1m2 na kota. PUSZKIN za TM :(

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Nie sty 26, 2020 0:44 Re: 1m2 na kota. SAMI - czy to już FIP ???

pibon pisze:Sami chyba na juz by potrzebowala te zastrzyki, wtedy na pewno bedzie lepiej. Mysliscie, ze damy rady zapewnic jej w najblizszych dniach te zastrzyki? Badz z Gdanska lub z Wawy od tej pani od Katarzyny, a moze jeszcze jakies inne zrodla wyszly?
Szukam i szukam, znalazlam kilka firm od GS ale nie wiem, czy dobre, czy warto. Choc pisza w roznych artykulach, ze w zasadzie dzialaja te "podrobki" z Chin takze. Firmy chinskie DC chemicals, aobious, SAK oferuja. Ale tez trudno sie rozeznac, bo sa rozne stezenia.
Katarzyna, a bedziesz pytac swoja pania wet o szczegoly? Bo wyglada, ze jesli to GS i kosztuje ok 6 tys - to tak jak juz ktos pisal, to dobra cena za kuracje, bo ja tu do tej pory co wyszukalam to chyba jednak w wyzszych cenach niestety.

SAK będzie z Warszawy, teraz trzeba tylko ogarnąć odebranie leku i przewiezienie go do Krosna. Jakoś musimy uzbierać te pieniądze. Kontakt z moją wetką dopiero po jej powrocie z urlopu, dopiero dzisiaj mi przyszło do głowy, że te 6 tys. to mogła być cena kuracji dla Niunia. Niunio był maleńki, ważył niewiele ponad pół kilograma :( Dla Sami pewnie będzie drożej, bo dawka zależy od wagi, ale wszystkiego dowiem się w poniedziałek/wtorek.
Obrazek

katarzyna1207

 
Posty: 5567
Od: Pt lip 03, 2009 21:58
Lokalizacja: Lublin

Post » Nie sty 26, 2020 0:48 Re: 1m2 na kota. SAMI - czy to już FIP ???

kociarkowaaaa pisze:Prosimy o wpłaty
https://zrzutka.pl/dvpuub

Jutro na spokojnie więcej napisze i dodam zdjęcia Sami


:1luvu: :ok:

Poszedl grosik bezposrednio na konto.
Zapisz sie do newslettera PETA i pomagaj zwierzetom wysylajac email!
https://www.peta.org/about-peta/learn-a ... -to-enews/

pibon

 
Posty: 4236
Od: Pon lip 09, 2012 10:26

Post » Nie sty 26, 2020 10:15 Re: 1m2 na kota. SAMI - czy to już FIP ???

Bardzo dziękujemy za wpłatę. Już zlecam wypłatę.
ObrazekObrazek
Czaruś [*] Porsche [*] Naktis [*] Burasek [*] Gaja [*] Karla [*]

kociarkowaaaa

Avatar użytkownika
 
Posty: 1299
Od: Czw cze 26, 2014 17:48
Lokalizacja: Łódź

Post » Nie sty 26, 2020 10:20 Re: 1m2 na kota. SAMI - czy to już FIP ???

Wypłata do mnie doszła. Okazuje się, że nie mam nigdzie zapisanego numeru konta Doroty. Czy ktoś może mi go przesłać?
ObrazekObrazek
Czaruś [*] Porsche [*] Naktis [*] Burasek [*] Gaja [*] Karla [*]

kociarkowaaaa

Avatar użytkownika
 
Posty: 1299
Od: Czw cze 26, 2014 17:48
Lokalizacja: Łódź

Post » Nie sty 26, 2020 10:29 Re: 1m2 na kota. SAMI - czy to już FIP ???

Poszła PW.

megan72

 
Posty: 3476
Od: Śro kwi 18, 2007 12:41
Lokalizacja: Cymru

Post » Nie sty 26, 2020 15:33 Re: 1m2 na kota. SAMI - czy to już FIP ???

Lek jedzie z Warszawy kurierem. Wielkie podziękowania dla Katarzyny za załatwienie sprawy, bo byłąm bez netu wczoraj :1luvu:
i wielkie podziękowania dla Joasi, która odebrała i wysłała natychmiast :1luvu:
Przerabiałyśmy różne opcje dostawy, pociąg, bus itp. ale doszłyśmy do wniosku, że za duże ryzyko. Gdyby bus jechał bezpośrednio do Krosna nie byłoby problemu, ale kierowcy i samochody się zmieniają w Rzeszowie i tu mogłoby się zadziać coś, że ktoś zapomni, przeoczy i w ogóle nie wiadomo, czy zechciałby zabrać przesyłkę.
Trudno będzie dzień później ale będzie najbardziej wiarygodną dostawą.

Za lek zapłaciłam, ale nie będę tu wstawiać zdjęcia, bo już nie chcę tego swojego konta wysyłać wstawiać w ogólnie dostępny internej, chociaż to dla mnie bez znaczenia, bo i tak na koncie już pusto i nie ma co ukraść, ale jak ktoś chce to wyślę na priv, chyba że uwierzycie mi na słowo.

Od rana na telefonie, bo podawanie, dawkowanie itp to wcale nie taki pikuś i chyba na początku będę jeździć codziennie do wetki, żeby podawała. Podobno to bardzo boli, a ja nie mam tu nikogo, kto by mi choćby kota potrzymał do zastrzyku. Ona jest malutka i chudziutka, skóra i kości i takiemu kotku też trudno podać, wolę duże tłuste koty do podawania zastrzyków. W przypadku Sami jestem bardzo niepewna swoich możliwości.
Dziękuję Wam wszystkim za takie wspaniałe działanie i każdą pomoc :1luvu:

Jeśli chodzi o Sami to tak :
Od trzech dni nie chce przychodzić na kolana, ani spać do łóżeczka. Znalazła sobie miejsce pod drapakiem i tam spędza cały czas leżąc, przechadza się tylko o miski z convem albo z wodą, pije dość sporo i do kuwetki. Po czym wraca w to samo miejsce.
Nie narzucam się jej skoro nie chce, widać tam jej najlepiej i najwygodniej skoro tam sama chce sobie leżeć niech tak będzie. Ma straszny znów katar, nosek zabity smarkami, które staram się na bieżąco wycierać i zakrapiam nosek ale to niewiele pomaga.
Cały czas leży w jednej pozycji, na brzuszku, na boczku nie chce się położyć i martwię się, bo nie śpi tylko cały czas na czuwaniu.
Dawki sterydu nie podaję więcej bo nie ma duszności, oddycha sobie spokojnie i z oddychaniem jest w miarę OK. Widać, że jest bardzo zmęczona i główka się kiwa.
Jest słaba ale walczy, trzyma się, nie wiem skąd w tym małym ciałku jest tyle siły.

Podobno jest gdzieś filmik jak podaje się GS, możliwe, że tylko w angielskim. Moja prośba - jakby ktoś czuł się na siłach go znaleźć i wstawić link, bo ja nie dotarłam. To dość ważne.

Oby jeszcze troszkę wytrzymała
Ja muszę trochę sama się ogarnąć, bo ledwo funkcjonuję. Natłok tych wszystkich informacji, głowa cały czas na najwyższych obrotach, stres itp. jest już nie do udźwignięcia.
Musimy z niej jutro utoczyć krew na morfologię, bo najważniejszy jest hematokryt, leukocyty i czerwone. Nie wiadomo, czy przed podaniem leku nie trzeba będzie podać jej EPO albo przetoczyć krew. Może jakimś cudem się uda i wynik będzie na tyle dobry, że można będzie podać SAK

Obrazek

jasdor

Avatar użytkownika
 
Posty: 16341
Od: Sob wrz 19, 2009 11:51
Lokalizacja: Krosno

Post » Nie sty 26, 2020 15:42 Re: 1m2 na kota. SAMI - czy to już FIP ???

https://www.youtube.com/watch?v=ta43gSC ... w1Qs22MLuI

Dzielne jesteście obie bardzo.
Mocne kciuki.

megan72

 
Posty: 3476
Od: Śro kwi 18, 2007 12:41
Lokalizacja: Cymru

Post » Nie sty 26, 2020 16:03 Re: 1m2 na kota. SAMI - czy to już FIP ???

Dzięki, tylko ja nic z tego nie rozumiem :roll:
Może pibon będzie w stanie pomóc

jasdor

Avatar użytkownika
 
Posty: 16341
Od: Sob wrz 19, 2009 11:51
Lokalizacja: Krosno

Post » Nie sty 26, 2020 16:24 Re: 1m2 na kota. SAMI - czy to już FIP ???

Jasdor, pisałaś, że dla Sami będzie potrzebny Zentonil. Mam prawie całe opakowanie 100 (ważne do czerwca) i kilka tabletek 200 (ważne do marca). Jeśli nadal jest potrzebny mogę wysłać choćby jutro.
Kciuki za Malutką trzymam cały czas.
Siły dla Ciebie!

saaga

 
Posty: 1100
Od: Śro cze 10, 2015 18:15

Post » Nie sty 26, 2020 16:29 Re: 1m2 na kota. SAMI - czy to już FIP ???

jasdor pisze:Dzięki, tylko ja nic z tego nie rozumiem :roll:
Może pibon będzie w stanie pomóc


Oczywiscie, przetlumacze tylko pozniej bo teraz w robocie jestem i tak zerkam tylko ukradkiem na forum.
Zapisz sie do newslettera PETA i pomagaj zwierzetom wysylajac email!
https://www.peta.org/about-peta/learn-a ... -to-enews/

pibon

 
Posty: 4236
Od: Pon lip 09, 2012 10:26

Post » Nie sty 26, 2020 16:31 Re: 1m2 na kota. SAMI - czy to już FIP ???

Bardzo mocne :ok: :ok: :ok:
Obrazek
Misia [*] u mnie 28.04.2017-14.06.2018

Meteorolog1

Avatar użytkownika
 
Posty: 3714
Od: Sob lis 23, 2013 0:42
Lokalizacja: Olesno (opolskie)

Post » Nie sty 26, 2020 17:28 Re: 1m2 na kota. SAMI - czy to już FIP ???

saaga pisze:Jasdor, pisałaś, że dla Sami będzie potrzebny Zentonil. Mam prawie całe opakowanie 100 (ważne do czerwca) i kilka tabletek 200 (ważne do marca). Jeśli nadal jest potrzebny mogę wysłać choćby jutro.
Kciuki za Malutką trzymam cały czas.
Siły dla Ciebie!

Tak :) Jest potrzebny osłonowo przy podawaniu GS. Nie wiem jeszcze czy 100 czy 200 dopytam. ALbo Ornipural, ale on jest w zastrzykach to lepszy ten Zentonil żeby zaoszczędzić miejsce na zastrzyki Saka
...
Posmarowałam Viciem bo nie dawałam sobie rady z katarem. Przeszło.
Duszności nie ma w ogóle, ale apetytu też nie, więc podałam znów dziś 1/4 Mirtoru, może coś ruszy.

jasdor

Avatar użytkownika
 
Posty: 16341
Od: Sob wrz 19, 2009 11:51
Lokalizacja: Krosno

Post » Nie sty 26, 2020 17:49 Re: 1m2 na kota. SAMI - czy to już FIP ???

Zentonil 100 jest do 5 kg wagi, więc dla Sami na pewno 100 będzie dobra, albo połówka 200. Podaj adres proszę na pw, jutro będę w pobliżu poczty, to od razu wyślę.

saaga

 
Posty: 1100
Od: Śro cze 10, 2015 18:15

Post » Nie sty 26, 2020 18:37 Re: 1m2 na kota. SAMI - czy to już FIP ???

jasdor pisze:
Musimy z niej jutro utoczyć krew na morfologię, bo najważniejszy jest hematokryt, leukocyty i czerwone. Nie wiadomo, czy przed podaniem leku nie trzeba będzie podać jej EPO albo przetoczyć krew. Może jakimś cudem się uda i wynik będzie na tyle dobry, że można będzie podać SAK


Ale epo potrzebuje kilku dni (nawet do 5), żeby zaczęło działać, a Sami nie ma tyle czasu .. Ja bym ryzykowała równoczesne podanie SAK-u, albo transfuzję. W Lublinie niedawno powstał Bank Krwi ...oby ta informacja do niczego nie była potrzebna :(

Mój Miszczunio chyba odchodzi .. :placz:
Obrazek

katarzyna1207

 
Posty: 5567
Od: Pt lip 03, 2009 21:58
Lokalizacja: Lublin

Post » Nie sty 26, 2020 18:48 Re: 1m2 na kota. SAMI - czy to już FIP ???

Ale jak będzie miała HCT 12 - 17% to i tak GS nie można jej podać
...
Wczoraj ślicznie tuptała do miseczki z convem co chwilkę. Dziś nie ma jedzenia, pije też malutko. Leży cały dzień na czuwaniu. I temperatura - namierzyłam 37,2 :( Boję się, że to wszystko na marne :(

jasdor

Avatar użytkownika
 
Posty: 16341
Od: Sob wrz 19, 2009 11:51
Lokalizacja: Krosno

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 285 gości