Po odrobaczaniu- powikłania?

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Czw lis 22, 2018 10:45 Re: Po odrobaczaniu- powikłania?

Dzis tylko pójdę na ostatnia serie zastrzyków. Chciaz nie omieszkam zapytać czy nie przewidują takiego badania by mieć 100% pewność ze to od pasożytów. Bo oni cały czas tak twierdzą.

Polciak1985

 
Posty: 16
Od: Wto lis 20, 2018 13:18

Post » Czw lis 22, 2018 10:46 Re: Po odrobaczaniu- powikłania?

Warto dla dobra kota skonsultować się z innym wetem. Dobrze zrobiłaś.

Shidri

 
Posty: 379
Od: Śro sie 01, 2018 10:46

Post » Czw lis 22, 2018 10:53 Re: Po odrobaczaniu- powikłania?

Po trzecim odrobaczaniu co dwa tygodnie taka reakcja na pasożyty jest bardzo, bardzo mało prawdopodobna.
Gdyby miała być - to byłaby po pierwszym.
Jeśli kociak dostał Milbemax albo jego odpowiednik to wystarczy przeczytać ulotkę by wiedzieć co się działo najprawdopodobniej. Niezborność ruchowa, zaburzenia równowagi, skurcze, dreszcze - to możliwe powikłania substancji czynnej w tych lekach, szczególnie u kociaków.
Mija samo po około dobie gdy organizm zmetabolizuje lek, ale nie powinno się tej substancji podawać ponownie, szczególnie dopóki kociak nie osiągnie dorosłości.

Blue

 
Posty: 23494
Od: Pt lut 08, 2002 19:26

Post » Czw lis 22, 2018 11:10 Re: Po odrobaczaniu- powikłania?

Dziękuje znalazłam ulotkę w necie Milprazonu, w działaniach nie porzadanycn jest idealnie opisane to co działo się z moim kotkiem- objawy neurologiczne. Dzis pokaże to weterynarzowi- nie będzie mi wspierać ciemnoty ze to od robali. Marketing- ja handlowiec tak dałam się nabrać.... co nie zmienia faktu, ze kupkę tez dam do badań.

Polciak1985

 
Posty: 16
Od: Wto lis 20, 2018 13:18

Post » Czw lis 22, 2018 11:22 Re: Po odrobaczaniu- powikłania?

Kupkę nie zaszkodzi zbadać, choć bardzo często wynik wychodzi fałszywie negatywny.
Dawniej dużo kasy wpakowałam w badanie kup pod kątem pasożytów, teraz już tego nie robię. Bazuję raczej na objawach, ale ja mam dorosłe koty. Odrobaczanie maluchów to inna bajka

Shidri

 
Posty: 379
Od: Śro sie 01, 2018 10:46

Post » Czw lis 22, 2018 11:35 Re: Po odrobaczaniu- powikłania?

Shidri pisze:Kupkę nie zaszkodzi zbadać, choć bardzo często wynik wychodzi fałszywie negatywny.
Dawniej dużo kasy wpakowałam w badanie kup pod kątem pasożytów, teraz już tego nie robię. Bazuję raczej na objawach,

Dokładnie!
Robali należy się pozbyć, ale odrobaczanie PROFILAKTYCZNE co dwa tygodnie??? 8O
Wetka mi mówiła o jakimś nowym środku, chyba zawiesina, o ile zrozumiałam. Na jakimś sympozjum się z tym spotkała. Podobno bardzo skuteczne, ale w moim przypadku ( 11 kotów) cena zabójcza, bo jak obliczyła wyniosłoby to ok.400 zł.
Nowy bazarek viewtopic.php?f=20&t=217527 Zapraszam

ewar

 
Posty: 54998
Od: Wto lis 06, 2007 20:17
Lokalizacja: Stalowa Wola

Post » Czw lis 22, 2018 11:42 Re: Po odrobaczaniu- powikłania?

Mam już opinie dwóch innych weterynarzy. Każdy z nich jest w ciężkim szoku, ze trzy razy był odrobaczany w odstępie 2 tyg. A jak mówię, ze chcą 4 raz to mam się nie zgadzać. Niby jedna z najlepszych przychodni weterynaryjnych w moim mieście, a tu taki zonk.

Polciak1985

 
Posty: 16
Od: Wto lis 20, 2018 13:18

Post » Czw lis 22, 2018 12:16 Re: Po odrobaczaniu- powikłania?

Mam nadzieje, że wet prawidłowo dobrał dawkę odrobaczenia. Kociak dostał milprazon dla kociąt? Ważył powyżej kilograma?
"Akceptacja śmierci i protest przeciw niej: dwie nieusuwalne strony naszego życia." (L.Kołakowski)

fili

 
Posty: 3143
Od: Pon paź 10, 2005 10:14
Lokalizacja: Śląsk

Post » Czw lis 22, 2018 13:22 Re: Po odrobaczaniu- powikłania?

Ważył w poniedziałek 1,3.. nie mam pewności czy dla kociąt, nie zapytałam się...

Polciak1985

 
Posty: 16
Od: Wto lis 20, 2018 13:18

Post » Pt lis 23, 2018 11:42 Re: Po odrobaczaniu- powikłania?

A wiec, byliśmy wczoraj u weta. Ostatnia porcja zastrzyków i Pani zaprosiła nas na 4 odrobaczanie. Wiec ja się jej zapytałam czy jest pewna w 100% ze to od robaków a nie reakcja na tabletki, ze jak dla mnie ta dawka jest przesadzona i zasięgnęłam różnych opini w tym innych weterynarza i każdy mówi zgodnie, ze to co działo się z moim kotem to zatrucie od leków. Pani zrobiła wielkie oczy i powiedziała, ze takie reakcje zachodzą często u psów, ze u kotów jeszcze się z tym nie spotkała. Wiec ja jej powiedziałam ze najwidoczniej mu kot jest pierwszy i czy wie, ze istnieje badanie kalu na obecność pasożytów. Bez tego ja nie pozwolę odrobaczyc po raz 4 mojego kota a napewno nie Milprazonem. Wiec powiedziała ze mam przynieść 3 kalowki z trzech dni.

Polciak1985

 
Posty: 16
Od: Wto lis 20, 2018 13:18

Post » Pt lis 23, 2018 12:16 Re: Po odrobaczaniu- powikłania?

Ja bym zmieniła weta. Na tego ostatniego, u którego się konsultowałaś. Nie szarpałabym się z nią. Po prostu nie warto. A kota szkoda dawać pod taką "opiekę".
Obrazek ObrazekObrazek
Tosia, Basti, Rudi

Do zobaczenia Matrisiu. ♥ ♥ ♥ Kocham Cię.

Bastet

Avatar użytkownika
 
Posty: 7604
Od: Pon paź 12, 2015 19:20

Post » Pt lis 23, 2018 12:29 Re: Po odrobaczaniu- powikłania?

Tak zrobię. Już tam nie pójdę. Zbiorę 3 kalowki i zaniosę do tej drugiej, a rzekomo babeczka dużo serca wkłada z leczenie zwierząt. Koledze kota próbowała 6 miesięcy ratować bo miał Fip. Niestety ale nie udało się i podobno ona bardzo to przeżyła.

Polciak1985

 
Posty: 16
Od: Wto lis 20, 2018 13:18

Post » Pt lis 23, 2018 17:13 Re: Po odrobaczaniu- powikłania?

Cóż, jeśli w ulotce jest opis działań niepożądanych to z pewnością nie jest to pierwszy taki przypadek, to, że pani doktor się nie zdarzyło wcześniej to inna bajka, ale wypadałoby przy objawach zerknąć do ulotki ostatniego leku, który się podawało ;)
Ja zawsze zanim podam kotom jakikolwiek lek sprawdzam działania niepożądane w ulotce, zapewne to skutek tego, że zanim sama coś wezmę czytam ulotki, bo jestem uczulona na masę leków. Ot, takie zboczenie na koty przeniosłam.
Tak jak napisała Shidri: Zrób badanie, ale z tyłu głowy miej to, że często robale nie wychodzą w badaniach a okazuje się, że są i po prostu kota obserwuj. Powiększenie brzuszka, kaszel, wymioty, problemy z kupą mogą obecność takowych sygnalizować.
"Czy dom bez kota - najedzonego, dopieszczonego i należycie docenionego - zasługuje w ogóle na miano domu?" Mark Twain

MegGrey

Avatar użytkownika
 
Posty: 253
Od: Pon lis 23, 2015 12:54

[poprzednia]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 242 gości