1m2 na kota. PUSZKIN za TM :(

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Sob sie 17, 2019 0:09 Re: 1m2 na kota. Puszkin-ja już nie wiem co z tym kotem...

Mi się wydaje, że on musi mieć jakąś masakrę z zębami, raz mu dokuczają bardziej, raz mniej, ale ogólnie całość do usunięcia - i paradoksalnie chyba lepiej to robić jak jest w lepszym stanie i jedzący, niż jak zabiedzony i do odchuchania zanim się go podda zabiegowi.

Szalony Kot

 
Posty: 23304
Od: Pt wrz 24, 2010 13:01
Lokalizacja: Grodzisk Maz./ Warszawa

Post » Sob sie 17, 2019 6:22 Re: 1m2 na kota. Puszkin-ja już nie wiem co z tym kotem...

Według mnie on ma coś z zębami. Może też ma nadżery, rany, stany zapalne... w paszczy. Jak sobie je urazi to tak się zachowuje. Przerabiałam podobne objawy u kotów swoich i wolno bytujących. Rano kocik jak marzenie, po południu opluty i brudny, kolejnym rankiem cud i malina. Niestety, wszystko skończyło się wetem i snanacją paszczy. Pomaga podawanie sterydu o przedłużonym działaniu. Zanim ogarnęłam paszczę to dostawały tygodniowy. Mowa o domowych. Dziki były odłapane i od razu trafiały na stół.
Obrazek

Dla naszych Słoneczek [*] Kochamy i tęsknimy.

ASK@

Avatar użytkownika
 
Posty: 55321
Od: Czw gru 04, 2008 12:45
Lokalizacja: Otwock


Adopcje: 11 >>

Post » Śro sie 21, 2019 20:35 Re: 1m2 na kota. Puszkin-ja już nie wiem co z tym kotem...

Ale Puszkin nie ma już zębów od zeszłego roku. Zostały tylko kły. I z tego, co widać, jak otwiera pyszczek wokół nich nic złego się nie dzieje. Dziąsła nie są opuchnięte ani czerwone. To coś, co mu wyraźnie przeszkadza i jest przyczyna tych dolegliwości jest gdzieś głębiej w pyszczku, bo otwiera i grzebie łapką tak, jakby próbował coś sobie z tego pyszczka wyjąć.
Na razie spokój :roll:
Po ostatnim sterydzie i antybiotyku był spokój prawie 2 tygodnie. Problem wrócił, ale po kilku dniach znów przeszło i na razie nie wróciło. Ma wielki apetyt, je chyba aż za dużo, bo jak się naje to czasami wyrzyga . Je nawet karmę, a do tej pory jadał tylko mięso i to ostrożnie i w niewielkich ilościach.
Modlę się, żeby to trwało jak najdłużej.
Boję się po tym, co pokazała Tabo10 na swoim wątku, jak chorował Rudasek [*] :( i co pisała ASK@
Boję się, że to może być coś podobnego tylko głębiej, czego nie widać. Miałam kiedyś białaczkową Pyzunię, która też odeszła, powodem był chłoniak. Guz był blisko przełyku, nie mogła jeść i dusiła się.
Każdy wyjazd do weta, każde badanie w przypadku tego kota graniczy z cudem.
Nie wezmę go dopóki sam nie wlezie do transportera. U weta nie ma szans żeby nawet zajrzeć mu w paszczę. Trzeba by go było chyba uśpić żeby dokładnie badać. Jednak nie wiem, czy w jego przypadku kolejne usypianie (miał już 4 zabiegi) to dobry pomysł, czy nie lepiej póki jest dobrze zostawić go i dać mu święty spokój.
Nie umiem się zdecydować i wybrać jaki wariant będzie lepszy :(

jasdor

Avatar użytkownika
 
Posty: 16341
Od: Sob wrz 19, 2009 11:51
Lokalizacja: Krosno

Post » Śro sie 21, 2019 20:45 Re: 1m2 na kota. Puszkin-ja już nie wiem co z tym kotem...

jasdor pisze: To coś, co mu wyraźnie przeszkadza i jest przyczyna tych dolegliwości jest gdzieś głębiej w pyszczku, bo otwiera i grzebie łapką tak, jakby próbował coś sobie z tego pyszczka wyjąć.


A jak u niego z uszami? Czy ma świerzb, pewnie głupio pytam przy tak nieobsługiwalnym kocie :(
Ale czemu pytam.
mam teraz pośrednio pod opieką kotusię. Też tak sobie łapkami i w pyszczku gmera i jakby targa uszka (nie drapie tylną tylko tak jakby dwiema łapkami przednimi na raz coś z tych uszu chciała wygarnąć) i wet orzekł, że to podrażnione po świerzbie kanały słuchowe, dostała coś przeciwzapalnego i jutro się wyda czy pomogło
Obrazek

andorka

 
Posty: 13090
Od: Wto kwi 25, 2006 22:33
Lokalizacja: Łódź-Polesie

Post » Śro sie 21, 2019 21:16 Re: 1m2 na kota. Puszkin-ja już nie wiem co z tym kotem...

O dziwo żaden z tych kotów nie miał świerzba nigdy. Pchły udało sie opanować jeszcze w zeszłym roku. Nie drapią się, Puszkin również nie zauważyłam.
Niepokojąca jest ta wylewająca się z niego ślina, ostatnio w brunatnym kolorze, jakby ta wydzielina była ropna

jasdor

Avatar użytkownika
 
Posty: 16341
Od: Sob wrz 19, 2009 11:51
Lokalizacja: Krosno

Post » Sob sie 24, 2019 11:33 Re: 1m2 na kota. Puszkin-ja już nie wiem co z tym kotem...

U kotów wszystko w porządku. Zawiozłam wczoraj puszeczki.
Rudy jakoś się trzyma na razie, ładnie wygląda i je.
Najlepiej z całego towarzystwa trzymają się Fela i Maciuś. Wesołe, wojują po domu, biegają. Nic a nic po nich choroby nie widać.
Myszka bardzo przytyła i dorównuje już ciałkiem Miśkowi. Ale ona tylko je i się wyleguje. Przestała prześladować inne koty i odczepiła się od Feli. Czasem tylko przyłoży komuś, kto odważy się zaburzyć jej spokój. Popsute zęby na razie jej nie dokuczają.
Misiek i Żabka to cały czas spędzają pod blokiem i są strasznie zajęci, zwłaszcza Misiek, który musi doglądać całego parkingu, nie chcą nawet podejść się przywitać i pogłaskać, bo boją się, że się je zgarnie do domu.
Wczoraj przyszła też Muszka, ta która nocuje w piwnicy.
Trochę gorzej wygląda niż wcześniej. Futerko jakieś takie zaniedbane i chyba schudła. Ale ogólnie nic jej nie jest. Jej głównym zajęciem jest wygrzewanie się na słoneczku jakby chciała skumulować w sobie trochę tego ciepła na zimę.
Oby taka sytuacja i ten względny spokój trwały jak najdłużej :)

jasdor

Avatar użytkownika
 
Posty: 16341
Od: Sob wrz 19, 2009 11:51
Lokalizacja: Krosno

Post » Pon wrz 02, 2019 18:53 Re: 1m2 na kota. Puszkin-ja już nie wiem co z tym kotem...

Ladnie o nich wspominasz, niech sie tak dalej dzieje, niech spokoj trwa.

FuterNiemyty

 
Posty: 3470
Od: Pt gru 01, 2017 11:58

Post » Pon wrz 02, 2019 22:19 Re: 1m2 na kota. Puszkin-ja już nie wiem co z tym kotem...

Tak, niech trwa spokój! :1luvu: :ok:
Nasz wątek:
viewtopic.php?f=46&t=187577
Wątek kotów Joli Dworcowej:
viewtopic.php?f=1&t=191624
Kącik Muzyczny
viewtopic.php?f=8&t=190784
Zjawiska niewytłumaczalne, opowieści o duchach i nie tylko
viewtopic.php?f=8&t=194190

jolabuk5

 
Posty: 59699
Od: Nie paź 16, 2005 14:56
Lokalizacja: Łódź

Post » Śro wrz 11, 2019 22:36 Re: 1m2 na kota. Puszkin-ja już nie wiem co z tym kotem...

U nas wszystko OK oprócz tego, że żarcia jakiegoś muszę zakupić, bo już wszystkiego zabrakło, a nie chcę żeby jadły tylko to mięso, która pani im namiętnie kupuje.
Puszkin znów miał 4 dniowy kryzys, ale przeszło i wrócił do formy, nawet bawi się z Maciusiem, daje się głaskać i nawet czesać szczotką :strach: To znaczy, że czuje się dobrze.
Myszka bardzo przytyła i mimo popsutych ząbków ma apetyt.
Misiek codziennie przemierza parking kilka razy, jakby doglądał czy wszystko w porządku. Jednak grzecznie na noc wraca do domu na nocleg i powarkuje na inne koty . Rano znów wychodzi na codzienny obchód.
Żabka najchętniej zamieszkałaby na polu na stałe, nie chce wracać do domu i jest bardzo niezadowolona. Jeść musi dostać pod krzaczkiem, bo w domu jej nie smakuje.
rzadko teraz bywam, bo łapię kociaki po parkingu, handryczę się ze strażą miejską i naszą cudowną organizacją prozwierzęcą. Strasznie mnie to dużo nerwów kosztuje .
Jak pójdę w odwiedziny następnym razem zrobię jakieś nowe zdjęcia.

jasdor

Avatar użytkownika
 
Posty: 16341
Od: Sob wrz 19, 2009 11:51
Lokalizacja: Krosno


Post » Nie wrz 22, 2019 18:53 Re: 1m2 na kota. Puszkin-ja już nie wiem co z tym kotem...

Wreszcie uzupełniłam rozliczenie i wiem dokładnie na czym stoimy.
W skarbonce posiadam dla kociaków 1 191,07 zł ale z tego będę musiała zapłacić fakturę za leczenie Puszkina i Myszki (jeszcze z lipca) Dostały wtedy steryd (Dexafort) i Convenię. Nie mam pojęcia ile to będzie kosztować.
W zeszłym tygodniu kupiłam w promocji Feliksa i 4 kg suchej smilli, bo już od pewnego czasu nic nie było i koty skazane tylko na mięso.
Niestety znowu zaczęły dokuczać PCHŁY :strach: i jeśli nie ogarnę tego w zarodku to znów będzie inwazja. Więc z tego, co mam zafunduje im chyba jeszcze Advocata.
Pozdrawia wszystkich Maciuś :)
Obrazek
i Fela :)
Obrazek
i Puszkin, który na szczęście JE :) Dał się nawet podejść i zapozował do zdjęcia, chociaż nadal przede mną ucieka w popłochu jak tylko się zjawię :) Już nie wygląda jak nieboskie stworzenie, przytył, jest umyty i wyczesany. Mam nadzieję, że kryzys minął i się nie powtórzy
Obrazek
Misiek i Żabka były nieobecne. Misiek pilnował parkingu, a Żabka załatwiała swoje sprawy po krzakach.
Na Myszkę zabrakło baterii w telefonie.

jasdor

Avatar użytkownika
 
Posty: 16341
Od: Sob wrz 19, 2009 11:51
Lokalizacja: Krosno

Post » Pon wrz 23, 2019 5:19 Re: 1m2 na kota. Puszkin-ja już nie wiem co z tym kotem...

jasdor pisze:U nas wszystko OK oprócz tego, że żarcia jakiegoś muszę zakupić, bo już wszystkiego zabrakło, a nie chcę żeby jadły tylko to mięso, która pani im namiętnie kupuje.
Puszkin znów miał 4 dniowy kryzys, ale przeszło i wrócił do formy, nawet bawi się z Maciusiem, daje się głaskać i nawet czesać szczotką :strach: To znaczy, że czuje się dobrze.
Myszka bardzo przytyła i mimo popsutych ząbków ma apetyt.
Misiek codziennie przemierza parking kilka razy, jakby doglądał czy wszystko w porządku. Jednak grzecznie na noc wraca do domu na nocleg i powarkuje na inne koty . Rano znów wychodzi na codzienny obchód.
Żabka najchętniej zamieszkałaby na polu na stałe, nie chce wracać do domu i jest bardzo niezadowolona. Jeść musi dostać pod krzaczkiem, bo w domu jej nie smakuje.
rzadko teraz bywam, bo łapię kociaki po parkingu, handryczę się ze strażą miejską i naszą cudowną organizacją prozwierzęcą. Strasznie mnie to dużo nerwów kosztuje .
Jak pójdę w odwiedziny następnym razem zrobię jakieś nowe zdjęcia.


Jasdor, wyslij mi prosze swoje dane na PW, pomyslimy nad jakas paczuszka 8)
W zamyśleniu majestat mają niedościgły
Wielkich sfinksów, co w głębi pustyni zastygły,
Jakby w wieczny zapadły sen odrętwiający.

Norku

 
Posty: 739
Od: Wto cze 01, 2010 15:25

Post » Pon wrz 23, 2019 5:31 Re: 1m2 na kota. Puszkin-ja już nie wiem co z tym kotem...

Nasz Rudolf ma usunięte wszystkie zęby. Ale co jakiś czas ma takie zachowanie jakby je bolały. Zbyt wrażliwe dziąsła ma? Razi je sobie czymś? Coś się ostało? Nie wiem ale reakcja jest dokładnie taka jakby zęby go bolały.
Obrazek

Dla naszych Słoneczek [*] Kochamy i tęsknimy.

ASK@

Avatar użytkownika
 
Posty: 55321
Od: Czw gru 04, 2008 12:45
Lokalizacja: Otwock


Adopcje: 11 >>

Post » Pon wrz 23, 2019 10:26 Re: 1m2 na kota. Puszkin-ja już nie wiem co z tym kotem...

ASK@ pisze:Nasz Rudolf ma usunięte wszystkie zęby. Ale co jakiś czas ma takie zachowanie jakby je bolały. Zbyt wrażliwe dziąsła ma? Razi je sobie czymś? Coś się ostało? Nie wiem ale reakcja jest dokładnie taka jakby zęby go bolały.


Bo zwykle problemy z kocią paszczą to plazmocytarne zapalenie jamy ustnej,to problem także dziąseł,nie samej obecności zębów,która je wzmaga rzecz jasna. A dziąsła nawet po pełnej ekstrakcji wszystkich zębów,mogą nadal miewać stany zapalne. Wg dr Jodkowskiej (najlepszej stomatolog wg mnie) pełna ekstrakcja pomaga u 70% kotów. 30%nadal będzie miewać okresowe stany zapalne :cry:
Tu dość łatwo i prosto tłumaczą jak powstaje i czego dotyczy.Choć już o zaproponowanew leczenie bym się spierała.
https://www.zoo-mar.pl/porady-dla-kotow ... mu-ustnej/

tabo10

 
Posty: 8086
Od: Nie lip 31, 2011 14:24

Post » Pon wrz 23, 2019 11:25 Re: 1m2 na kota. Puszkin-ja już nie wiem co z tym kotem...

Norku pisze:Jasdor, wyslij mi prosze swoje dane na PW, pomyslimy nad jakas paczuszka 8)

Bardzo dziękuję :) Wysłałam

ASK@ pisze:Nasz Rudolf ma usunięte wszystkie zęby. Ale co jakiś czas ma takie zachowanie jakby je bolały. Zbyt wrażliwe dziąsła ma? Razi je sobie czymś? Coś się ostało? Nie wiem ale reakcja jest dokładnie taka jakby zęby go bolały.

No właśnie. Puszkinowi zostawili kły bo ich nie usuwają. Ale to raczej nie kły stanowią problem tylko dziąsła. I wtedy mamy problem. Do tego białaczka więc problem z dziąsłami sie pogłębia

tabo10 pisze:Bo zwykle problemy z kocią paszczą to plazmocytarne zapalenie jamy ustnej,to problem także dziąseł,nie samej obecności zębów,która je wzmaga rzecz jasna. A dziąsła nawet po pełnej ekstrakcji wszystkich zębów,mogą nadal miewać stany zapalne. Wg dr Jodkowskiej (najlepszej stomatolog wg mnie) pełna ekstrakcja pomaga u 70% kotów. 30%nadal będzie miewać okresowe stany zapalne :cry:
Tu dość łatwo i prosto tłumaczą jak powstaje i czego dotyczy.Choć już o zaproponowanew leczenie bym się spierała.
https://www.zoo-mar.pl/porady-dla-kotow ... mu-ustnej/

To samo mówiła moja wetka i niestety Puszkin znalazł się w tych 30%, w których problem mimo usunięcia zębów pozostał i co jakiś czas powraca

jasdor

Avatar użytkownika
 
Posty: 16341
Od: Sob wrz 19, 2009 11:51
Lokalizacja: Krosno

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 168 gości