruza. Swoją drogą tę bezdoniaczkę przydało by się złapać i wykastrować. To złagodzi obyczaje. Poza tym zapobiegnie rozmnażaniu się kotów. Twoja kotka może lac min dlatego ,że pokazują się na jej podwórku koty nie kastrowane znacząc teren.
Obrazek

Dla naszych Słoneczek [*] Kochamy i tęsknimy.

ASK@

Avatar użytkownika
 
Posty: 55324
Od: Czw gru 04, 2008 12:45
Lokalizacja: Otwock


Adopcje: 11 >>




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 171 gości