Alergia? Stres?

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Wto paź 23, 2018 18:53 Alergia? Stres?

Witam
Mamy na stanie dwie kociambry, mlodsza ma 6,5roku, do nas trafila jak miala kilka tyg i jej sprawa dotyczy.
Jakies poltora roku temu, okazalo sie ze mozemy miec klopot z pozostawieniem kotow w domu na czas naszego wyjazdu, wczesniej koty zostawaly w domu pod opieka rodziny. Zdecydowalismy sie na koci hotel i zaszczepilismy po raz pierwszy wczesniej nie szczepione koty. Z hotelu ostatecznie nie musielismy korzystac.
Mloda po tym szczepieniu zaczela sie drapac, wet stwierdzil ze po szczepieniu tak moze byc i przejdzie. Po kilku mies byla miejscami powygryzana do zera a na skorze strupy. Inny wet wprowadzil antybiotykoterapie, po 2 mies bylo lepiej, leki odstawione, kilka tyg potem nawrot, znowu wygryzanie, wet zaczal obstawiac alergie, wiec oprocz lekow zaczelismy kombinowac z dietami. Kilka miesiecy roznego jedzenia i w koncu poprawa na karmie monobialkowej. Kota jest na tylko tej jednej karmie od kilku miesiecy, nic innego nie dostaje, niestety mam wrazenie ze znowu nawraca, bo brzuch i ogon jest znowu lysawy.
Nie wiem juz co robic. Przez wiekszosc karm antyalergicznych przeszlismy, lacznie z probami surowizny, ktorej kota nie rusza pod zadna postacia. Badania z krwii sa ok, wet juz tez nie wie co robic. Kota zachowuje sie normalnie, mizia i ciuma, nie widze zeby jakos zawziecie sie wygryzala, ale braki upierzenia swiadcza jednak o tym ze to robi.
Moze ktos z was cos poradzi.

Lianis

 
Posty: 10
Od: Nie wrz 09, 2012 20:04

Post » Wto paź 23, 2018 22:01 Re: Alergia? Stres?

A poza pokarmem w domu nie ma czegoś alergizującego? Szczepionka jakąś alergię mogła uruchomić, wiesz jaka to była? Może jakiś jej chemiczny składnik gdzieś się pojawia w otoczeniu. A jak sprawa pcheł? Kota potrafi uczulić nawet jedno ugryzienie.
Moja kotka na alergię (nie gojący się placek na plecach) dostała 2-3 zastrzyki hydrocortizonu, wit A+E, wit B complex i calcium panthotenicum - miała zjeść do końca opakowania. I się wyleczyła.
Ale to było wiele lat temu, teraz cuda wymyślają.
NA PILNE LECZENIE KOTÓW Z CMENTARZA- KONTO
https://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1&t=157308

mziel52

 
Posty: 14605
Od: Czw gru 27, 2007 20:51
Lokalizacja: W-wa Śródmiescie

Post » Śro paź 24, 2018 8:31 Re: Alergia? Stres?

Z nowych rzeczy w domu, pojawila sie rok temu sofa, zakupiona w ikea (mielismy juz sofe z ikea wczesniej) Chemie uzywam ciagle ta sama, z roslin mam od lat storczyki, ale koty ich nie ruszaja. Nic innego mi do glowy nie przychodzi.
Szczepionki byly te co teoretycznie sa zalecane co roku chyba: feline herpes virus and feline calicivirus, Feline infectious enteritis, Feline leukaemia virus.
Co do pchel, to koty sa niewychodzace, wet ostatnio przy okazji leczenia dal tez cos co mialo dzialac na pchly, wszoly, kleszcze itp, ale nie widzial pogryzienia, niemniej podal. Regularnie sa tez odrobaczane.

Lianis

 
Posty: 10
Od: Nie wrz 09, 2012 20:04

Post » Śro paź 24, 2018 18:11 Re: Alergia? Stres?

Ja u swoich przy problemach skórnych wprowadzałam zawsze tę kuracje witaminowa, o której było wyżej. Bez hydrocortizonu. Pozostałe rzeczy do kupienia w aptece.
NA PILNE LECZENIE KOTÓW Z CMENTARZA- KONTO
https://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1&t=157308

mziel52

 
Posty: 14605
Od: Czw gru 27, 2007 20:51
Lokalizacja: W-wa Śródmiescie

Post » Śro paź 24, 2018 21:28 Re: Alergia? Stres?

Witaminy od weta? czy z ludzkiej apteki, jesli ludzkie to w syropie czy jakie? i jak dawkowac?

Lianis

 
Posty: 10
Od: Nie wrz 09, 2012 20:04

Post » Śro paź 24, 2018 21:54 Re: Alergia? Stres?

Z ludzkiej apteki, najprostsze. Wszystko w tabletkach. Po jednej dziennie z każdego rodzaju.
NA PILNE LECZENIE KOTÓW Z CMENTARZA- KONTO
https://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1&t=157308

mziel52

 
Posty: 14605
Od: Czw gru 27, 2007 20:51
Lokalizacja: W-wa Śródmiescie

Post » Czw paź 25, 2018 11:07 Re: Alergia? Stres?

Uuuu to bez szans.
To nie jest potulny miziak, to wstretne wielkie rozryczane tygrysisko, ktore ma ze sto lap i milion pazurow, a tabletke potrafi wypluc nawet z okolic ogona. Nie dam rady codziennie dojezdzac do weta z nia na podanie, a sama nie dam rady jej utrzymac

Lianis

 
Posty: 10
Od: Nie wrz 09, 2012 20:04

Post » Czw paź 25, 2018 17:55 Re: Alergia? Stres?

A+E można nakłuć i ten tran wkropić na jedzenie, kotom smakuje. Calcium panthotenicum to maleńkie tableteczki bez szczególnego smaku, da się schować w mięsie, lub rozdrobnione z karmą. Najgorsza zapachowo B complex - i tu poradziłabym się weta, czy nie ma takich dla kotów o akceptowalnym dla nich smaku.
Wepchnięcie pastylki do gardła z pastą gimpeta uniemożliwia wyplucie, bo 1. pasta smaczna i kot tym zdziwiony, 2. bo ma poślizg i trudno ją wycofać z gardła.

Tu i inne sposoby
viewtopic.php?f=1&t=187217
NA PILNE LECZENIE KOTÓW Z CMENTARZA- KONTO
https://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1&t=157308

mziel52

 
Posty: 14605
Od: Czw gru 27, 2007 20:51
Lokalizacja: W-wa Śródmiescie

Post » Czw paź 25, 2018 18:06 Re: Alergia? Stres?

Kupie i sprobuje, moze chociaz z a+e sie uda jak wycisne, no i jak wapno malutkie to moze faktycznie w rybke wejdzie i kot sie nie zorientuje.
Z pasta nie podejrzewam, zeby weszlo, bo ja paste musze kotu rozsmarowywac po brodzie, nosie i lapach inaczej nie zlize, a juz pare roznych past przerabialismy.

Lianis

 
Posty: 10
Od: Nie wrz 09, 2012 20:04




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Blue, Google [Bot] i 162 gości