Mam dylemat

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Wto paź 30, 2018 23:06 Mam dylemat

Mam dylemat. Z jednej strony jest RODO, które nas obowiązuje na każdym kroku ale z drugiej strony jest ktoś, komu absolutnie nie powinno się wydawać do adopcji żadnego zwierzaka, no chyba, że karalucha. Znam (z drugiej ręki) nazwisko ktosia, telefon ktosia i adres ktosia. Jak zrobić, by nie podpaść prawu a z drugiej strony nie dopuścić, by w ręce ktosia wpadło jakiekolwiek zwierzątko.
ObrazekObrazek

mar9

Avatar użytkownika
 
Posty: 13971
Od: Wto mar 22, 2005 14:47
Lokalizacja: Zabrze

Post » Śro paź 31, 2018 13:01 Re: Mam dylemat

:!: :!: :!:
https://zrzutka.pl/bpfeke dla wojowniczki Fisi walczącej z FIP

kwiryna

Avatar użytkownika
 
Posty: 4234
Od: Sob lip 23, 2016 9:36
Lokalizacja: Warszawa mokotów

Post » Śro paź 31, 2018 13:55 Re: Mam dylemat

Hm.... kiedys Daga prowadzila czarna listę takich ludzi...
Chyba Daga?

Trzeba zajrzec do abc, a moze jest na kociarni cos podwieszone?
aktualny wątek viewtopic.php?f=46&t=213932
***** ***

zuza

Avatar użytkownika
 
Posty: 84866
Od: Sob lut 02, 2002 22:11
Lokalizacja: Warszawa Nowodwory

Post » Śro paź 31, 2018 16:12 Re: Mam dylemat

zuza pisze:Hm.... kiedys Daga prowadzila czarna listę takich ludzi...
Chyba Daga?

Trzeba zajrzec do abc, a moze jest na kociarni cos podwieszone?

Nie znalazłam żadnego wątku z tzw. czarną listą ds.
Informuję więc, że ów KTOŚ mieszka w Katowicach, na imię ma Paweł a jego nr telefonu zaczyna się od liczby 577. Tyle mi chyba wolno podać publicznie. Jeżeli ów ktoś zwróci się do kogoś z Was w sprawie adopcji to proszę do mnie napisać.
A teraz bardzo proszę o zamknięcie wątku.
ObrazekObrazek

mar9

Avatar użytkownika
 
Posty: 13971
Od: Wto mar 22, 2005 14:47
Lokalizacja: Zabrze

Post » Śro paź 31, 2018 17:29 Re: Mam dylemat

RODO dotyczy firm, furndacji. Jesli piszesz jako prywatna osoba fizyczna to RODO Cie nie obchodzi, co najwyzej proces cywilny o zniesławienie
Obrazek

Ewa.KM

 
Posty: 3765
Od: Śro mar 20, 2013 23:32

Post » Śro paź 31, 2018 22:35 Re: Mam dylemat

Nie istnieje wątek z czarną listą ze względów prawnych.
Wiele lat temu kilka osób taką listę prowadziło prywatnie i jeśli ktoś planował wydać zwierzę chętnemu do adopcji, kontaktował się z osobami tworzącymi listę. Podawał imię chętnego do adopcji, miasto, telefon i dowiadywał się, czy ktoś taki figuruje na liście.
Obrazek*Obrazek*Obrazek*

Stomachari

 
Posty: 10677
Od: Sob kwi 16, 2016 21:29
Lokalizacja: Nieopodal Sochaczewa.

Post » Sob lis 03, 2018 14:16 Re: Mam dylemat

Może i RODO osób prywatnych nie dotyczy, dotyczy jednak forów internetowych. O ile osoba prywatna nie miałaby kłopotów związanych z podaniem na forum czyiś danych osobowych - o tyle administrator tego forum na pewno takowe problemy w związku z udostępnieniem tych danych by miał.

RODO dotyczy tych danych, które pozwalają na identyfikację konkretnej osoby. Zatem jeśli ktoś zna pana Pawła z Katowic i jego nr telefonu to jest w stanie go zidentyfikować na podstawie postu mar9.
Nie ma prawnego uregulowania, które pozwalałoby podawać publicznie tylko część danych (jak np. 3 pierwsze cyfry numeru telefonu). Danymi osobowymi są bowiem wszystkie te dane, które (jak pisałam wcześniej) pozwalają na identyfikację konkretnej osoby. Również zapis z monitoringu wizyjnego zawiera dane osobowe, mimo że nikt z wypisanym imieniem i nazwiskiem po ulicy nie chodzi. Jest to jednak nasz wizerunek - który pozwala nas zidentyfikować.

Inną zupełnie sprawą jest to, że co niektórzy robią z RODO zupełnie niepotrzebnie i na wyrost chodzącą bombę zegarową. Nie popadajmy w przesadę.
BIL
Obrazek
Kochamy z Bilem wełniankowo u Tulinka https://www.etsy.com/shop/Catluckydog?r ... hDc65H7SOY

Bestol

Avatar użytkownika
 
Posty: 1805
Od: Sob sty 14, 2017 18:20




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 262 gości