1m2 na kota. PUSZKIN za TM :(

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Wto kwi 02, 2019 14:55 Re: 1m2 na kota Fela z białaczką jedzie do nowego domu :)

mnie zamurowało
8O

egwusia

Avatar użytkownika
 
Posty: 3548
Od: Pt paź 10, 2008 15:17
Lokalizacja: Chojnice

Post » Wto kwi 02, 2019 15:09 Re: 1m2 na kota Fela z białaczką jedzie do nowego domu :)

Marzenia11 pisze:Mi też się rozpadlo na kawałki... Pan wszystko o Feli wiedział - jaka jest, na co choruje, ze mimo sterylizacji miewa rujki spokojne, ze może nie wychodzić z ukrycia dlugi czas.. WSZYSTKO. I na wszystko SIE ZGODZIŁ. I dlatego w moich oczach nie ma dla Pana ŻADNEGO usprawiedliwienia, ŻADNEGO..

Ja właśnie też próbuję zrozumieć, jak to możliwe i tak naprawdę, o co chodzi. Tu nie było nic ukryte, facet wiedział, że ma dostać chorego kota, który żył w warunkach, w jakich zył, że nigdy wcześniej nie miał innego domu, ze bywa wycofany, że jest przed podróżą przygotowywany. No wiedział wszystko i miał być na wszystko gotowy! I po tygodniu i to w dodatku, gdy kot zaczął się nieco odnajdować, jeść, wychodzić z norki przynajmniej w nocy wsadza Felkę do taksówki i odstawia w trybie pilnym?? Czy ktoś może napisać- czemu? Naprawdę próbuję to ogarnąć, podpiąć jakiś pomysł pod te ogólnikowe stwierdzenia, ktore tu padły o relacjach ludzko-ludzkich i komforcie i zwyczajnie nie potrafię. Tu nie chodzi o tłumaczenie się kogoś, stało się, chyba nic już nie można zrobić, kot kompletnie bez sensu przez tego człowieka został narazony na ogromny stres- ale naprawdę tak dla siebie chciałabym tę sytuację pojąć. Bo po tym, co tu było pisane o przygotowaniach do adopcji i tym, co się faktycznie stało- mam wrażenie, że nie czuję ludzi, a zawsze wydawało mi sie wręcz przeciwnie :(((
Obrazek

maczkowa

 
Posty: 7073
Od: Pon gru 03, 2018 16:47

Post » Wto kwi 02, 2019 15:56 Re: 1m2 na kota Fela z białaczką jedzie do nowego domu :)

Szok totalny, biedna kota :(
aktualny wątek viewtopic.php?f=46&t=213932
***** ***

zuza

Avatar użytkownika
 
Posty: 84524
Od: Sob lut 02, 2002 22:11
Lokalizacja: Warszawa Nowodwory

Post » Wto kwi 02, 2019 16:08 Re: 1m2 na kota Fela z białaczką jedzie do nowego domu :)

A mnie się wydaje, że pan, który miał kotkę 19 lat i żadnego innego kota, jest rozczarowany, że Fela różni się od poprzedniczki. Ludzie jakoś nie przyjmują do wiadomości, że zwierzęta mają charakter i nie da się zastąpić jednego kota drugim :( . Największa krzywda stała się Feli, niestety.
Uroda moja nie sięga szczytu szczytów, ale mój pies patrzy na mnie oczami pełnymi zachwytu
L. J. Kern
1 - Trudne początki kota Dropsa
2 - Drops + reszta (trudne życie)
3 - Drops + koty
Amorka i Mumiś

Obrazek

ewkkrem

Avatar użytkownika
 
Posty: 7950
Od: Czw lip 27, 2017 15:20
Lokalizacja: Włocławek


Post » Wto kwi 02, 2019 20:26 Re: 1m2 na kota Fela z białaczką jedzie do nowego domu :)

Marzenia11 pisze:Fela wraca do Krosna. Pan bardziej zadbał o swój komfort niż o życie, zdrowie kota.


O qu..., porażka totalna, facet tylko zapowiadał się dobrze, a w zetknięciu z rzeczywistością okazał się beznadziejny :(
I bezwzględny egoista jeśli idzie o bezsensowne narażenie kota na stres:(

Baltimoore

Avatar użytkownika
 
Posty: 5504
Od: Sob sty 03, 2015 18:44

Post » Śro kwi 03, 2019 2:23 Re: 1m2 na kota Fela z białaczką jedzie do nowego domu :)

Aż się boję zapytać co z Felą? jest już z Panią? można wiedzieć co się stało i skąd taka decyzja tego pana? Kurcze wydawał się być rozsądnym gościem. Teraz widzę jaka to sztuka znaleźć ten właściwy dla kota dom...Jasdor przykro mi strasznie, że tak się to skończyło. Ale nie poddawaj się, sama wiesz ile już dobrego dla tych kotów zrobiłaś.

SabaS

 
Posty: 4507
Od: Śro lis 14, 2018 8:58

Post » Śro kwi 03, 2019 7:42 Re: 1m2 na kota Fela z białaczką jedzie do nowego domu :)

Była miejscówka dla plusików Kotydwa12 w Otwocku, idą w końcu do Anielki, wiec może Fela mogłaby zamieszkać w Otwocku? Dlaczego taka szybka decyzja z tym powrotem zapadła?
Obrazek

Ewa.KM

 
Posty: 3765
Od: Śro mar 20, 2013 23:32

Post » Śro kwi 03, 2019 8:06 Re: 1m2 na kota Fela z białaczką jedzie do nowego domu :)

O rany... Biedna Fela :( Cieszyłam się, że znalazła dom. I bardzo mocno Jej kibicowałam.
Oby ten powrót z adopcji nie wpłynął źle na podejście Pani do wydawania kotów. Skoro martwi się, czy kotom będzie lepiej, to taki zwrot może ją zniechęcić.

Alyaa

Avatar użytkownika
 
Posty: 5836
Od: Śro paź 22, 2008 18:24
Lokalizacja: Kielce

Post » Śro kwi 03, 2019 9:20 Re: 1m2 na kota Fela z białaczką jedzie do nowego domu :)

Co ci ludzie mają w głowach? :(
jasdor, odezwij się - jak Fela?

OKI

Avatar użytkownika
 
Posty: 42584
Od: Śro gru 23, 2009 19:05
Lokalizacja: Warszawa

Post » Śro kwi 03, 2019 9:59 Re: 1m2 na kota Fela z białaczką jedzie do nowego domu :)

Boże drogi, nic nie rozumiem 8O wszystko facet wiedział a jak zobaczył to niby co się stało? I to jak zaczęło iść ku dobremu? To się przecież kupy nie trzyma kompletnie...
Biedna Fela :(
https://zrzutka.pl/bpfeke dla wojowniczki Fisi walczącej z FIP

kwiryna

Avatar użytkownika
 
Posty: 4234
Od: Sob lip 23, 2016 9:36
Lokalizacja: Warszawa mokotów

Post » Śro kwi 03, 2019 10:07 Re: 1m2 na kota Fela z białaczką jedzie do nowego domu :)

Jak się ma Fela :(
“To co robimy dla nas, umiera wraz z nami. To co robimy dla innych i dla świata zostaje po nas i jest nieśmiertelne.” -A. Pine
nasz wątek: http://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1&t=159694

Alienor

Avatar użytkownika
 
Posty: 24225
Od: Pt mar 19, 2010 14:48

Post » Śro kwi 03, 2019 10:16 Re: 1m2 na kota Fela z białaczką jedzie do nowego domu :)

jasdor zajęta ponad czubek głowy więc tylko tyle napisze, ze Fela wróciła do domu z ogonem w górze i mega szczęśliwa. Obwąchała kąty, sprawdziła czy wszystko jest po staremu. Koty ją przywitały. Więcej napisze jasdor.
Choć tyle dobrego w tej sytuacji. :ok:
ObrazekObrazekObrazek
"Nigdy nie wiemy, kiedy widzimy kogoś PO RAZ OSTATNI..."
"Kiedy się kogoś kocha to ten drugi ktoś nigdy nie znika"
Moja Rodzina w Niebie:Tata(*),Mika(*),Mama(*),DeeDee(*), Adas(*), Lapcio(*),Kosiniak(*),Milenka(*), Nusia (*)..Nie wierzę...

Marzenia11

 
Posty: 35323
Od: Sob lut 28, 2009 21:24

Post » Śro kwi 03, 2019 11:42 Re: 1m2 na kota Fela z białaczką jedzie do nowego domu :)

FunduszImmuno pisze:Jasdor w marcu dostałaś ratę ?

Oczywiście. 2 faktury jestem w plecy, nie wstawione i za Zylexis dla Feli :( Bardzo proszę o wyrozumiałość, strasznie napięty mam grafik :oops:

Fela przyjechała wczoraj ok. 17 tej. Jak ją odwoziłam do domu, już pod blokiem wiedziała, że wróciła na stare śmieci i strasznie się dopominała wypuszczenia.
Ochoczo wyszła z transportera, wszystkie koty oprócz Myszy przyszły się przywitać i powąchać.
Fela pobiegała po całym domu jakby sprawdzając, czy wszystko jest na swoim miejscu i czy coś się zmieniło.
Szukała nawet swojej szuflady, w której zawsze siedziała pod fotelem. A szuflady nie było 8O
Dziś już jest i Fela w niej zaległa. Mysza dziś dopiero przywitała ją po swojemu i troche sie jej oberwało :(
Dziś Fela jest trochę zdezorientowana, biega po domu jakby czegoś szukała i czegoś jej brakowało.
Podróż z Warszawy przeżyła nawet dobrze, jechała w komfortowych warunkach, żadnego uszczerbku nie doznała.

Dziś wieczorem, góra jutro, muszę złapać czarną koteczkę na sterylkę. Podblokowa, miziasta, bezdomna, bawią się z nią wszystkie dzieci ze szkoły, która jest blisko. W zeszłym roku miała 4 maluszki i wszystkie straciła. Umarły w nieznanych okolicznościach :( W tym roku trzeba jej oszczędzić tego doświadczenia.

Muszka jeszcze noce spędza w piwnicy, na dzień wychodzi na pole pobiegać. Nie wiem, co jest, ale jak wyjdzie to wszystkie okoliczne kocury się zlatują i ją adorują, że nie może się od nich uwolnić.
Nie wiem, czy ma jakieś oznaki rui, bo nie jest pod całodzienną kontrolą. Może i jej kastrację wetka spieprzyła tak jak z Felą :/

jasdor

Avatar użytkownika
 
Posty: 16341
Od: Sob wrz 19, 2009 11:51
Lokalizacja: Krosno

Post » Śro kwi 03, 2019 11:44 Re: 1m2 na kota Fela z białaczką jedzie do nowego domu :)

Biedna Fela :(
Wywalam resztki jej ogłoszeń, żałując, że nie przed adopcją. Kto mógł przewidzieć :(

Arcana

 
Posty: 5668
Od: Nie lip 17, 2005 13:59
Lokalizacja: Warszawa


Adopcje: 14 >>

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 197 gości