Temat-Bonifacy

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Wto wrz 03, 2019 20:30 Bonifacy - mocz

Hey , sporo czasu minęło od ostatniego postu . Chciałabym skonsultować dzisiejsze wyniki badania moczu Bonifacego ( badanie wykonałam rutynowo , ale też trochę dlatego , że Bonifacy w ostatnim czasie , zbyt często liże się w okolicy siusiaka , co nawet mąż zauważył) .

Oto wyniki ;

[b]Przejrzystość - przejrzysty
Barwa - żółty
Ciężar właściwy - 1,053 g/ml
pH - 7,0
Glukoza - nieobecna
Ketony - nieobecne
Urobilinogen nieobecny
Bilirubina - nieobecna
Białko - obecne
Azotyny - nieobecne
Erytrocyty w normie
Leukocyty wykryto
Osad moczu - Nabłonki płaskie pojedyncze wpw
Leukocyty 1-3 wpw 0 5
Erytrocyty świeże 1-3 wpw
Pasma śluzu - pojedyncze
Bakterie - nieliczne

Białko w moczu 58,30 mg/dl

Niepokoi mnie oczywiście to białko w moczu ,w tej ilości . Przejrzałam swoje wątki tutaj , i takiego wysokiego białka jeszcze nie miał.
Są też leukocyty ( wiem że pojedyncze ) tak samo śluz i nabłonki płaskie . PH też mogłoby być, ciut niższe.

Czy powinnam zacząć się martwić ? myślę o powtórzeniu badania za tydzień oraz wprowadzeniu preparatu urinovet z firmy VetExpert
ma łagodny , naturalny skład .

Proszę o poradę ,mądre głowy z forum . Bo ja to wiecie , wpadam w panikę dość lekko . . Teraz mniej niż np 8 msc temu, jednakże skłonność pozostała .

kicikici3

Avatar użytkownika
 
Posty: 1044
Od: Sob lip 01, 2017 13:22

Post » Czw wrz 05, 2019 8:34 Re: Temat-Bonifacy

Moim zdaniem wynik jest ok. Niewielka ilość białka nie musi być czymś złym, a im większy ciężar właściwy moczu tym tej nie patologicznej ilości białka może być więcej. Jeśli jednak białko Cię niepokoi możesz w następnym badaniu moczu oznaczyć stosunek białko/kreatynina. PH to parametr zmienny, a 7 to wynik wcale nie jakiś kosmiczny. Inne rzeczy w ilości normalnej.
Ale może dobrze by było żeby kot więcej pił, szczególnie jeśli wcześniej miał jakieś problemy z pęcherzem.
Na pewno liże się po cewce, gruczoły okołoodbytowe ma ok?
"Akceptacja śmierci i protest przeciw niej: dwie nieusuwalne strony naszego życia." (L.Kołakowski)

fili

 
Posty: 3143
Od: Pon paź 10, 2005 10:14
Lokalizacja: Śląsk

[poprzednia]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Ewapaz, Stephenrow i 183 gości