Jak podać kotu tabletkę

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Czw paź 18, 2018 21:59 Jak podać kotu tabletkę

Witam, bez zbędnego wstępu napiszę że mam ślepaczka który ostatnio trochę się pochorował i muszę mu podawać tramal w tabletce. Niestety zrobienie proszku z tabletki i wymieszane z mokrą karma nie zdaje egzaminu-wyczuwa od razu i nie ruszy nawet odrobiny. Próbowałam z masłem, majonezem -nie smakuje mu w ogóle. Z wędzonym łososiem- to samo. Nawet proszek wymieszać z miodem i nałożyć na sierść tak by sam zlizał też nie działa. Nie mam już pomysłów. Zaznaczę że strasznie się wyrywa jak mam to złapać i trzymać więc podanie mu tabletki normalnie do gardła odpada. Z wodąteż nie - za gorzka . Pomożecie?

Agatkak33

Avatar użytkownika
 
Posty: 41
Od: Pt cze 23, 2017 18:57

Post » Czw paź 18, 2018 22:09 Re: Jak podać kotu tabletkę

Tabletki żelowe, wkładasz niesmaczna tabletkę do środka i powinno być łatwiej. Można też zamrozić w kulce masła.

gusiek1

 
Posty: 1650
Od: Nie sie 28, 2016 14:24
Lokalizacja: Warszawa

Post » Czw paź 18, 2018 22:44 Re: Jak podać kotu tabletkę

Jeśli ten lek można rozpuścić w odrobinie wody, to możesz taki roztwór wciągnąć do strzykawki i podać kotu prosto do buzi.

Carmen201

 
Posty: 4156
Od: Pt maja 07, 2010 7:49
Lokalizacja: Warszawa

Post » Czw paź 18, 2018 23:07 Re: Jak podać kotu tabletkę

Z pastą odkłaczającą Gimpet. W odrobinie pasty obtaczasz tabletkę), przylepiasz do środkowego palca prawej ręki, lewą przytrzymujesz kota za skórę, palec z boku wsuwasz do mordki, smak to ma dobry i łatwo się wślizguje do gardła.
NA PILNE LECZENIE KOTÓW Z CMENTARZA- KONTO
https://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1&t=157308

mziel52

 
Posty: 14605
Od: Czw gru 27, 2007 20:51
Lokalizacja: W-wa Śródmiescie

Post » Sob paź 20, 2018 15:57 Re: Jak podać kotu tabletkę

Wczoraj złapałam go i podałam przez strzykawkę. Było ciężko, część wypluł ale dałam radę

Agatkak33

Avatar użytkownika
 
Posty: 41
Od: Pt cze 23, 2017 18:57

Post » Sob paź 20, 2018 16:37 Re: Jak podać kotu tabletkę

Najlepiej jest podawać głęboko do gardziołka.Otworzyć pyszczek, wsunąć palcem tabletkę, ale naprawdę głęboko i zamknąć pyszczek.Nie wolno się bać, trzeba to zrobić szybciutko.Są też specjalne "strzykawki" do podawania tabletek, mam, ale tak jak opisałam jest wygodnie i szybko. Odrobaczałam 12 kotów aniprazolem, dało się naprawdę.

ewar

 
Posty: 54904
Od: Wto lis 06, 2007 20:17
Lokalizacja: Stalowa Wola

Post » Sob paź 20, 2018 20:53 Re: Jak podać kotu tabletkę

Ja robię tak siadam na piętach biorę kota między uda tyłem do siebie. Jedną ręką otwieram pyszczek lekko naciskając na szczęki drugą ręką wrzucam tabletkę dosyć głęboko. Zamykam mordkę i głaszczę po przełyku aż kot się obliże. Dodam jeszcze, że najlepiej w łazience przy zamkniętych drzwiach. Ale ostatnio mój kot nauczył się udawać łykanie i jak go puszczam to dyskretnie tabletkę wypluwa.

korbacz9

 
Posty: 622
Od: Czw maja 31, 2012 20:38

Post » Sob paź 20, 2018 21:16 Re: Jak podać kotu tabletkę

Tabletkę najlepiej jest wsadzić w zmielone mięso, zagnieść kulkę i wcisnąć ją kotu bezceremonialnie głęboko do gardła a następnie wcisnąć jeszcze 2-3 kulki mięska bez tabletki, tak na wszelki wypadek by poszło przez przełyk do żołądka. I zrobione. Sposób szybki i niezawodny. Podanie tabletki któremukolwiek z moich kotów zajmuje 20 sekund i po wszystkim.
Milva B
Obrazek
Nasze Koty: http://www.divine-cats.eu

milva b

Avatar użytkownika
 
Posty: 5596
Od: Czw mar 30, 2006 21:24
Lokalizacja: Poznań

Post » Nie paź 21, 2018 15:09 Re: Jak podać kotu tabletkę

Jesteście niesamowite, czytając to można odnieść wrażenie że są to jakieś wymyślne tortury ;)

Agatkak33

Avatar użytkownika
 
Posty: 41
Od: Pt cze 23, 2017 18:57

Post » Nie paź 21, 2018 15:24 Re: Jak podać kotu tabletkę

Torturą jest dawanie kotu gorzkiej, rozpuszczonej tabletki. Niektóre po takim czymś ślinią się okrutnie. Tabletka podana do gardziołka to sekunda i kot nie odczuwa dyskomfortu. Skarbie, uczyłam się tego wiele lat i wcześniej torturowałam koty, a ręce miałam podrapane. Kiedy musiałam chyba ośmiu kotom podawać aniprazol trzy dni pod rząd to się zaparłam i na trzeci dzień szło mi już jak czarownicy piwo. Spróbuj, nie zrobisz kotu krzywdy, nie bój się.

ewar

 
Posty: 54904
Od: Wto lis 06, 2007 20:17
Lokalizacja: Stalowa Wola

Post » Nie paź 21, 2018 15:59 Re: Jak podać kotu tabletkę

Cała operacja umiejętnego podania tabletki do gardła nawet nie psuje kotom humoru, nie wyrywają się i nie uciekają.
Podanie rozpuszczonej ohydy to rzeczywiście tortura. Spróbowałam raz i nigdy więcej tego kotu nie zrobię. Do dziś pamiętam roztrzęsioną, śliniącą się kupkę nieszczęścia.

Shidri

 
Posty: 379
Od: Śro sie 01, 2018 10:46

Post » Nie paź 21, 2018 16:01 Re: Jak podać kotu tabletkę

Poza tym część tabletki zostaje na ściankach strzykawki, a czasem ważna jest dokładna dawka.

Arcana

 
Posty: 5668
Od: Nie lip 17, 2005 13:59
Lokalizacja: Warszawa


Adopcje: 14 >>

Post » Pon paź 22, 2018 21:44 Re: Jak podać kotu tabletkę

Na szczęście byliśmy dziś u veta i nie trzeba dawać już tabsików. Dziękuję serdecznie za porady

Agatkak33

Avatar użytkownika
 
Posty: 41
Od: Pt cze 23, 2017 18:57

Post » Pon paź 22, 2018 22:39 Re: Jak podać kotu tabletkę

Agatkak33 pisze:Jesteście niesamowite, czytając to można odnieść wrażenie że są to jakieś wymyślne tortury ;)

Nie są to żadne tortury. Koty lubią mięso i tabletka w nim schowana jest dla nich jak smakołyk a nie kara.
Poza tym wiele leków w tabletkach bardzo mocno podrażnia przełyk, żołądek i jelita. Podanie ich bez takiej mięsnej otoczki na pusty żołądek może spowodować w krótkim czasie zapalenie przełyku i/lub żołądka jeśli dodatkowo nie podaje się preparatów takich jak Alugastrin.
W żadnym wypadku nie powinno się nigdy rozgniatać żadnych tabletek na proszek i mieszać z wodą lub karmą puszkową czy mięsem. Tabletki zazwyczaj są potwornie gorzkie i wywołają całą lawinę nieprzyjemnych dla kota skutków.
Milva B
Obrazek
Nasze Koty: http://www.divine-cats.eu

milva b

Avatar użytkownika
 
Posty: 5596
Od: Czw mar 30, 2006 21:24
Lokalizacja: Poznań




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: aania, Silverblue, skaz, Zeeni i 258 gości