Drapanie do krwi

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Wto lis 06, 2018 8:46 Drapanie do krwi

Cześć!
Mam ogromny porblem z kotką. Ma rok i praktycznie co trzy miesiące jestem z nią u weta bo drapie się za uszami ( lub głowie) do krwi.
Nic z zalecanych środków nie pomaga. Kot je tylko hipoalergiczną royal canin. Co 3 tygodnie dostaje stronhold. Sterylizowana. Zaszczepiona. Na każdej wizycie dostaje zatrzyk histaminowy i to działa. Zwykle po 3 miesiącach nawrót.
Mam też drugiego kota. Z nim na początku też miałam taki problem, natomiast było to tylko raz i na samym początku, wiecej się nie powtórzyło. Koty to rodzeństwo więc raczej można wykluczyć że to ze stresu przed drugim kotem.
Na początku jak ją wzieliśmy miała świeżb w uszach ale został wyleczony. Kot w wakacje wychodzi na ogródek przed domem, natomiast całą zime i wiosne spędza w mieszkaniu wiec raczej mało możliwe żeby go coś pogryzło. Może uczulenie na kurz ?
Może ktoś miał podobne przygody i jest w stanie mi coś doradzić.
Pozdrwiam,
Marta

miijaa

 
Posty: 3
Od: Wto lis 06, 2018 8:30

Post » Wto lis 06, 2018 12:30 Re: Drapanie do krwi

miijaa pisze:Co 3 tygodnie dostaje stronhold

A to w jakim celu ?!

RC Hypo to syf jakich mało... w jaki sposób diagnozowano kota, że wet zalecił hypo ?
Jakie były inne zalecane środki ? Diagnoza kota z alergią pokarmową to co najmniej pół roku działań przesiewowych, diety eliminacyjnej... mam wrażenie że wet poszedł na skróty, jakby RC był złotym środkiem na wszystko...
kot też człowiek...
04.06.2018 Myszunia [*]
13.08.2013 Lesio [*]

color1

Avatar użytkownika
 
Posty: 1592
Od: Czw cze 27, 2013 11:52
Lokalizacja: wawa

Post » Wto lis 06, 2018 13:14 Re: Drapanie do krwi

Jeśli chodzi o stronghold to z bezsilności lokalnego weterynarza byliśmy u kociego dermatologa w Warszawie. Wydaliśmy na to kupe kasy. Zrobiono mu badania krwi i zalecono stronhold co 3 tygodnie bo tyle tylko działa a należy wykluczyc ze drapie sie przez robaki, pchły itp., no i rc hipoalergiczną zeby wykluczyc ze to alergia pokarmowa.
W związku z tym moze jest inna hipoalergiczna karma która mozecie mi polecić?
Kot przez służszy czas jadł tunczyka z greenwoods i suchą kare tez rybną z josera. Wtedy nie drapał się az 3 miesiące. No ale koniec koncow znów się podrapał.

miijaa

 
Posty: 3
Od: Wto lis 06, 2018 8:30

Post » Wto lis 06, 2018 14:38 Re: Drapanie do krwi

Odstawić trzeba ten Stronghold i wprowadzić dietę eliminacyjną zaczynając od jednego rodzaju surowego mięsa.
Nie ma cudownych karm leczniczych a już na pewno nie ma karm hipoalergicznych.
Karmy przemysłowe wszystkie mogą uczulać.

Royala wywal od razu na śmietnik, bo to kota na pewno nie leczy. Wręcz przeciwnie.
Milva B
Obrazek
Nasze Koty: http://www.divine-cats.eu

milva b

Avatar użytkownika
 
Posty: 5596
Od: Czw mar 30, 2006 21:24
Lokalizacja: Poznań

Post » Wto lis 06, 2018 15:21 Re: Drapanie do krwi

milva b pisze:Odstawić trzeba ten Stronghold i wprowadzić dietę eliminacyjną zaczynając od jednego rodzaju surowego mięsa.


Do mięsa trzeba KONIECZNIE wprowadzić suplementy (taurynę, wapń-np. mączkę kostną albo najlepiej zmielone skorupki jajek, hemoglobinę, tłuszcz) w przeciwnym wypadku można bardziej zaszkodzić niż pomóc! tutaj można się dowiedzieć o diecie BARF: https://www.barfnyswiat.org
Jeśli ktoś nie chce 'bawić się w Barfa' to w zoplusie są monobialkowe puszki (jeden rodzaj miesa) np. Macs, Grau, CFF.
Co to za rady???
Zastanówcie się co piszecie.
milva b pisze:Royala wywal od razu na śmietnik, bo to kota na pewno nie leczy. Wręcz przeciwnie.

Nową karmę wprowadza się stopniowo z obecną, zmniejszając ilość starej, żeby nie wywołać rewolucji w organizmie. Co po nagle to po diable, wiec ja bym się nie spieszyla z "wywalaniem na smietnik"
:?
"Kot jest domowy na tyle, na ile mu to odpowiada."

biały_jeleń

 
Posty: 16
Od: Pt wrz 21, 2012 17:08

Post » Wto lis 06, 2018 17:03 Re: Drapanie do krwi

W przypadku niezdiagnozowanej alergii od razu suple? :ryk:
Dobre sobie. Suple też uczulują. Stosuje się dietę eliminacyjną bez niczego na początku, aż dojdzie się co tak na prawdę powoduje alergię.

Widać, że kota z alergią nigdy nie miałeś/aś.

A Royala się wywala bez stopniowego odstawiania, bo to śmieci. I na pewno Royal zaostrza objawy, jeśli to nie on jest główną przyczyną.
Milva B
Obrazek
Nasze Koty: http://www.divine-cats.eu

milva b

Avatar użytkownika
 
Posty: 5596
Od: Czw mar 30, 2006 21:24
Lokalizacja: Poznań

Post » Wto lis 06, 2018 18:17 Re: Drapanie do krwi

W ulotce strongholdu pisza aby podawac w odstępach miesięcznych a nie co 3 tygodnie: "Przy stosowaniu produktu leczniczego weterynaryjnego
wspomagająco w leczeniu alergicznego pchlego zapalenia skóry należy go podawać w miesięcznych odstępach."
Obrazek

Ewa.KM

 
Posty: 3765
Od: Śro mar 20, 2013 23:32

Post » Wto lis 06, 2018 18:28 Re: Drapanie do krwi

Royal Canin - mój kot po tym przestał w ogóle jeść - DO KOSZA.
Moje problemy z kotem i uszami właśnie zaczęły się od karmy Royal Canin...

Mój kot teraz jest na karmie Purizon.

Poza tym:

Otodine... Przeczyścić kotu uszka co jakiś czas. U mnie Działa.

Ale karma DO KOSZA.

matrixsilver

 
Posty: 14
Od: Czw paź 18, 2018 16:07

Post » Wto lis 06, 2018 19:22 Re: Drapanie do krwi

Trochę czym innym jest zmiana karmy jednej na drugą, a czym innym przejście z karmy przemysłowej na surowe mięso. Główny problem, jaki się może pojawić, to protest kota na mięso jeśli nigdy nie jadł. Dlatego ja bym się nie wahała przerzucić kota od razu.

Co do samego drapania za uszami. Czy kot miał robiony wymaz z ucha na bakterie i grzyby?
Czy uszy były DOKŁADNIE obejrzane pod kątem pojedynczych włosków zalegających w środku?
Wprawdzie zastrzyk antyhistaminowy wskazuje na alergię, ale ja bym przemyślała posiewy. Zaś moja kotka ma bardzo wrażliwe uszy i jeśli zalega pojedynczy włosek albo odrobina zdrowej wydzieliny (zdrowej, nie nadkażonej bakteriami, która u większości kotów nie wywołałaby żadnej reakcji), zaczyna się drapać do krwi po uszach, za uszami, po głowie, po szyi.
Obrazek*Obrazek*Obrazek*

Stomachari

 
Posty: 10637
Od: Sob kwi 16, 2016 21:29
Lokalizacja: Nieopodal Sochaczewa.

Post » Wto lis 06, 2018 20:36 Re: Drapanie do krwi

Ja sie zgodze z przedmowczyniami: wywal Royal Canin bo to badziew jakich malo i kotu moze tylko zaszkodzic. I w ogole karmy hipoalergiczne to w wiekszosci pic na wode fotomontaz i wywalanie kasy w bloto. Lepiej zainwestuj w tlustą, poprzerastaną wołowinę (taką paskudną, drugiej kategorii), i pokrojoną daj kotu do jedzenia. To bedzie dobry wstep dla diety eliminacyjnej. Reszta tak jak mowi Milva - posluchaj jej, bo ona jest Hodowcą przez duze "h" i z zamilowania (w przeciwienstwie do co poniektorych "chodofcuf", ktorym forsa zaslania kota) i miala do czynienia z wieloma kociakami wiekszymi i mniejszymi.
Ostatnio edytowano Wto lis 06, 2018 20:39 przez Muireade, łącznie edytowano 1 raz
Do cats eat bats?

Muireade

Avatar użytkownika
 
Posty: 1576
Od: Pon sie 08, 2016 17:26
Lokalizacja: Środek wiochy (pod Toruniem)

Post » Wto lis 06, 2018 20:39 Re: Drapanie do krwi

Muireade, dzięki za komplement, ale tu nie chodzi o bycie hodowcą czy nie.
Ja po prostu mam dwa koty w domu z alergią na wiele składników pokarmowych i przerabiałam już różne scenariusze, nim ustaliliśmy taką dietę, która nie szkodzi.
Choć okazjonalnie nadal zdarzają nam się hotspoty u jednej kotki. Ona jest wybitnie wrażliwa.
Milva B
Obrazek
Nasze Koty: http://www.divine-cats.eu

milva b

Avatar użytkownika
 
Posty: 5596
Od: Czw mar 30, 2006 21:24
Lokalizacja: Poznań

Post » Wto lis 06, 2018 20:41 Re: Drapanie do krwi

Spoko, po prostu wiem, ze Ty wiesz co piszesz i mozesz autorke pokierowac, a to pomoze zwierzakowi wyzdrowiec.
Do cats eat bats?

Muireade

Avatar użytkownika
 
Posty: 1576
Od: Pon sie 08, 2016 17:26
Lokalizacja: Środek wiochy (pod Toruniem)

Post » Śro lis 07, 2018 10:04 Re: Drapanie do krwi

Dziękuję wam za wszytskie rady. Jeśli ma być to surowe mięso to oprócz tłustej wołowiny co mogę mu jeszcze dać? Zupełnie odpada kurczak bo mam wrażenie że to on go uczula.
Czy oprócz tego jest jakas sucha karma zupełnie bez kurczaka którą mogłabym mu podać. Tak awarjnie gdybym nie miała surowego mięsa? Czy jak surowe mięso to tylko mięso i kropka.

miijaa

 
Posty: 3
Od: Wto lis 06, 2018 8:30

Post » Czw lis 08, 2018 9:45 Re: Drapanie do krwi

Ja bym probowala jeszcze kaczke i indyka, z tluszczem, skora i chrzastkami - taki. np filet z piersi sie nie nadaje, za chudy.
Kurczak bardzo czesto uczula i jest przyczyna problemu, wiec jego absolutnie nie podawaj.
Zamiast suchego dawaj kotu porzadne puszki, np Macs, Catz Finefood, Grau, Feringa, tylko wybierz takie, zeby w skladzie nie bylo kurczaka. Wiekszosc forum (ja też) zamawia je na Zooplus.pl, w sprzedazy stacjonarnej nie dostaniesz dobrej karmy gotowej.
Do cats eat bats?

Muireade

Avatar użytkownika
 
Posty: 1576
Od: Pon sie 08, 2016 17:26
Lokalizacja: Środek wiochy (pod Toruniem)

Post » Czw lis 08, 2018 10:04 Re: Drapanie do krwi

Otóż to, żadnych chrupek dopóki nie dojdziecie co tak na prawdę uczula kota. Surowe mięsko i to najlepiej jeden rodzaj przez kilka dni + wnikliwa obserwacja czy kot nie drapie się znowu. Poza tym zrobiłabym listę całej chemii domowej. Bo jeśli to nie na tle pokarmowym, a tak też może być, to trzeba będzie później metodą eliminacji, jeden po drugim, sprawdzać proszki do prania, płyny do mycia podłóg itp.
A przy okazji spytam: używacie w domu zapachów we wtyczce lub sprayu, zapachów żelowych w stojaczkach? One często są przyczyną alergii a mogą też podtruwać kota od wewnątrz.
Milva B
Obrazek
Nasze Koty: http://www.divine-cats.eu

milva b

Avatar użytkownika
 
Posty: 5596
Od: Czw mar 30, 2006 21:24
Lokalizacja: Poznań

[następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 210 gości