TYCHY zaginął kocur.

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Pt lis 23, 2018 23:20 TYCHY zaginął kocur.

Wybaczcie, że też tutaj dodaje to ogłoszenie, ale chciałbym trafić do ludzi z mojego miasta jakoś łatwiej.

Zaginął biały około 5 miesięczny kocurek. Ma czarny ogonek na 2 łapach czarne male plamki i na czole 3bardziej podłużne. 2 tygodnie temu wyszedł na spacer na wieczór i nie wrócił, boję się, że ktoś go zabrał. Jego braciszek widać, że bardzo za nim tęskni. Cała rodzina zresztą też. Jak by ktoś widział go gdziekolwiek, lub zabral go do siebie to proszę o kontakt. Telefon 883117741.

Obrazek
ObrazekObrazek

Ewciia

 
Posty: 585
Od: Pon mar 08, 2010 22:55
Lokalizacja: Tychy

Post » Sob lis 24, 2018 8:11 Re: TYCHY zaginął kocur.

A czy on musi wychodzić?

ewar

 
Posty: 54904
Od: Wto lis 06, 2007 20:17
Lokalizacja: Stalowa Wola

Post » Sob lis 24, 2018 10:06 Re: TYCHY zaginął kocur.

Wypuszczasz dziecko kocie? Na mróz i niebezpieczeństwo? To jakbyś dwulatka wyciepal na dwór samemu bo chce.
Napisz co do tej pory zrobiliście. By nie tracić czasu na rady, które sa już wdrożone w życie.
Na miau sa wątki o poszukiwaniu kotów oraz o kotach znalezionych. Jest tam pełno pomysłów. Może ktoś wklei lub ty znajdziesz. Ja z komórki nie umiem.
Obrazek

Dla naszych Słoneczek [*] Kochamy i tęsknimy.

ASK@

Avatar użytkownika
 
Posty: 55323
Od: Czw gru 04, 2008 12:45
Lokalizacja: Otwock


Adopcje: 11 >>

Post » Nie lis 25, 2018 5:38 Re: TYCHY zaginął kocur.

Popieram, po co puszczac 5-cio miesiecznego kociaka na dwor, i jeszcze o tej porze roku?
To raz, a dwa: robilas cos do tej pory na wlasna reke by go znalezc? Mozesz wymienic, co konkretnie? Bo piszesz, ze minely 2 tygodnie. Troche pozno oglaszasz zaginiecie.
Do cats eat bats?

Muireade

Avatar użytkownika
 
Posty: 1576
Od: Pon sie 08, 2016 17:26
Lokalizacja: Środek wiochy (pod Toruniem)

Post » Wto lis 27, 2018 21:40 Re: TYCHY zaginął kocur.

Zdjęcie nie wiem dlaczego wygasło. No oczywiście mogłam się spodziewać po tym forum tego że będą osoby się czepiać i hejtowac zamiast milczeć. Ostrzegania mnie przed tym forum. Szukamy od 2 tygodni i dlatego jeszcze tu spróbować chciałam ale jak widać to był błąd. A kociaki były urodzone na dworze i tam spędzaly od początku większość czasu, więc taki był warunek wydania kociakow. A już nie taki mały z niego kociak bo był wielkości dorosłego kocura.
ObrazekObrazek

Ewciia

 
Posty: 585
Od: Pon mar 08, 2010 22:55
Lokalizacja: Tychy

Post » Śro lis 28, 2018 8:14 Re: TYCHY zaginął kocur.

Wybacz, ale większość osob tutaj wie, jakiej wielkosci jest 5cio miesieczny kot. Watpie, by wygladal jak dorosly kocur, chyba ze niedozywiony dorosly kocur.

Powtorze tez po raz kolejny: jak piszesz na forum publicznym, to musisz sie liczyc z faktem, ze otrzymasz odpowiedzi, ktore nie beda Ci sie podobac.

I na koniec: ktos wydal Ci kota pod warunkiem, ze bedziesz go trzymac na zewnatrz? WTF?
Do cats eat bats?

Muireade

Avatar użytkownika
 
Posty: 1576
Od: Pon sie 08, 2016 17:26
Lokalizacja: Środek wiochy (pod Toruniem)

Post » Śro lis 28, 2018 18:25 Re: TYCHY zaginął kocur.

W temacie - warto okleić ogłoszeniami okoliczne drzewa, słupy, przystanki autobusowe (wiem, nie wolno, ale w końcu zaginął kot), ogłoszenia w okolicznych sklepach zoologicznych, sklepach, kioskach (jak się ładnie poprosi, w ostateczności pobłaga ze łzami w oczach, to się powinni zgodzić), ogłoszenia u wetów, w miejscowym schronisku. Nagroda za znalezienie kota. Watro poprosić lokalną gazetę o zamieszczenie ogłoszenia. Przejrzeć najbliższe piwnice, kociak mógł się schować. Warto popytać panów spod budki z piwem i dzieci, ludzi spacerujących z psami.

Tym niemniej zgadzam się z innymi, że kociak w tym wieku nie powinien wychodzić.
wątek Księżniczki Ofelii i Małej Czarnej Carmen
viewtopic.php?f=46&t=213181 - cz. IX
Obrazek

MB&Ofelia

 
Posty: 33049
Od: Pt gru 09, 2011 9:20
Lokalizacja: Koszalin

Post » Śro lis 28, 2018 19:24 Re: TYCHY zaginął kocur.

Warto pytac zwlaszcza dzieci, one sa kopalnia informacji wszelakich. A jak slysza slowo "nagroda pieniezna", to ruszaja masowo na poszukiwania i maja wybitnie wysoka skutecznosc.
Do cats eat bats?

Muireade

Avatar użytkownika
 
Posty: 1576
Od: Pon sie 08, 2016 17:26
Lokalizacja: Środek wiochy (pod Toruniem)

Post » Czw lis 29, 2018 12:02 Re: TYCHY zaginął kocur.

Muireade pisze:Warto pytac zwlaszcza dzieci, one sa kopalnia informacji wszelakich. A jak slysza slowo "nagroda pieniezna", to ruszaja masowo na poszukiwania i maja wybitnie wysoka skutecznosc.


haha jak w tych wszystkich kryminałach co pytają o info bezdomnych albo dzieci właśnie :ryk:

kociałapka

 
Posty: 5
Od: Pt lis 16, 2018 9:05

Post » Czw lis 29, 2018 13:13 Re: TYCHY zaginął kocur.

kociałapka pisze:
Muireade pisze:Warto pytac zwlaszcza dzieci, one sa kopalnia informacji wszelakich. A jak slysza slowo "nagroda pieniezna", to ruszaja masowo na poszukiwania i maja wybitnie wysoka skutecznosc.


haha jak w tych wszystkich kryminałach co pytają o info bezdomnych albo dzieci właśnie :ryk:

Podziel sie zatem swoimi jakze swiatlymi pomyslami.
Do cats eat bats?

Muireade

Avatar użytkownika
 
Posty: 1576
Od: Pon sie 08, 2016 17:26
Lokalizacja: Środek wiochy (pod Toruniem)

Post » Czw lis 29, 2018 17:10 Re: TYCHY zaginął kocur.

kociałapka pisze:
Muireade pisze:Warto pytac zwlaszcza dzieci, one sa kopalnia informacji wszelakich. A jak slysza slowo "nagroda pieniezna", to ruszaja masowo na poszukiwania i maja wybitnie wysoka skutecznosc.


haha jak w tych wszystkich kryminałach co pytają o info bezdomnych albo dzieci właśnie :ryk:

A wyobraź sobie, że bardzo nagroda motywuje. A dzieci są niezwykle pomocne. Szukałam kota i wiele mi dzieciaki pomogły. Jedna grupka nawet zadzwoniła tylko to nie był nasz.
Obrazek

Dla naszych Słoneczek [*] Kochamy i tęsknimy.

ASK@

Avatar użytkownika
 
Posty: 55323
Od: Czw gru 04, 2008 12:45
Lokalizacja: Otwock


Adopcje: 11 >>

Post » Czw lis 29, 2018 17:11 Re: TYCHY zaginął kocur.

Obrazek

Dla naszych Słoneczek [*] Kochamy i tęsknimy.

ASK@

Avatar użytkownika
 
Posty: 55323
Od: Czw gru 04, 2008 12:45
Lokalizacja: Otwock


Adopcje: 11 >>

Post » Czw lis 29, 2018 18:01 Re: TYCHY zaginął kocur.

Nie jesteśmy troszku zbyt okrutni dla tych, którzy szukają zaginionych kotków?
Proszą przecież o pomoc w ich znalezieniu. Czy trzeba pytać te osoby o to, czy kotek musiał wychodzić, skoro już wyszedł i zaginął?
Ja sobie nawet nie wyobrażam, jak ja bym rozpaczała, gdyby mój Bilu zaginął. Pewnie tez bym szukała pomocy tu na Forum Miau. Myślę, że gdyby spotkał mnie w takim przypadku atak ze strony forumowiczów, że źle kotka upilnowałam - to pewnie by mnie to jeszcze bardziej załamało, a nie pomogło mi w jego odnalezieniu.
Staram się po prostu wczuć w smutną rolę opiekunów, którym kotek zaginął. Pomagajmy, nie atakujmy, już i tak załamanych, szukających swoich pociech opiekunów. Oni i tak już przeżywają wielki stres i mają swoją przysłowiową "nauczkę".
BIL
Obrazek
Kochamy z Bilem wełniankowo u Tulinka https://www.etsy.com/shop/Catluckydog?r ... hDc65H7SOY

Bestol

Avatar użytkownika
 
Posty: 1795
Od: Sob sty 14, 2017 18:20




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Blue, Google [Bot] i 216 gości