Temat-Bonifacy

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Śro paź 31, 2018 6:48 Re: Wyniki badania moczu kota w ludzkim laboratorium

A ile pije? Może to tu jest problem? O ile jest. Co to znaczy mało? Jesli kotka niewiele je i niewiele pije to i niewiele sika. To nie objaw choroby.

Blue

 
Posty: 23421
Od: Pt lut 08, 2002 19:26

Post » Śro paź 31, 2018 8:47 Re: Wyniki badania moczu kota w ludzkim laboratorium

Blue pisze:A ile pije? Może to tu jest problem? O ile jest. Co to znaczy mało? Jesli kotka niewiele je i niewiele pije to i niewiele sika. To nie objaw choroby.



Nie widziałam jej wczoraj pić, ani przedwczoraj. Tyle że przedwczoraj jeszcze coś więcej zjadła, wczoraj bardzo mało. Nawet mąż zauważył, że jest nieswoja , nie mruczy przy głaskaniu , jest smutna .
W piątek postaram się złapać mocz do badania, raz jeszcze. Zobaczę czy wyniki będą takie same, czy gorsze.
Mało znaczy , że naprawdę mało. Malutkie zbrylone kulki moczu , robią się z tych sików. Wielkości czasem ciut większej niż orzech włoski .

kicikici3

Avatar użytkownika
 
Posty: 1044
Od: Sob lip 01, 2017 13:22

Post » Śro paź 31, 2018 9:07 Re: Wyniki badania moczu kota w ludzkim laboratorium

To zrób jej badania krwi i do czasu dostania wyników nie podawaj żadnych leków bez potrzeby i zgody lekarza.

Blue

 
Posty: 23421
Od: Pt lut 08, 2002 19:26

Post » Śro paź 31, 2018 11:11 Re: Wyniki badania moczu kota w ludzkim laboratorium

Blue pisze:To zrób jej badania krwi i do czasu dostania wyników nie podawaj żadnych leków bez potrzeby i zgody lekarza.


Aktualnie, moje koty nie mają lekarza prowadzącego. W Wadowicach nie ma do kogo iść. Kto czytał wątek Perełki[*] ten wie o co chodzi. Jedynie do powiatowego chodzę jak coś potrzebuję, jakieś preperaty
czy zanieść mocz do badania itp itd. Ale tam poza syfem , są straszne konowały.
Zaś kto śledził wątek Filusia[*] wie że weterynarz z innego miasta gdzie jeździłam, także zawiódł i to bardzo.Do tego stopnia się zraziłam, że jak jechaliśmy szczepić Lisię, to do miasta oddalonego o prawie 20 km
Tam chociaż mają lepsze RTG i usg w razie czego.

Blue, a może ją jednak ten pęcherz boli ? i dlatego nie ma apetytu? Filuś też tak miał, tyle że u niego jak w końcu było badanie moczu, to wyszło bardzo dużo białka a USG potwierdziło ostry stan zapalny .

Spróbowałam jej dzisiaj dać sparzonego kurczaka, który był uprzednio zamrożony parę dni, ale nie chciała. Dać jej ewentualnie, jakąkolwiek suchą, aby jadła ? pisząc jakąkolwiek mam na myśli nieszczęsne RC?
Orijen mi się skończył, a na miejscu go nie kupię. Może w piątek będę go miała, jak mi wyślą dzisiaj.
Ostatnio edytowano Śro paź 31, 2018 11:22 przez kicikici3, łącznie edytowano 1 raz

kicikici3

Avatar użytkownika
 
Posty: 1044
Od: Sob lip 01, 2017 13:22

Post » Śro paź 31, 2018 11:22 Re: Wyniki badania moczu kota w ludzkim laboratorium

A dlaczego akurat pecherz? Tym bardziej ze mocz ładny. Skupiając się na pęcherzu mozna przegapić prawdziwą i inną przyczynę.

Blue

 
Posty: 23421
Od: Pt lut 08, 2002 19:26

Post » Śro paź 31, 2018 11:25 Re: Wyniki badania moczu kota w ludzkim laboratorium

Blue pisze:A dlaczego akurat pecherz? Tym bardziej ze mocz ładny. Skupiając się na pęcherzu można przegapić prawdziwą i inną przyczynę.


No bo tam jednak, wyszły te leukocyty ponad normę. A to jeszcze było w ludzkim labie, może w weterynaryjnym, wyniki byłyby gorsze. Poza tym to był drugi po nocy mocz, pierwszego o 6 tej rano, nie udało mi się złapać.
W piątek raz jeszcze mocz zaniosę do labu, jak się uda złapać. Do ludzkiego, bo do weterynaryjnego , w piątek mi nie wezmą. Znaczy według weta z powiatowego, kurier od nich weźmie, ale nie gwarantują czy to będzie zbadane bo mogą robić długi weekend itp itd.

kicikici3

Avatar użytkownika
 
Posty: 1044
Od: Sob lip 01, 2017 13:22

Post » Śro paź 31, 2018 16:18 Re: Wyniki badania moczu kota w ludzkim laboratorium

Jutro muszę z nią iść na badania krwi na miejscu, na aparacie. Nie mam zaufania wielkiego do badań poza laboratorium, ale nie mam wyboru. Wyklucze ewentualny problem z nerkami (chociaż tu , to już by coś musiało w moczu wyjść) , z wątrobą itd. Zobaczę czy jest stan zapalny w organiźmie . Jeśli nerki i wątroba wyjdą ok, to chyba poproszę o steryd . Może chociaż zacznie jeść. Nic więcej na miejscu nie zdziałam.

Ja się boję, czy ona nie ma chorej trzustki . Nigdy nie wiadomo, a nie musi przy tym, występować luźny stolec .
Stan zapalny kikuta macicy w pół roku po sterylce, chyba też mało prawdopodobny.

kicikici3

Avatar użytkownika
 
Posty: 1044
Od: Sob lip 01, 2017 13:22

Post » Śro paź 31, 2018 18:37 Re: Wyniki badania moczu kota w ludzkim laboratorium

Dobrze, że dbasz o kota, ale nie porównuj tych samych objawów do poprzedniego. Podobne zachowania wcale nie musi mieć związku z pęcherzem. Nie próbuj na siłę go też leczyć. Może to po prostu humory- szybciej robi się ciemno, jest chłodniej i na kota może to negatywnie wpływać. Może być mniej ruchliwy, może mniej jeść, może chodzić "przybity" do momentu aż się nie przestawi.
Na polepszenie apetytu możesz poprosić Peritol. Sterydy nie są lekiem na całe zło, zamaskują objawy, ale nie wyleczą.

PS: Peritol jest na receptę.

Chikita

 
Posty: 6319
Od: Śro cze 28, 2017 18:05
Lokalizacja: Białystok /Suwałki

Post » Śro paź 31, 2018 23:40 Re: Wyniki badania moczu kota w ludzkim laboratorium

Zauważyłam jeszcze jedno, może coś podpowiada, że Lisii odbija się po naprawdę malutkiej ilości tego co zje czy wypije. Np wypije 30 ml miamor vital drink i jej się odbije. Zje paręnaście chrupek ( kupilam przysmak Felixa z desperacji , choć wiem że paskudne składowo) i też się odbija. Parę dni temu, wyszło trochę kłaków z qupalem, były zbite w kształt kiełbaski. Chyba nie zalegałyby jej bezoary, dając takie symptomy behawioralne , jakie ma ? Dostaje dużo sosów typu miamor malt , dostawała sporadycznie bezo-pet , którego aktualnie nie mam bo się skończył ponad tydzień temu .

Jak np nerki źle pracują, to pierwsze tego symptomy są w moczu? z tego co czytałam. Więc chyba to nie to.

Ps. Peritol stosowałam u 3 kotów ,które nie miały łaknienia-ani jednemu pod tym względem nie pomógł. To są tabletki, co albo działają super, albo wcale. U mnie była zawsze ta druga opcja.

kicikici3

Avatar użytkownika
 
Posty: 1044
Od: Sob lip 01, 2017 13:22

Post » Czw lis 15, 2018 19:11 Re: Wyniki badania moczu kota -Białko

Zrobiłam badanie moczu w ludzkim labie, najstarszemu kotu . Niestety wyszło białko, nie wiem jak poważna jest ta ilość , jak to przeliczyć na parametry w weterynaryjnym labie.
Wiem , że w poniedziałek zrobię mu badania krwi, ale proszę o porady w interpretacji tego badania moczu.

Przejrzystość przejrzysty
Barwa żółty
Ciężar właściwy 1,042
pH 5,5 4,8 7,4 N
Glukoza nieobecna
Ketony nieobecne
Urobilinogen nieobecny
Bilirubina nieobecna
Białko obecne
Azotyny nieobecne
Erytrocyty w normie
Leukocyty wykryto
Osad moczu Nabłonki płaskie pojedyncze wpw
Leukocyty 0-1 wpw 0 5
Erytrocyty świeże 1-3 wpw 0 3
Pasma śluzu pojedyncze
Bakterie pojedyncze
Weryfikacja - białko w moczu Białko w moczu 31,60 mg/dl

I odnośnie PH- czy mam zakwasić mocz ?

kicikici3

Avatar użytkownika
 
Posty: 1044
Od: Sob lip 01, 2017 13:22

Post » Czw lis 15, 2018 19:29 Re: Wyniki badania moczu kota -Białko

Tak jest u ludzi
http://www.jarocinska.pl/artykuly/co-mo ... ,65837.htm
Poprawkę należy też wziąć na niesterylne pobranie moczu.
NA PILNE LECZENIE KOTÓW Z CMENTARZA- KONTO
https://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1&t=157308

mziel52

 
Posty: 14608
Od: Czw gru 27, 2007 20:51
Lokalizacja: W-wa Śródmiescie

Post » Czw lis 15, 2018 19:30 Re: Wyniki badania moczu kota -Białko

mziel52 pisze:Tak jest u ludzi
http://www.jarocinska.pl/artykuly/co-mo ... ,65837.htm
Poprawkę należy też wziąć na niesterylne pobranie moczu.



Pobrany jak zawsze z środkowego strumienia . Tylko co z tym białkiem

kicikici3

Avatar użytkownika
 
Posty: 1044
Od: Sob lip 01, 2017 13:22

Post » Czw lis 15, 2018 19:56 Re: Wyniki badania moczu kota -Białko

U ludzi to jest śladowa ilość i nie ma co panikować, tylko powtórzyć za jakiś czas.
NA PILNE LECZENIE KOTÓW Z CMENTARZA- KONTO
https://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1&t=157308

mziel52

 
Posty: 14608
Od: Czw gru 27, 2007 20:51
Lokalizacja: W-wa Śródmiescie

Post » Czw lis 15, 2018 20:06 Re: Wyniki badania moczu kota -Białko

U zwierzat tez tak bywa, sladowe ilosci wystepuja standartowo w moczu.

FuterNiemyty

 
Posty: 3485
Od: Pt gru 01, 2017 11:58

Post » Czw lis 15, 2018 20:20 Re: Wyniki badania moczu kota -Białko

U kotów nawet częściej niż u ludzi.
Wystarczy silniejszy stres czy wysiłek i może pojawić się trochę białka. Kocia dieta wysokobiałkowa też ma w tym swój udział.

Dlaczego chcesz zakwaszać mocz???
Jest bardzo ładny, niczego nie zakwaszaj!

Blue

 
Posty: 23421
Od: Pt lut 08, 2002 19:26

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: CanliRen, Google [Bot] i 60 gości