odrobaczenie -pytania

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Nie lis 18, 2018 10:02 odrobaczenie -pytania

Mam kota na tymczasie, który wydalał martwe i żywerobale (chyba glisty).
Wczoraj dostał tabletkę milpro https://www.dietvet.com/pl/product/6454 ... l?page=all
Moje pytanie, bo weterynarz powiedział mi, że powtórka za miesiąc a wszędzie czytam, że po 2 tygodniach powinno się powtórzyć ze względu na jaja- czy ten cały milpo może być podany ponownie po 2 tygodniach? W internecie na temat tego środka nie znalazłam info jak często powtarzać przy inwazji robali.

Drugie pytanie- minęła właśnie doba od podania tabletki i kot nie robił kupy od tego czasu. Zachowuje się normalnie. Żaden robal od czasu odrobaczania nie został wydalony. Czy powinnam już panikować, czy nie?
Trzecie pytanie- kiedy odkazić wszystko-kuweta/legowiska/itp. ? Wet powiedział, żeby się wstrzymać i zrobić to kila dni po podaniu tabletki.
Mam oprócz tego kota swoje 3 koty, które też zostały odrobaczone profilaktycznie wczoraj razem z młodym 9jedna kotka ma chore nerki, wiec dostała cestal).
Pytanie czwarte- czy gorąca woda zabija jaja glist bytujących w otoczeniu? Czy kuwetę szorować codziennie i wymieniać codziennie żwirek?Jeśli tak to przez ile dni po podaniu tabletki to robić ? I czy pranie w temp. 30 stopni wystarczy do zabicia jaj i larw?
Będę wdzięczna za odpowiedzi, zaczynam wpadać w obsesję, mam wrażenie, że wszędzie są te jaja, młody skacze wszędzie, również na blaty kuchenne.
Obrazek

koszka

 
Posty: 281
Od: Czw paź 11, 2007 17:01
Lokalizacja: Poniatowa

Post » Nie lis 18, 2018 12:42 Re: odrobaczenie -pytania

Ja posłań kocich nigdy z tego powodu specjalnie nie odkażałam, piorę regularnie i to wystarcza. raz w 30 stopniach, raz w 90. Zawsze można też po praniu zalać na misce wrzątkiem.
Żwirek po odrobaczaniu wymieniałam i kuwety gorącą wodą płukałam.
Jeśli kot dziś do wieczora się nie załatwi, podaj parafinę, żeby martwe robale go nie zatruły.
NA PILNE LECZENIE KOTÓW Z CMENTARZA- KONTO
https://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1&t=157308

mziel52

 
Posty: 14605
Od: Czw gru 27, 2007 20:51
Lokalizacja: W-wa Śródmiescie

Post » Nie lis 18, 2018 20:46 Re: odrobaczenie -pytania

Nie jestem znawca, ale mi sie wydaje, ze 30 stopni to troche za niska temperatura do zabicia tych gadzin, zreszta mziel tez zaleca wrzatek, ale moze niech wypowie sie ktos jeszcze, kto ma wieksze doswiadczenie.
Do cats eat bats?

Muireade

Avatar użytkownika
 
Posty: 1576
Od: Pon sie 08, 2016 17:26
Lokalizacja: Środek wiochy (pod Toruniem)

Post » Nie lis 18, 2018 22:29 Re: odrobaczenie -pytania

W sumie w stadzie to ma niewielkie znaczenie, pod ogonem też mogą larwy się utrzymywać, a kotów się z tego powodu nie kąpie, same się wylizują tam przy tym. Więc bez przesady.
NA PILNE LECZENIE KOTÓW Z CMENTARZA- KONTO
https://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1&t=157308

mziel52

 
Posty: 14605
Od: Czw gru 27, 2007 20:51
Lokalizacja: W-wa Śródmiescie




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: skaz i 234 gości