1m2 na kota. PUSZKIN za TM :(

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Pon mar 18, 2019 7:49 Re: 1m2 na kota Fela z białaczką jedzie do nowego domu :)

Jak to z innego wątku? Edytowane zgodnie z aktualną sytuacją i OKI jako osobą do kontaktu.
Moje (środkowe) ogłoszenie Kropki ma wyróżnienie maczkowej do 11.04.2019 (w ramach wyróżnienia planowe odświeżanie co 3 dni, dublowania nie widzę).
Ogłoszenie "Biały łagodny miś Tobiś" ma wyróżnienie do 24 marca z odświeżaniem co 2 dni, więc jakieś wyróżnienia się dublowały. Kciuki za Tobisia :ok:

Arcana

 
Posty: 5668
Od: Nie lip 17, 2005 13:59
Lokalizacja: Warszawa


Adopcje: 15 >>

Post » Pon mar 18, 2019 7:53 Re: 1m2 na kota Fela z białaczką jedzie do nowego domu :)

Arcana pisze:Jak to z innego wątku? Edytowane zgodnie z aktualną sytuacją i OKI jako osobą do kontaktu.
Moje (środkowe) ogłoszenie Kropki ma wyróżnienie maczkowej do 11.04.2019 (w ramach wyróżnienia planowe odświeżanie co 3 dni, dublowania nie widzę).
Ogłoszenie "Biały łagodny miś Tobiś" ma wyróżnienie do 24 marca z odświeżaniem co 2 dni, więc jakieś wyróżnienia się dublowały. Kciuki za Tobisia :ok:


To przeczytaj dokładnie teksty wszystkich ogłoszeń Kropki. W jednym jest zabrana z Krosna z przekoconego domu, a w innym siedzi w pustym mieszkaniu, po śmierci swojej Pani. To psuje do wątku o kotach osieroconych przez Kotydwa12.
Aktualny wątek Noliny: viewtopic.php?f=46&t=216241

madrugada

Avatar użytkownika
 
Posty: 7773
Od: Pon maja 18, 2009 12:01
Lokalizacja: Warszawa

Post » Pon mar 18, 2019 7:56 Re: 1m2 na kota Fela z białaczką jedzie do nowego domu :)

Znam swoje ogłoszenie i chyba logiczne, że edytowałam. Dzielisz ogłoszenia na wątki? Kropkę ogłaszam od czasu zanim trafiła do Kotydwa.

Arcana

 
Posty: 5668
Od: Nie lip 17, 2005 13:59
Lokalizacja: Warszawa


Adopcje: 15 >>

Post » Pon mar 18, 2019 8:28 Re: 1m2 na kota Fela z białaczką jedzie do nowego domu :)

Sorry, nie zorientowałam się, że to ta sama Kropka.
Aktualny wątek Noliny: viewtopic.php?f=46&t=216241

madrugada

Avatar użytkownika
 
Posty: 7773
Od: Pon maja 18, 2009 12:01
Lokalizacja: Warszawa

Post » Pon mar 18, 2019 8:47 Re: 1m2 na kota Fela z białaczką jedzie do nowego domu :)

Nie wiedziałam, co Ci się nie zgadza, ale się wyjaśniło :)

Arcana

 
Posty: 5668
Od: Nie lip 17, 2005 13:59
Lokalizacja: Warszawa


Adopcje: 15 >>

Post » Pon mar 18, 2019 9:07 Re: 1m2 na kota Fela z białaczką jedzie do nowego domu :)

Tobiś przeszedł najśmielsze oczekiwania....
Przyjechał ojciec z dwójką dzieci, dziewczynką i chłopcem w wieku 11 i 12 lat. Człowiek bardzo konkretny, dokładny, wypytywał o wszelkie szczegóły, porobił zdjęcia żwirku, jedzenia, przysmaczków aby koyu nic nie zmieniać i nie dostarczać mu więcej stresów.
A Tobiś wyszedł do przedpokoju i się rozłożył jak się rozbierali... Potem wycofał się do kuchni, gdzie dał się głaskać ,rrucząc tak głośno, że prawie zagłuszał moje słowa. w momentach, gdy nie był głaskany, sam zaczepiał łapką i domagał się większej ilości pieszczot. Facet bardzo zdziwiony, gdyż przez telefon zarówno Dorota jak i ja mówiłyśmy, że to strachulec a tu niespodzianka - kot nie tylko przytulaśny, ale i napraszający się o pieszczoty od obcych.
Dzieci bardzo przejęte, głaskały, miziały na zmianę Tobisia i Murzynka, który jest jeszcze bardziej łasy na głaskanie. Facet coś się dopytywał a tu nagle Tobiś zaczepił go łapką z miaukotem typu "no głaszcz żesz człowieku" i po prostu umilkł na dłuższą chwilę. tobiś patrzył mu głeboko w oczy, wział jego rękę w łapki przednie i tylko się nadstawił do głaskania.
Decyzja o adopcji została gruntownie przemyślana i podjęta wspólnie, a właściwie jednogłośnie. Pan po powrocie do domu zrobił zamówienie na żwirek, karmę suchą i mokrą, zabawki, wędki, drapak - zależało mu na tm aby było takie same jak u nas.Zdaje się, że fontannę do picia też zamówił.
Tobiś wyszedł do przedpokoju i żegnał się znimi próbując z nimi wyjść - kot, ktory nie lubi obcych i bał się wyściubiać nos ooza drzwi...
Pan był gotowy podpisać umowę już w czasie wizyty zapoznawczej, aby nikt kota nie zabrał - niestety, grukarka u mnie przestała działać. Już dzisiaj miałąm smsa z wiadomością, że zamówione rzeczy zostały zapłacone i spodziewa się max do czwartku dostawy. Tobiś zamieszka w Legionowie, w cichej i spokojnej okolicy, w domu po remoncie, na razie tylko z zabezpieczeniem na okno uchylne, do pełnego osiatkowania po otynkowaniu budynku.

Joka2011

 
Posty: 206
Od: Sob wrz 12, 2015 21:19

Post » Pon mar 18, 2019 9:22 Re: 1m2 na kota Fela z białaczką jedzie do nowego domu :)

Mieszkanie czy dom?

Arcana

 
Posty: 5668
Od: Nie lip 17, 2005 13:59
Lokalizacja: Warszawa


Adopcje: 15 >>

Post » Pon mar 18, 2019 10:14 Re: 1m2 na kota Fela z białaczką jedzie do nowego domu :)

mieszkanie w bloku

Joka2011

 
Posty: 206
Od: Sob wrz 12, 2015 21:19

Post » Pon mar 18, 2019 10:18 Re: 1m2 na kota Fela z białaczką jedzie do nowego domu :)

to ciekawe jak wspólnota/spółdzielnia będzie się zapatrywać na dziurawienie nowej elewacji do zamontowania siatki (kwestia ubezpieczenia i estetyki). Państwo mają zgodę od właściciela budynku, czy tak na nielegalu planują? Sama jestem przed tym problemem, ocieplają sukcesywnie całe osiedle.

SabaS

 
Posty: 4512
Od: Śro lis 14, 2018 8:58

Post » Pon mar 18, 2019 10:20 Re: 1m2 na kota Fela z białaczką jedzie do nowego domu :)

SabaS pisze:to ciekawe jak wspólnota/spółdzielnia będzie się zapatrywać na dziurawienie nowej elewacji do zamontowania siatki (kwestia ubezpieczenia i estetyki). Państwo mają zgodę od właściciela budynku, czy tak na nielegalu planują? Sama jestem przed tym problemem, ocieplają sukcesywnie całe osiedle.

Mam mieszkanie w spółdzielni i osiatkowany zewnętrzny parapet. Jeżeli coś nie wystaje poza obręb mieszkania nie trzeba mieć zgody. Przynajmniej kiedyś tak było.
ObrazekObrazekObrazek
"Nigdy nie wiemy, kiedy widzimy kogoś PO RAZ OSTATNI..."
"Kiedy się kogoś kocha to ten drugi ktoś nigdy nie znika"
Moja Rodzina w Niebie:Tata(*),Mika(*),Mama(*),DeeDee(*), Adas(*), Lapcio(*),Kosiniak(*),Milenka(*), Nusia (*)..Nie wierzę...

Marzenia11

 
Posty: 35338
Od: Sob lut 28, 2009 21:24

Post » Pon mar 18, 2019 10:25 Re: 1m2 na kota Fela z białaczką jedzie do nowego domu :)

mieszkanie własnościowe.
wiem tylko tyle - pomna doświadczeń z Macho dopytywałam się.
Mieszkam w mieszkaniu komunalnym, gdzie jest również wspólnota.
Zapytałam przewodniczącego, sąsiada z trzeciego piętra - nic nie powiedział. nie występowałam o żadną zgodę, ani w formie pisemnej czy ustnej. Administracja się wogóle tym nie przejmuje. Zdjełam siatkę na czas ocieplania budybku i wymieniłam na nową. Stan utrzymuje się od kilku lat
Pan samotnie wychowuje dzieci.
Ostatnio edytowano Pon mar 18, 2019 10:41 przez Joka2011, łącznie edytowano 1 raz

Joka2011

 
Posty: 206
Od: Sob wrz 12, 2015 21:19

Post » Pon mar 18, 2019 10:32 Re: 1m2 na kota Fela z białaczką jedzie do nowego domu :)

widzę po innych blokach już wyremontowanych, że ludzie siatki montują, więc spółdzielnia się tym za bardzo nie przejmuje (za dużo bloków do ogarnięcia). Ale we wspólnocie, gdzie mieszkają rodzice nie pozwolili zamontować talerza telewizji satelitarnej, bo dziury, bo szpeci no i to nieszczęsne ubezpieczenie budynku, chociaż do samej umowy ubezpieczenia nie miałam wglądu. więc to różnie może być, zwłaszcza tuż po remoncie.
Absolutnie nie chcę zniechęcać i tworzyć dodatkowych problemów, super że domek się tak przygotowuje, bo widać, że im na kociaku zależy.

SabaS

 
Posty: 4512
Od: Śro lis 14, 2018 8:58

Post » Pon mar 18, 2019 10:54 Re: 1m2 na kota Fela z białaczką jedzie do nowego domu :)

SabaS pisze:widzę po innych blokach już wyremontowanych, że ludzie siatki montują, więc spółdzielnia się tym za bardzo nie przejmuje (za dużo bloków do ogarnięcia). Ale we wspólnocie, gdzie mieszkają rodzice nie pozwolili zamontować talerza telewizji satelitarnej, bo dziury, bo szpeci no i to nieszczęsne ubezpieczenie budynku, chociaż do samej umowy ubezpieczenia nie miałam wglądu. więc to różnie może być, zwłaszcza tuż po remoncie.
Absolutnie nie chcę zniechęcać i tworzyć dodatkowych problemów, super że domek się tak przygotowuje, bo widać, że im na kociaku zależy.


Zabezpieczenie okna siatką nie wymaga koniecznie wiercenia w elewacji.
W Warszawie działa firma Żalmal, ale nie tylko ona, która montuje siatki wewnątrz ramy okiennej.
https://www.facebook.com/zaluzje/
Tak wyglądają te zabezpieczenia:
https://www.rolety.zalmal.com.pl/moskit ... alowa#opis
Obrazek

mimbla64

Avatar użytkownika
 
Posty: 14229
Od: Pon lis 12, 2007 9:29
Lokalizacja: Warszawa Wola

Post » Pon mar 18, 2019 10:59 Re: 1m2 na kota Fela z białaczką jedzie do nowego domu :)

Dzięki za namiar, też prędzej czy później dopadnie mnie konieczność szukania firmy, która zrobi porządne osiatkowanie bez zbytniej ingerencji w nowiutką elewację :)
to czekamy na kolejne dobre wieści o domkach. A co z Kropiszonem? taka cudna żywiołowa kotka i nic nikt?

SabaS

 
Posty: 4512
Od: Śro lis 14, 2018 8:58

Post » Pon mar 18, 2019 11:05 Re: 1m2 na kota Fela z białaczką jedzie do nowego domu :)

Polecam stalowe moskitiery Żalmalu - zaczepiane na sztywno na obracające się blaszki, bezinwazyjnie dla okna i elewacji. Koszt jednej to ok. 200-250 zl.

https://www.rolety.zalmal.com.pl/moskit ... ka-stalowa

Obrazek
Ostatnio edytowano Pon mar 18, 2019 11:10 przez Arcana, łącznie edytowano 1 raz

Arcana

 
Posty: 5668
Od: Nie lip 17, 2005 13:59
Lokalizacja: Warszawa


Adopcje: 15 >>

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Majestic-12 [Bot], Natalka49 i 257 gości