1m2 na kota. PUSZKIN za TM :(

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Nie mar 31, 2019 12:55 Re: 1m2 na kota Fela z białaczką jedzie do nowego domu :)

Jasdor
Trzymkaj się.

A swoją drogą niezła padaka...

egwusia

Avatar użytkownika
 
Posty: 3548
Od: Pt paź 10, 2008 15:17
Lokalizacja: Chojnice

Post » Nie mar 31, 2019 17:23 Re: 1m2 na kota Fela z białaczką jedzie do nowego domu :)

jasdor pisze:
Fela zjada w nocy wszystko, co zostanie nałożone, spaceruje po domu jak wszyscy śpią i patrzy sobie przez okno. Jednak Pan jest załamany widząc, jak ona cierpi, bo w ciągu dnia niestety siedzi gdzieś schowana i nie chce żadnego kontaktu. Póki co dostała jeszcze tydzień i zobaczymy jak będzie.
Jak dla mnie (ona tam jest dopiero od tygodnia) to zupełnie normalne zachowanie takiego kota oderwanego pierwszy raz w życiu od środowiska, w którym żyło i to, że tak się zachowuje jest zupełnie normalne. Brak kotów, które bardzo lubiła, znajomych ludzi, znajomych kątów. Przyzwyczaja się, ale bardzo pomału. To niestety właśnie taki kot, który potrzebuje trochę więcej czasu.
Jednak w grę wchodzą też stosunki ludzko - ludzkie i tu jest większy problem niż z kotem :(
Dostała tydzień, ale wg mnie ten tydzień nic nie zmieni, bo ona potrzebuje więcej czasu żeby się otworzyć do końca.
Pani poinformowana o ewentualnym powrocie Feli i z otwartymi rękami przyjmie ją z powrotem jak zajdzie potrzeba.

to chyba nie znam się na ludziach :(
u mnie kot pierwszy tydzień siedział w wersalce, kolejne 2 na szafie. Tylko nocą zwiedzał mieszkanie, ale najmniejszy hałas powodował ucieczkę do wersalki. Potem chyłkiem się przemieszczał po domu. Teraz to mega proludzki kot, miziak, który z kolan by nie schodził.
Jeśli Fela je i kuwetkuje, to reszta się ułoży. Mam nadzieję, że Pan da jej więcej czasu. Potrzymam :ok:

SabaS

 
Posty: 4507
Od: Śro lis 14, 2018 8:58

Post » Nie mar 31, 2019 22:35 Re: 1m2 na kota Fela z białaczką jedzie do nowego domu :)

Felunia prawie cały dzień spędza w koszyczku po poprzedniej koteczce. Wieczorem jak się ściemnia przemyka do jedzenia do kuwetki.
Na domiar złego dostała rujkę :(
Pan ma jutro ją zabrać do wetki żeby coś zaradziła, bo nie bardzo daje się wytrzymać.
Póki co nie poddajemy się, jesteśmy w kontakcie, radzę co tylko mogę.
Wszystko, co złe skumulowało się w tym biednym kocie :(
Dostała wielką szansę od losu i dobrych ludzi, ale nie wszystko da się czasami pogodzić.

jasdor

Avatar użytkownika
 
Posty: 16341
Od: Sob wrz 19, 2009 11:51
Lokalizacja: Krosno


Post » Pon kwi 01, 2019 5:54 Re: 1m2 na kota Fela z białaczką jedzie do nowego domu :)

wierzę że Pan zda egzamin i już nie będzie mowy o żadnym zwrocie. Kotka też się stresuje, ale nie chowa się głęboko przed ludźmi. Leży w koszyczku, więc szuka kontaktu, oswaja się z sytuacją, obserwuje. Zobaczymy na ile rujka zepsuje lub poprawi relacje, zbliży ich do siebie.
Bardzo mocne kciuki są, bo to naprawdę źle nie wygląda

SabaS

 
Posty: 4507
Od: Śro lis 14, 2018 8:58

Post » Pon kwi 01, 2019 16:58 Re: 1m2 na kota Fela z białaczką jedzie do nowego domu :)

Jasdor w marcu dostałaś ratę ?

FunduszImmuno

 
Posty: 232
Od: Wto gru 02, 2014 22:50

Post » Wto kwi 02, 2019 12:05 Re: 1m2 na kota Fela z białaczką jedzie do nowego domu :)

jasdor jak Fela? Był z nią pan u weta? Bardzo dziewczynce kibicuję, dlatego jestem niecierpliwa z wiadomościami o niej :) Tym bardziej, że z tego jak Pan się przygotowywał do adopcji, to chyba dałabym mu kota w ciemno...

SabaS

 
Posty: 4507
Od: Śro lis 14, 2018 8:58

Post » Wto kwi 02, 2019 13:55 Re: 1m2 na kota Fela z białaczką jedzie do nowego domu :)

Fela wraca do Krosna. Pan bardziej zadbal o swoj komfort niż o życie, zdrowie kota.
ObrazekObrazekObrazek
"Nigdy nie wiemy, kiedy widzimy kogoś PO RAZ OSTATNI..."
"Kiedy się kogoś kocha to ten drugi ktoś nigdy nie znika"
Moja Rodzina w Niebie:Tata(*),Mika(*),Mama(*),DeeDee(*), Adas(*), Lapcio(*),Kosiniak(*),Milenka(*), Nusia (*)..Nie wierzę...

Marzenia11

 
Posty: 35323
Od: Sob lut 28, 2009 21:24

Post » Wto kwi 02, 2019 14:05 Re: 1m2 na kota Fela z białaczką jedzie do nowego domu :)

Nie wierzę... :( naprawdę się bardzo co do tej osoby pomyliłam....a tak dobrze ten dom rokował...tak łatwo teraz ludziom przychodzi zwrot zwierzęcia...u nas w schronisku też był mocny apel w tej sprawie...co się z tymi ludźmi dzieje :evil:

SabaS

 
Posty: 4507
Od: Śro lis 14, 2018 8:58

Post » Wto kwi 02, 2019 14:08 Re: 1m2 na kota Fela z białaczką jedzie do nowego domu :)

SabaS pisze:Nie wierzę... :( naprawdę się bardzo co do tej osoby pomyliłam....a tak dobrze ten dom rokował...tak łatwo teraz ludziom przychodzi zwrot zwierzęcia...u nas w schronisku też był mocny apel w tej sprawie...co się z tymi ludźmi dzieje :evil:

Ja jestem w mega szoku. Nic od śmierci Matki mnie tak nie zszokowało i nie zdenerwowało, jak ta informacja. Nie znoszę ludzi, którzy biorą zwierzę i nie daj mu szansy, a tym bardziej w sytuacji, gdy fela się otwierala i gdy jest nosicielką wirusa, ktory się uaktywnia pod wplywem stresu... Super! Gratulacje dla Pana.
ObrazekObrazekObrazek
"Nigdy nie wiemy, kiedy widzimy kogoś PO RAZ OSTATNI..."
"Kiedy się kogoś kocha to ten drugi ktoś nigdy nie znika"
Moja Rodzina w Niebie:Tata(*),Mika(*),Mama(*),DeeDee(*), Adas(*), Lapcio(*),Kosiniak(*),Milenka(*), Nusia (*)..Nie wierzę...

Marzenia11

 
Posty: 35323
Od: Sob lut 28, 2009 21:24

Post » Wto kwi 02, 2019 14:11 Re: 1m2 na kota Fela z białaczką jedzie do nowego domu :)

Biedna Fela :( a o panu nie będę się wypowiadać bo musiałabym napisać coś niecenzuralnego :evil:
Obrazek
Maciuś ['], Kubuś ['], Filemon ['], Pimpuś ['], Maksiu ['], Nikitka ['], Tosia ['], Filip ['] :( kiedyś się spotkamy
To i owo na dług u weta - viewtopic.php?f=20&t=216152

ametyst55

 
Posty: 21519
Od: Pon sie 16, 2010 14:04
Lokalizacja: niedaleko Kraków

Post » Wto kwi 02, 2019 14:32 Re: 1m2 na kota Fela z białaczką jedzie do nowego domu :)

A gdzie ona teraz jest? Długa podróż ja czeka?
Obrazek

Ewa.KM

 
Posty: 3765
Od: Śro mar 20, 2013 23:32

Post » Wto kwi 02, 2019 14:37 Re: 1m2 na kota Fela z białaczką jedzie do nowego domu :)

Ewa.KM pisze:A gdzie ona teraz jest? Długa podróż ja czeka?

w taksówce. Pan fundnął. Tak szybko chciał się jej pozbyć. Ciekawe czy na siedzenie czy w bagażniku.
ObrazekObrazekObrazek
"Nigdy nie wiemy, kiedy widzimy kogoś PO RAZ OSTATNI..."
"Kiedy się kogoś kocha to ten drugi ktoś nigdy nie znika"
Moja Rodzina w Niebie:Tata(*),Mika(*),Mama(*),DeeDee(*), Adas(*), Lapcio(*),Kosiniak(*),Milenka(*), Nusia (*)..Nie wierzę...

Marzenia11

 
Posty: 35323
Od: Sob lut 28, 2009 21:24

Post » Wto kwi 02, 2019 14:43 Re: 1m2 na kota Fela z białaczką jedzie do nowego domu :)

to na co ten Pan liczył? czego oczekiwał od tego kota w tydzień? serce mi się rozpada na kawałki. Oby Fela na tym nie ucerpiała, bo Pani nie pozwoli już żadnego kota zabrać. Teraz to sama bym się wahała, cz warto ryzykować :(

SabaS

 
Posty: 4507
Od: Śro lis 14, 2018 8:58

Post » Wto kwi 02, 2019 14:48 Re: 1m2 na kota Fela z białaczką jedzie do nowego domu :)

Mi też się rozpadlo na kawałki... Pan wszystko o Feli wiedział - jaka jest, na co choruje, ze mimo sterylizacji miewa rujki spokojne, ze może nie wychodzić z ukrycia dlugi czas.. WSZYSTKO. I na wszystko SIE ZGODZIŁ. I dlatego w moich oczach nie ma dla Pana ŻADNEGO usprawiedliwienia, ŻADNEGO..
ObrazekObrazekObrazek
"Nigdy nie wiemy, kiedy widzimy kogoś PO RAZ OSTATNI..."
"Kiedy się kogoś kocha to ten drugi ktoś nigdy nie znika"
Moja Rodzina w Niebie:Tata(*),Mika(*),Mama(*),DeeDee(*), Adas(*), Lapcio(*),Kosiniak(*),Milenka(*), Nusia (*)..Nie wierzę...

Marzenia11

 
Posty: 35323
Od: Sob lut 28, 2009 21:24

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 189 gości