Czy ta karma jest zdrowa?

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Nie lis 04, 2018 8:14 Czy ta karma jest zdrowa?

Skład:białko kukurydziane, sproszkowana celuloza, mączka rybna, suchy groch, pszenica, owies, związki mineralne, białko ziemniaczane, hydrolizat białkowy pochodzenia zwierzęcego, tłuszcz wieprzowy, kukurydza, witaminy i pierwiastki śladowe, olej z ryb. Nie zawiera szczutcznych barwników ani dodatków smakowych.

Spexific, Dechra.

Zaproponowano mi u weta.

katja1202

 
Posty: 8
Od: Śro maja 16, 2018 5:01

Post » Nie lis 04, 2018 9:55 Re: Czy ta karma jest zdrowa?

Dla kury? albo jakiegoś roślinożercy?
Jak najbardziej, nadaje się.
ObrazekObrazekObrazekObrazek

Kazia

 
Posty: 13721
Od: Pt maja 24, 2002 13:46
Lokalizacja: Warszawa

Post » Nie lis 04, 2018 10:38 Re: Czy ta karma jest zdrowa?

Weterynarz wystawił sobie fatalne świadectwo proponując takie badziewie. Pomylił kota z królikiem?
Ostatnio edytowano Nie lis 04, 2018 10:39 przez Shidri, łącznie edytowano 1 raz

Shidri

 
Posty: 379
Od: Śro sie 01, 2018 10:46

Post » Nie lis 04, 2018 10:38 Re: Czy ta karma jest zdrowa?

i zmień weta
ten, który takie śmieci oferuje dla kota, chyba o tym gatunku pojęcia nie ma
za to o zarabianiu bezwzględnie wie chyba wszystko
:evil:
Obrazek

Kinnia

 
Posty: 8804
Od: Nie sie 19, 2012 21:12

Post » Nie lis 04, 2018 10:56 Re: Czy ta karma jest zdrowa?

Aż spojrzałam na te karmy i, rany julek, masz tym kota odchudzać?
Matka Pasztetowa

Vi

 
Posty: 646
Od: Sob sty 22, 2005 23:31
Lokalizacja: Piaseczno

Post » Nie lis 04, 2018 12:45 Re: Czy ta karma jest zdrowa?

katja1202, tutaj masz cały wątek o karmach polecanych: viewtopic.php?f=1&t=183659&hilit=spis+karm+dla+kota

Generalnie podstawy żywienia: Najzdrowsze metody karmienia kota to barf/whole prey, ale nie każdy ma możliwość przejścia na barf.
Poza tym kot powinien jeść głównie mokre jedzenie - mięso z suplementami i/lub puszki/saszetki dobrej jakości.
Sucha karma powinna stanowić dodatek, gdyż kot pobiera wodę głównie z pożywienia i sama sucha karma jest bardzo obciążająca nerki.
Wszystkie karmy powinny mieć jak największą zawartość mięsa + suplementy potrzebne do zdrowego funkcjonowania, żadne kukurydze, zboża, ziemniaki kotu nie są do niczego potrzebne.

Nie byłabym aż tak drastyczna wobec tego weta, 80% weterynarzy, z którymi miałam doświadczenia nie zna się na żywieniu kota. Jeśli w leczeniu, diagnozowaniu i słuchaniu właściciela jest dobry to bym go tak nie skreślała, naprawdę ciężko o dobrego weta, szczególnie w mniejszych miastach.
"Czy dom bez kota - najedzonego, dopieszczonego i należycie docenionego - zasługuje w ogóle na miano domu?" Mark Twain

MegGrey

Avatar użytkownika
 
Posty: 253
Od: Pon lis 23, 2015 12:54

Post » Pon lis 05, 2018 10:33 Re: Czy ta karma jest zdrowa?

Ekstra karma, tak jakby karmić dzieciaka codziennie hamburgerami z jadłodajni na M.
Ten wet to wyątkowy znawca kociej fizjologii.
Do cats eat bats?

Muireade

Avatar użytkownika
 
Posty: 1576
Od: Pon sie 08, 2016 17:26
Lokalizacja: Środek wiochy (pod Toruniem)

Post » Pon lis 05, 2018 13:15 Re: Czy ta karma jest zdrowa?

Muireade pisze:Ekstra karma, tak jakby karmić dzieciaka codziennie hamburgerami z jadłodajni na M.

A do tego czipsy i snickersy :)
Milva B
Obrazek
Nasze Koty: http://www.divine-cats.eu

milva b

Avatar użytkownika
 
Posty: 5596
Od: Czw mar 30, 2006 21:24
Lokalizacja: Poznań

Post » Pon lis 05, 2018 15:51 Re: Czy ta karma jest zdrowa?

Katja1202, porównaj sobie skład z tą karmą, jedną z najlepszych suchych karm na rynku, to będziesz wiedziała, jak oceniać, jak porównywać suche karmy
https://www.cattus.pl/product-pol-21-Po ... s-2kg.html

Przeczytaj opis, skład i skład analityczny i potraktuj jako wzorcowe.

Arcana

 
Posty: 5668
Od: Nie lip 17, 2005 13:59
Lokalizacja: Warszawa


Adopcje: 15 >>

Post » Wto lis 06, 2018 9:11 Re: Czy ta karma jest zdrowa?

Dziękuję Wam wszystkim za odpowiedzi. Ja sobie zdawałam sprawę, że ta karma jest niezbyt dobra składowo. Sama daje kotu karme bezzbożowa. Zbaraniałam po prostu, że weterynarz poleca coś z kukurydzą na pierwszym miejscu w składzie. No i to weterynarz, który ma wręcz genialne podejście do zwierząt, nie zapisuje od razu antybiotyków... Cóż. Widocznie o żywieniu nie wie zbyt dużo.

katja1202

 
Posty: 8
Od: Śro maja 16, 2018 5:01

Post » Wto lis 06, 2018 10:13 Re: Czy ta karma jest zdrowa?

Jeżeli to dobry wet, to warto się go trzymać a zalecenia dotyczące karmienia wypuszczać drugim uchem :wink:

Shidri

 
Posty: 379
Od: Śro sie 01, 2018 10:46

Post » Wto lis 06, 2018 11:26 Re: Czy ta karma jest zdrowa?

katja1202 pisze:Dziękuję Wam wszystkim za odpowiedzi. Ja sobie zdawałam sprawę, że ta karma jest niezbyt dobra składowo. Sama daje kotu karme bezzbożowa. Zbaraniałam po prostu, że weterynarz poleca coś z kukurydzą na pierwszym miejscu w składzie. No i to weterynarz, który ma wręcz genialne podejście do zwierząt, nie zapisuje od razu antybiotyków... Cóż. Widocznie o żywieniu nie wie zbyt dużo.
To trzymaj się go, bo wet dobry w leczeniu to skarb.
A żywienie...spróbuj porozmawiać...ale z wyczuciem, żeby się nie obraził (nie wiem, jaki to typ człowieka, nie z każdym można dyskutować). I karm po swojemu.

Tu jest bardzo dobre forum do porad żywieniowych, nie tylko BARF-nych, i wiele sie można nauczyć.

https://www.barfnyswiat.org/index.php
ObrazekObrazekObrazekObrazek

Kazia

 
Posty: 13721
Od: Pt maja 24, 2002 13:46
Lokalizacja: Warszawa

Post » Wto lis 06, 2018 20:26 Re: Czy ta karma jest zdrowa?

katja1202 pisze:Dziękuję Wam wszystkim za odpowiedzi. Ja sobie zdawałam sprawę, że ta karma jest niezbyt dobra składowo. Sama daje kotu karme bezzbożowa. Zbaraniałam po prostu, że weterynarz poleca coś z kukurydzą na pierwszym miejscu w składzie. No i to weterynarz, który ma wręcz genialne podejście do zwierząt, nie zapisuje od razu antybiotyków... Cóż. Widocznie o żywieniu nie wie zbyt dużo.

Cóż, jeśli jest rzeczywiscie dobrym lekarzem (bo dietetykiem to raczej nie bardzo), to może jednak warto sie go trzymac. To juz Ty sama ocenisz najlepiej, bo znasz go osobiscie, my tylko prorokujemy z danych, ktore otrzymalismy.
Do cats eat bats?

Muireade

Avatar użytkownika
 
Posty: 1576
Od: Pon sie 08, 2016 17:26
Lokalizacja: Środek wiochy (pod Toruniem)




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: kasiek1510, Zeeni i 447 gości