Problem z kręgosłupem? Uraz?

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Śro paź 31, 2018 20:15 Problem z kręgosłupem? Uraz?

Mam problem z moją dwu letnią kicią. Na wstępie zaznaczę ,że jest kotem z bardzo długim kadłubkiem ;) Troszkę wygląda jak jamnik ;)
Kicia do przedwczoraj była bardzo żywiołowym kotem , nigdy nie sprawiała problemów. Wczorajszego dnia po przyjściu z pracy zobaczyłam ,że kicia leży w koszyku i się nie rusza. Była bardzo osowiała,skulona i nie chciała stawać na łapkach . Jakby nogi jej całkiem odjęło. Szybko zabrałam ją do Kliniki . Kicie obejrzał weterynarz i ortopeda. Zrobili także zdjęcie RTG - ze względu na ból przy dotyku w dolnej części kręgosłupa i miednicy. Zdjęcie nie wykazało żadnych zmian. Temperatury też nie miała - więc infekcja odpada, była także niedawno odrobaczana - więc pasożyty też zostały wykluczone.
Kotka na miejscu dostała kroplówkę , zastrzyk przeciwbólowy i syrop do podania na 5 dni do domu.
Dzisiaj stan kotki się nie poprawił. Cały dzień leży - jedynie co może robić to z bólem się ledwo przekręcać z boku na bok. O przejściu kilku kroków nie ma nawet mowy.
Noszę ją do kuwety na rękach i muszę ją wyjmować bo nie daje rady się podnieść ze żwirku.
Weterynarz kazał czekać - ma się wyleżeć i najlepiej nie ruszać.
Strasznie się boje że jej nie przejdzie ;( - ja na razie nie widzę poprawy.
Czy ktoś miał już podobny problem z kotem? Nie widziałam ,żeby mogła gdzieś sobie coś zrobić - dzień wcześniej biegała normalnie a na drugi dzień jest unieruchomiona ;/

Leja2018

 
Posty: 4
Od: Śro paź 31, 2018 19:58

Post » Śro paź 31, 2018 21:38 Re: Problem z kręgosłupem? Uraz?

Rzeczywiście niepokojąco to wygląda. :(
:cat3: Kot. Nie dla idiotów!

Gretta

Avatar użytkownika
 
Posty: 34272
Od: Wto lip 18, 2006 12:53
Lokalizacja: "wesołe miasteczko" ;-(

Post » Śro paź 31, 2018 21:46 Re: Problem z kręgosłupem? Uraz?

Jaki zastrzyk przeciwbólowy dostała? Czy razem z przeciwzapalnym?
W taki sposób nieraz przebiega calici (kk), kota bolą stawy i się parę dni nie rusza. Może nie być innych objawów.
NA PILNE LECZENIE KOTÓW Z CMENTARZA- KONTO
https://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1&t=157308

mziel52

 
Posty: 14697
Od: Czw gru 27, 2007 20:51
Lokalizacja: W-wa Śródmiescie

Post » Czw lis 01, 2018 10:45 Re: Problem z kręgosłupem? Uraz?

Tak Zastrzyk był przeciwbólowy. Dzisiaj jest dalej bez poprawy. Leży, nie rusza się , nie za bardzo chce też jeść .

Leja2018

 
Posty: 4
Od: Śro paź 31, 2018 19:58

Post » Czw lis 01, 2018 12:44 Re: Problem z kręgosłupem? Uraz?

Jakiego rodzaju ciężko powiedzieć. Teraz bierze Loxicom w syropie raz dziennie.

Leja2018

 
Posty: 4
Od: Śro paź 31, 2018 19:58

Post » Czw lis 01, 2018 14:44 Re: Problem z kręgosłupem? Uraz?

Zmień weta i koniecznie jutro pokaż mu kota.
NA PILNE LECZENIE KOTÓW Z CMENTARZA- KONTO
https://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1&t=157308

mziel52

 
Posty: 14697
Od: Czw gru 27, 2007 20:51
Lokalizacja: W-wa Śródmiescie

Post » Czw lis 01, 2018 18:56 Re: Problem z kręgosłupem? Uraz?

Brak temperatury w żadnym razie nie wyklucza infekcji.

Kotka miała sprawdzaną temperaturę w tylnych łapkach? Tętno? Wykluczono zator???
To jest najważniejsza sprawa.


Ona jest wykastrowana? Takie porażenia bólowe zadu czasem towarzyszą zaawansowanemu ropomaciczu a także ostrym chorobom nerek.

Kotka jest szczepiona? Nie miała ostatnio kontaktu (albo któryś z domowników) z kotem chorym na katar koci? Jedna z postaci kaliciwirozy może przebiegać z zapaleniem nerwowo-stawowo-mięśniowym i tak to może wyglądać właśnie.

Brak reakcji na lek przeciwbólowy i steryd jest bardzo niepokojący :(
Przednie łapy są sprawne?

Ja bym się przy takim nasileniu bólu i porażenia obawiała przede wszystkim zatorowości :(
Dotknij ostrożnie opuszek kotki w przednich tylnych łapkach. Nie masz wrażenia że tylne są zimniejsze?

Blue

 
Posty: 23498
Od: Pt lut 08, 2002 19:26




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot], magnificent tree, Majestic-12 [Bot], ryniek i 493 gości