Insulina - jak podać

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Wto lis 27, 2018 22:27 Insulina - jak podać

Dobry wieczór wszystkim, mam szybkie pytanie.
Jak i gdzie podać kotu insulinę?

Jutro będzie pierwszy zastrzyk podany przez nas samodzielnie.
Na wypisie od weta stoi, że podawać z boku na wysokości żeber.
Za to na filmie https://www.youtube.com/watch?v=qlCJW12SoYc jest pokazane aby zastrzyki robić w grzbiet.

Będę wdzięczna za pomoc.

Pozdrawiam
Kama

kama1948

 
Posty: 6
Od: Sob sie 05, 2017 18:11

Post » Wto lis 27, 2018 22:51 Re: Insulina - jak podać

Na pewno nie w grzbiet! Wyobraź sobie założone na kota siodło i wbijaj się w powierzchnię boku zakrytą wyimaginowanym siodłem, minimum 3 cm od kręgosłupa.
A samą technikę ktoś ci pokazał? Łapiesz luźna skórę między dwa palce, robisz z niej taki jakby namiocik i wkluwasz igłę w boczną, wklęsłą ściankę tego namiociku.
I powodzenia! Pierwszy zastrzyk najgorszy, potem już będzie szło szybciutko!

Edit: uzupelnienie

Wawe

 
Posty: 9318
Od: Pt wrz 24, 2004 21:14
Lokalizacja: Gdańsk

Post » Śro lis 28, 2018 0:05 Re: Insulina - jak podać

Kama, ty weź w ogóle nie bierz przykładu z tego faceta. Nie dość, że daje zastrzyki w kark, to jeszcze nie mam pojęcia jak on jest w stanie zmierzyć kotu cukier w taki sposób, w jaki to opisuje.
Że niby najpierw nakłuwa ucho i dopiero jak się pokaże krew to wyciąga pasek i ładuje do glukometru? Tia... a kot w tym czasie grzecznie siedzi i czeka z tym krwawiącym uchem. Idź ty dziewczyno na forum kotycukrzycowe. Tam ci wszystko wytłumaczą, a do tego jest tam poradnik, gdzie opisano wszystko co trzeba, łącznie z tym jakie insuliny są najlepsze dla kotów, jakich insulinówek używać, jak dawkować, jak karmić, jak pilnować ketonów, jak kroplówkować w razie potrzeby, itp.

Necz

 
Posty: 929
Od: Nie wrz 03, 2006 11:06
Lokalizacja: Łódź




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: kasiek1510 i 243 gości