KOCIA KAWIARNIA

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Pt paź 19, 2018 9:50 Re: KOCIA KAWIARNIA

MegGrey pisze:
MalgWroclaw pisze:
MegGrey pisze:Ja byłam we wrocławskiej i katowickiej i też miałam pozytywne wrażenie.

We Wrocławiu są dwie.

Tak, zdaję sobie sprawę z tego, że są dwie, ale specjalnie nie piszę, o które dwie, w których byłam, mi chodzi (choć ta Katowicka już nie istnieje, z tego, co mi się wydaje), bo nie robię tutaj reklamy. Piszę opinię o kocich kawiarniach jako takich, bo o to pytała Bestol osób, które w takich już były :wink:

Jakie reklamy, bez adresu. Są dwie i tyle
, to informacja
Obrazek
Obrazek

MalgWroclaw

Avatar użytkownika
 
Posty: 46709
Od: Czw paź 15, 2009 17:39
Lokalizacja: Wrocław, stolica Śląska :)

Post » Pt paź 19, 2018 11:47 Re: KOCIA KAWIARNIA

:201461 :201461 :201461

MaryLux

 
Posty: 159301
Od: Pon paź 16, 2006 14:21
Lokalizacja: Wrocław

Post » Pt paź 19, 2018 23:54 Re: KOCIA KAWIARNIA

No i odwiedziłam Kocią kawiarnię w Bydgoszczy.

Kawiarnia zrobiła na mnie miłe wrażenie. Były tam cztery kotki (pochodzą z bydgoskiego schroniska). Wszystkie kotki są troszku grubaśne.
Kotki czuły się tam bardzo pewnie. Wyglądały na zadbane i absolutnie nie były przestraszone, same podchodziły do ludzi.

Wszyscy goście zachowywali się bardzo cicho. Była tam też para z trójką małych dzieci. Dzieci, nie wiem, może w wieku 5 lat. Były cichutkie, do kotków szeptały, nie narzucały się, cały czas byli przy nich w czasie kontaktu z kotkami rodzice.

Sama kawiarnia (poza niesamowitym klimatem stworzonym przez samych gości - ta cisza - zero muzyki, szepcący wręcz ludzie, duże skupienie) bardzo przytulna. Niewielkie pomieszczenie, ale też nie takie małe, takie kawiarniane. Na środku ogromny drapak. Pełno zabawek, wędek. Parapety w kocich posłankach, poduchach. Naliczyłam w sali dla gości cztery miski z suchym jedzonkiem i 3 miski z wodą.

Bardzo spodobał mi się regulamin Kociej kawiarni.

Jedyne na co zwróciłam uwagę, to drzwi. Rzeczywiście były podwójne. Pierwsze - jakby wejście do małego korytarzyka i zaraz kolejne - wejście na salę z kotkami. Wchodząc na salę, w której przebywały kotki, napotkałam jednego, który za wszelką cenę chciał wyjść korzystając z otwieranych właśnie drzwi. Oczywiście od razu zaczęłam go miziać i delikatnie oddalać od drzwi. Nie wiem co byłoby w przypadku, gdyby wszedł tam ktoś nie zwracając na kotka uwagi, a kotek czmychnąłby do tego korytarzyka, w którym kto inny otworzyłby drugie drzwi. Zauważyłam, że kotki bardzo często czatowały przed drzwiami "swojej sali".

Dla mnie "Kocia kawiarnia" w Bydgoszczy ma wielką czwórkę z plusem.
BIL
Obrazek
Kochamy z Bilem wełniankowo u Tulinka https://www.etsy.com/shop/Catluckydog?r ... hDc65H7SOY

Bestol

Avatar użytkownika
 
Posty: 1795
Od: Sob sty 14, 2017 18:20

Post » Sob paź 20, 2018 0:19 Re: KOCIA KAWIARNIA

:ok: :201461
Ronda 25.04.2014[*]
Cindy 21.08.2018[*]
Kota nie powinno sie kupowac, bo kot to przyjaciel.
Przyjaciol sie nie kupuje.
Bleise Pascal




Obrazek.

_________________
Obrazek.

Cindy

Avatar użytkownika
 
Posty: 4796
Od: Śro lut 11, 2009 13:23
Lokalizacja: Gdynia

Post » Sob paź 20, 2018 14:39 Re: KOCIA KAWIARNIA

Pozwolę sobie tu zamieścić kilka fotek z "Kociej kawiarni w Bydgoszczy ( na fotkach wszystkie cztery kotki)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
BIL
Obrazek
Kochamy z Bilem wełniankowo u Tulinka https://www.etsy.com/shop/Catluckydog?r ... hDc65H7SOY

Bestol

Avatar użytkownika
 
Posty: 1795
Od: Sob sty 14, 2017 18:20

Post » Sob paź 20, 2018 16:13 Re: KOCIA KAWIARNIA

Mysle, ze to super pomysl z korzyscia dla kotkow i odwiedzajacych :1luvu:
Jak wspaniale byloby, zeby juz nie bylo na swiecie bezdomnych kotow :cry:
Ronda 25.04.2014[*]
Cindy 21.08.2018[*]
Kota nie powinno sie kupowac, bo kot to przyjaciel.
Przyjaciol sie nie kupuje.
Bleise Pascal




Obrazek.

_________________
Obrazek.

Cindy

Avatar użytkownika
 
Posty: 4796
Od: Śro lut 11, 2009 13:23
Lokalizacja: Gdynia

Post » Nie paź 21, 2018 10:47 Re: KOCIA KAWIARNIA

Czytałam o warszawskiej kawiarni jakiś czas temu. Jest tam miejsce dla kotów do którego klienci nie mogą wejść. Jest ścisły regulamin, m. in. zakaz wchodzenia do sali z kotami osób poniżej 14 r.z., co chyba jest lekką przesadą.

Szukam_kotki

 
Posty: 525
Od: Sob lut 03, 2018 7:53

Post » Nie paź 21, 2018 12:28 Re: KOCIA KAWIARNIA

W Warszawie jest Miau Cafe i oni mają jeden dzień w tygodniu (poniedziałek, ale też nie każdy), gdzie jest Dzień Otwarty dla Dzieci - i wtedy można tam przyjść też z młodszymi. W pozostałe dni tylko dorośli.
Nie wiem, czy wtedy mają większą obsługę, czy wypuszczają na salę tylko bardziej zahartowane osobniki :mrgreen: bo jeszcze nie byłam, ale według mnie to bardzo w porządku wobec kotów i reszty gości.

Szalony Kot

 
Posty: 23304
Od: Pt wrz 24, 2010 13:01
Lokalizacja: Grodzisk Maz./ Warszawa

Post » Nie paź 21, 2018 15:17 Re: KOCIA KAWIARNIA

Szalony Kot, w piątek w Kociej kawiarni w Bydgoszczy były dzieci i chodziły na paluszkach. W samej kawiarni w ogóle było mało osób. Może dlatego, że był to piątek po 18.00 - a zamknięcie o 20.00.
Z tego co piszecie - w kawiarniach w innych miastach dużo kotków i pełno ludzi - tego sobie trochę nie wyobrażam - jakiś gwar musi tam być.
Mnie w Bydgoskiej zaskoczyła ulotka - organizacja imprez okolicznościowych, w tym urodzin, andrzejek 8O No takiego siupu to ja sobie tam nie wyobrażam ....
BIL
Obrazek
Kochamy z Bilem wełniankowo u Tulinka https://www.etsy.com/shop/Catluckydog?r ... hDc65H7SOY

Bestol

Avatar użytkownika
 
Posty: 1795
Od: Sob sty 14, 2017 18:20

Post » Nie paź 21, 2018 17:31 Re: KOCIA KAWIARNIA

Gdyńska kocia kawiarnia bardzo ok, za to do poznańskiej mam trochę zastrzeżeń. Ogólnie pomysł świetny, ale trzeba mocno wszystko podopinać , żeby było bezpiecznie i komfortowo tak dla kotów, jak i dla ludzi. Przede wszystkim nie wpuszczać małych dzieci.
Fundacja Pomocy Zwierzętom Kłębek KRS: 0000449181

Jarka

Avatar użytkownika
 
Posty: 10890
Od: Czw kwi 10, 2008 16:43
Lokalizacja: Poznań

Post » Pon paź 22, 2018 11:51 Re: KOCIA KAWIARNIA

Różnie może być, taka kawiarnia może być zorganizowana całkiem fajnie, albo... : https://www.facebook.com/KociZaulekByly ... __tn__=K-R

megan72

 
Posty: 3473
Od: Śro kwi 18, 2007 12:41
Lokalizacja: Cymru

Post » Pon paź 22, 2018 18:22 Re: KOCIA KAWIARNIA

Wyglada na to, ze koty trafily z deszczu pod rynne :cry:
Ronda 25.04.2014[*]
Cindy 21.08.2018[*]
Kota nie powinno sie kupowac, bo kot to przyjaciel.
Przyjaciol sie nie kupuje.
Bleise Pascal




Obrazek.

_________________
Obrazek.

Cindy

Avatar użytkownika
 
Posty: 4796
Od: Śro lut 11, 2009 13:23
Lokalizacja: Gdynia

Post » Pon paź 22, 2018 18:37 Re: KOCIA KAWIARNIA

megan72, czytałam trzy razy wpis w linku jaki podałaś, żeby wszystko dobrze zrozumieć. Nie interesują mnie finansowe rozliczenia autorki wpisu z właścicielką kawiarni. Ale to, co autorka napisała o życiu kotów w kawiarni, bardzo mnie poruszyło. I dało wiele do myślenia o życiu kotków w takich kawiarniach.
BIL
Obrazek
Kochamy z Bilem wełniankowo u Tulinka https://www.etsy.com/shop/Catluckydog?r ... hDc65H7SOY

Bestol

Avatar użytkownika
 
Posty: 1795
Od: Sob sty 14, 2017 18:20

Post » Pon lis 07, 2022 12:47 Re: KOCIA KAWIARNIA

A co sądzicie o otwarciu w niewielkim mieście? czy taka kocia kawiarnia jedynie w dużych miastach ma sens bytu?

nadina

 
Posty: 33
Od: Pon lut 04, 2013 16:39

Post » Pon lis 07, 2022 13:42 Re: KOCIA KAWIARNIA

Musisz zrobić rozpoznanie rynku. Jak i zastanowić się nad dobrym ekspresem do kawy, bo jednak będziesz tam serwowała smaczną kawę plus ciastka. Polecam poszukać filmów na YouTube w tym temacie. Ekspres w zależności zależności państwa potrzeb.
Oczywiście wszelkie kapsułkowe odpadają. Najlepsza kawa z aromatycznych ziaren które sami możemy wybrać i kupić.
Polecam zwracać uwagę czy np. Chcą państwo mieć ekspres podłączony bezpośrednio do wody ,czy nie.
Czy piją Państwo kawę ze spienionym mlekiem czy tylko czarną a spieniacz to niepotrzebny wydatek.
To naprawdę bardzo indywidualne. Pooglądać jakieś filmiki ,spisać swoje wymagania i iść do sklepu z karteczka. Sprzedawca napewno dobierze wedle Pani potrzeb.
Warto jest się również skontaktować z firmą https://www.tchibo-coffeeservice.pl/aso ... /ekspresy/ Dobiorą odpowiedni sprzęt.
Ostatnio edytowano Śro lis 09, 2022 11:19 przez banka, łącznie edytowano 1 raz

banka

 
Posty: 44
Od: Czw lip 24, 2014 10:20

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot], Mojo97, polalala i 229 gości