Kot uderzył się w nos, dziwne dźwięki

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Nie lis 11, 2018 23:02 Kot uderzył się w nos, dziwne dźwięki

Kot chcąc wskoczyć na drapak uderzył się w nos o półkę. Przez chwilę wydawał dziwne dźwięki, jakby nie mógł złapać powietrza, coś mu utkwiło itp. Jednak potem zaczął biegać jak gdyby nigdy nic. Te dźwięki się już nie powtórzyły. Nos był mocniej zarumieniony niż zwykle, ale kot pozwala go dotykać, nie jest gorący ani spuchnięty, krwi nie było. Nie pojawiły się jakieś objawy które mogłabym przypisać do zawrotów głowy czy nieprawidłowych oddechu. To było kilka godzin temu, od tego czasu zjadł z apetytem, korzysta z kuwety, zaróżowienie nosa wróciło do normy, powariował, położył się spać - teoretycznie wszystko standardowo.
W taki dzień wet dyżuruje pod tel i udziela pomocy przy zagrożeniu życia, więc póki nic więcej się nie działo nie chciałam wieczorem wydzwaniać. Tylko go obserwuję.

Wiem, że tu nikt nie zdiagnozuje, tylko zastanawiam się czy takie coś to po prostu zwykłe obicie nosa, a dźwięki były spowodowane szokiem, bólem itd?

darivit

 
Posty: 3
Od: Sob lis 10, 2018 18:31

Post » Pon lis 12, 2018 12:35 Re: Kot uderzył się w nos, dziwne dźwięki

Obserwowałabym kota i jeśli do jutra nic się nie będzie działo, to założyłabym, że dziwne dźwięki wynikały z bólu i dyskomfortu (ludziom też się zdarza chrapać i charczeć, jak uderzą się w nos).
Obrazek*Obrazek*Obrazek*

Stomachari

 
Posty: 10637
Od: Sob kwi 16, 2016 21:29
Lokalizacja: Nieopodal Sochaczewa.

Post » Pon lis 12, 2018 20:45 Re: Kot uderzył się w nos, dziwne dźwięki

Dziś byłam w domu to mogłam poobserwować i nic odbiegającego od normy się nie dzieje, więc chyba serio te przyduszone dźwięki były chwilowym efektem uderzenia.

darivit

 
Posty: 3
Od: Sob lis 10, 2018 18:31

Post » Pon lis 12, 2018 20:47 Re: Kot uderzył się w nos, dziwne dźwięki

Mój Fran kiedyś się dość intensywnie spotkał z nogą od stołu. Reakcja była bardzo podobna ale generalnie nic wielkiego się nie stało. Posłuchaj Stomachari, bo to koci ekspert :)
02.09.15 Fran Fran na pokładzie! ★
07.10.16 Arłowa rodzinka w komplecie z Lili
14.03.17 Ełcia na pokładzie ✿ 25.01.2024 za tęczowym mostem
03.06.18 Kicia i Misia na pokładzie w nowym mieszkaniu ✔
07.11.18 Znajdźka Kipep na pokładzie ♪
25.10.19 Oposik ze skrzynki elektrycznej na pokładzie ☀
21.11.21 Czito ze wsi stał się mieszczuchem ❥

arłynaantresoli

Avatar użytkownika
 
Posty: 432
Od: Czw gru 29, 2016 21:13
Lokalizacja: Milanówek

Post » Pon lis 12, 2018 21:59 Re: Kot uderzył się w nos, dziwne dźwięki

Jakkolwiek miło się czyta słowa uznania, to jednak do eksperta mi jeszcze daleko :oops:
Obrazek*Obrazek*Obrazek*

Stomachari

 
Posty: 10637
Od: Sob kwi 16, 2016 21:29
Lokalizacja: Nieopodal Sochaczewa.




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Gosiagosia, kicalka, Marmotka, skaz i 239 gości