Kot się mnie wystraszył co robić pomocy!

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Wto lis 20, 2018 14:20 Re: Kot się mnie wystraszył co robić pomocy!

Mam pytanie, jak długo od rozpoczęcia leku thyronorm na tarczycę mogą się pojawić skutki uboczne stosowania teggoz leku?

Marciniunio

 
Posty: 157
Od: Pon paź 29, 2018 17:01

Post » Wto lis 20, 2018 15:38 Re: Kot się mnie wystraszył co robić pomocy!

Marciniunio pisze:Prywatny wet koszta wysokie.

A znasz weta, ktory przyjmuje nie-prywatnie?
Do cats eat bats?

Muireade

Avatar użytkownika
 
Posty: 1576
Od: Pon sie 08, 2016 17:26
Lokalizacja: Środek wiochy (pod Toruniem)

Post » Pon gru 03, 2018 16:46 Re: Kot się mnie wystraszył co robić pomocy!

Witajcie ponownie, mam pytanie do znawców tematu, mój kocurek podjada od czasu do czasu karmę dla ptaków u sąsiadów w ogrodzie, jaka tego przyczyna, brak upolowanego ptaka? Czy mu co brakuje? Z góry dziękuję za odpowiedzi.

Marciniunio

 
Posty: 157
Od: Pon paź 29, 2018 17:01

Post » Pon gru 03, 2018 22:29 Re: Kot się mnie wystraszył co robić pomocy!

A jak jest obecnie karmiony?

FuterNiemyty

 
Posty: 3474
Od: Pt gru 01, 2017 11:58

Post » Wto gru 04, 2018 13:43 Re: Kot się mnie wystraszył co robić pomocy!

Musi wciąż być na gastro wet diecie bo wciąż wymiotuje czasami za szybko je, skutki uboczne leku, no i gotujemy mu kurczaka i dorsza na zmianę, gastro to tylko royal cabin toleruje. Wiem że nie najlepsza dieta ale na razie ma wrażliwy żołądek.

Marciniunio

 
Posty: 157
Od: Pon paź 29, 2018 17:01

Post » Wto gru 04, 2018 13:58 Re: Kot się mnie wystraszył co robić pomocy!

Czasami wybiera tylko suszone robaki, czasami je też ziarenka zboża nie wiem jakie bo dobre nie widze.

Marciniunio

 
Posty: 157
Od: Pon paź 29, 2018 17:01

Post » Wto gru 04, 2018 18:17 Re: Kot się mnie wystraszył co robić pomocy!

Marciniunio pisze:Czasami wybiera tylko suszone robaki, czasami je też ziarenka zboża nie wiem jakie bo dobre nie widze.

Wybiera suszone co? 8O
Do cats eat bats?

Muireade

Avatar użytkownika
 
Posty: 1576
Od: Pon sie 08, 2016 17:26
Lokalizacja: Środek wiochy (pod Toruniem)

Post » Wto gru 04, 2018 19:29 Re: Kot się mnie wystraszył co robić pomocy!

Suchej karmy mu nie dajemy, ale podjada suszone robaki z ptasiej karmy co spadnie na ziemię.

Marciniunio

 
Posty: 157
Od: Pon paź 29, 2018 17:01

Post » Wto gru 04, 2018 20:45 Re: Kot się mnie wystraszył co robić pomocy!

Zaryzykowalabym stwierdzenie, ze karma jest zbyt uboga, a gotowany kurczak z dorszem moga nie byc najszczesliwszym zestawem.
Kot moze byc po prostu glodny, ma braki w suplementacji, stad szukanie innych zrodel.
Rozbicie na male, czeste porcje, np.5-6 razy dziennie nie ograniczyloby wymiotow, jesli faktycznie wynikaja z lapczywosci?

FuterNiemyty

 
Posty: 3474
Od: Pt gru 01, 2017 11:58

Post » Wto gru 04, 2018 22:20 Re: Kot się mnie wystraszył co robić pomocy!

Marciniunio pisze:Suchej karmy mu nie dajemy, ale podjada suszone robaki z ptasiej karmy co spadnie na ziemię.

Wiesz, moje koty tez poluja na muchy i pajaki, i je zjadaja, ale to juz jakies kuriozum. Moze zacznij swojemu kotu po prostu dawac mieso?
Do cats eat bats?

Muireade

Avatar użytkownika
 
Posty: 1576
Od: Pon sie 08, 2016 17:26
Lokalizacja: Środek wiochy (pod Toruniem)

Post » Wto gru 04, 2018 22:49 Re: Kot się mnie wystraszył co robić pomocy!

Chciałbym mu dawać lepszą dietę, ale jak na razie surowego mięsa to nie chce jeść, tydzień temu jak zaczęły się skutki uboczne leku na tarczycę thyronorm to się zwymiotował zbilansowanym udkiem, teraz tylko chce gotowane. Tydzień temu w środę 16 dzień terapii zaczął wymiotować 1, we wtorek wieczorem było wszesniej w środę wzięłam go do weta, ten go zbadał i powiedział że wygląda ok temperatura ok, oczyścił gruczoł odbytniczy bo był pełny i kazał obserwować, wieczorem znów zwymiotował, rano spał dużo nie miał apetytu, w południe się ożywił i miał ulepszy apetyt ale ok 16 znów był mały pawik. Pojechałam sama do weta bo po wizycie dzień wcześniej był mocno zestresowany nawet feliway nie wyciszył go, do tego strasznie się zaczął drapać koło uszu aż do krwi, wet powiedział że to wygląda jak reakcja na thyronorm dość późno, ale każdy kot jest inny i kazał obserwować przez weekend. Weekend było ok tylko 1 klaczek zwrócił sama sierść i ślina. W poniedziałek rano o 3 zjadł 2 łyżeczki ok, 6 ok ale zostawił trochę ok 2 łyżeczki,ej,potem spał do 9. Jak wstał mąż mu zaczął gotować rybę ale że była zamrożona potrwało to chwilę i te zjadł to zimna resztkę dość szybko, nie minelo 10 min i się zwymiotowal, za ok następne 10 min domagał się ryby, zjadł z apetytem i nie zwrócił. Zadzwoniłam do weta co robić czy przywozić na badania czy obserwować a miał apetyt, bawił się, wychodził na dwór, mył się. Wet powiedział żeby dawać mu małe porcje w odstępach 10 min i obserwować jak będzie wymiotował jeszcze raz to dziś badanie krwi ale jak dotąd w porządku.

Marciniunio

 
Posty: 157
Od: Pon paź 29, 2018 17:01

Post » Wto gru 04, 2018 22:51 Re: Kot się mnie wystraszył co robić pomocy!

Zapomniałam dodać wet w czwartek kazał odstawić lek, i obserwować. Tak też zrobiłam. W piątek kątek znowu mil apetyt i energię do zabawy.

Marciniunio

 
Posty: 157
Od: Pon paź 29, 2018 17:01

Post » Śro gru 05, 2018 21:59 Re: Kot się mnie wystraszył co robić pomocy!

Właśnie byłam dzisiaj u wet i jeszcze kazał się wstrzymać od zmiany w diecie i obserwować, nie dzaczynac zmniejszinej dawki leku na tarczyce, aby wykluczyć zapalenie śluzówki żołądka i jelit. Jak nie będzie wymiotował do poniedziałku, to w poniedziałek będzie można zacząć zmniszona dawkę leku, jak na razie rudzielec ma apetyt, jest aktywny, nie wymiotował, wychodzi na dwór na szybki obchód bo mokro. Mam nadzieję że będzie dobrze.

Marciniunio

 
Posty: 157
Od: Pon paź 29, 2018 17:01

Post » Śro gru 05, 2018 22:36 Re: Kot się mnie wystraszył co robić pomocy!

A to jest nadczynność tarczycy? Mam kotkę z nadczynnością i nie słyszałam o leku thyronorm, ale może o czymś nie wiem :( Metizol lub thiafeline lub apelka, ale praktycznie niedostępna. Napisz proszę coś więcej o thyronormie, bo jestem ciekawa. I zdrówka dla kotka, oby się wszystko unormowało :ok:
Edit: doczytałam sobie, thyronorm to odpowiednik apelki, ale podobno też niedostępny :(
Obrazek

czitka

Avatar użytkownika
 
Posty: 17830
Od: Sob lut 12, 2005 10:03
Lokalizacja: wrocław

Post » Śro gru 05, 2018 22:55 Re: Kot się mnie wystraszył co robić pomocy!

W UK dostępny, jesteśmy w UK nie w Polsce, i jest on w formie płynnej, łatwy do aplikacji. Jak czytałam to generalnie nie daje często objawów ubocznych ale widać nasz kocurek nie bardzo zareagował na 5 mg. Jak będzie ok do poniedziałku, to od poniedziałku mamy spróbować 2.5 mg podzielone na pół rano i wieczorem.

Marciniunio

 
Posty: 157
Od: Pon paź 29, 2018 17:01

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Mojo97, polalala i 209 gości