KOCIA KAWIARNIA

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Czw paź 18, 2018 17:34 KOCIA KAWIARNIA

Nigdy nie interesował mnie temat "Kocich kawiarni." Słyszałam, że takowe w innych miastach istnieją, ale nie byłam zaciekawiona. Dopóty dopóki nie stworzyli takowej kawiarni w Bydgoszczy - mieście, a w którym mieszkam.

Kocia kawiarnia - wszak przytulasko brzmi. Ma być też - w przypadku Bydgoszczy - pomocą w adopcji kotków z bydgoskiego schroniska. No to poszperałam o tych kocich kawiarniach - oczywiście od razu zaatakowałam dziś You tube i pooglądałam kilka filmików z "Kocich kawiarni" właśnie. Słodkich filmików, z cudownymi komentarzami, kotkami łaszącymi się do klientów, itd. Cud, miód i orzeszki.

Ja po tych filmikach zdębiałam 8O
W cholerę ludzi przyłażących w obłoconych buciorach, pochłaniających kawę i jakieś ciastka, co jakiś czas atakujących biedne śpiące koty jakąś wędką, pisk dzieci, itd. Pomyślałam tylko - biedne koty. Ot - całe moje zdanie.

Może i idea szczytna - wszak w "Kocich kawiarniach" są kotki potrzebujące pomocy, z reguły ze schronisk. Co niektórym, a pewnie i większości ludzi, ciśnie się na usta - toć w takiej kawiarni koty mają lepiej niż w schronisku!!!

Pewnie tak, ale....

Ja bym na miejscu takich właścicieli "Kocich kawiarni" kotom dała cichy azyl u siebie, w domu - skoro chcą im pomóc. A ludzi - skoro mam już to miejsce na kawiarnię wynajętą - do kawiarni bym zaprosiła, na kawę i ciastka i co tam jeszcze chcą. Dla mnie "Kocie kawiarnie" mogą istnieć - ale bez kotów w tych kawiarniach właśnie.

Takie tylko moje zdanie.

A Wy co myślicie o kocich kawiarniach?

A może ktoś z Was w takiej "Kociej kawiarni" był i podzieli się z nami własną "naoczną" oceną?
BIL
Obrazek
Kochamy z Bilem wełniankowo u Tulinka https://www.etsy.com/shop/Catluckydog?r ... hDc65H7SOY

Bestol

Avatar użytkownika
 
Posty: 1795
Od: Sob sty 14, 2017 18:20

Post » Czw paź 18, 2018 18:47 Re: KOCIA KAWIARNIA

Ja regularnie bywam w takiej kawiarni w Łodzi.
Jest bardzo w porządku.
Koty są zadbane i zaopiekowane.
Miejsce jest małe i przytulne, z podwójnymi drzwiami, by koty na pewno nie zwiały jedne są zamykane na klucz i tylko kelnerka je otwiera.
Koty mają swoje pomieszczenie, gdzie goście wchodzić nie mogą.
Jest ostry regulamin, który jest przestrzegany, żadne dzieci nie krzyczą, jeśli są niegrzeczne są natychmiastowo wypraszane.


Wszystko zależy od właściciela kawiarni, jeśli ten jest ok to i kawiarnia jest ok.
ser_Kociątko
 

Post » Czw paź 18, 2018 19:07 Re: KOCIA KAWIARNIA

Nie będę zatem sugerować się filmikami z You tube. Jutro udaję się do Bydgoskiej "Kociej kawiarni". Sama "naocznie" sprawdzę, jak to jest w kawiarni bydgoskiej. Może się mile zaskoczę.
BIL
Obrazek
Kochamy z Bilem wełniankowo u Tulinka https://www.etsy.com/shop/Catluckydog?r ... hDc65H7SOY

Bestol

Avatar użytkownika
 
Posty: 1795
Od: Sob sty 14, 2017 18:20

Post » Czw paź 18, 2018 19:25 Re: KOCIA KAWIARNIA

ser_Kociątko pisze:Ja regularnie bywam w takiej kawiarni w Łodzi.
Jest bardzo w porządku.
Koty są zadbane i zaopiekowane.
Miejsce jest małe i przytulne, z podwójnymi drzwiami, by koty na pewno nie zwiały jedne są zamykane na klucz i tylko kelnerka je otwiera.
Koty mają swoje pomieszczenie, gdzie goście wchodzić nie mogą.
Jest ostry regulamin, który jest przestrzegany, żadne dzieci nie krzyczą, jeśli są niegrzeczne są natychmiastowo wypraszane.


Wszystko zależy od właściciela kawiarni, jeśli ten jest ok to i kawiarnia jest ok.


Gdzie jest ta kawiarnia?
fckptn
Obrazek

ana

 
Posty: 23733
Od: Śro lut 20, 2002 21:56

Post » Czw paź 18, 2018 19:35 Re: KOCIA KAWIARNIA

Kocie Oczy na Piotrkowskiej
ser_Kociątko
 

Post » Czw paź 18, 2018 19:52 Re: KOCIA KAWIARNIA

Dzięki. 8)
fckptn
Obrazek

ana

 
Posty: 23733
Od: Śro lut 20, 2002 21:56

Post » Czw paź 18, 2018 20:33 Re: KOCIA KAWIARNIA

W Bydgoszczy przy ul 11 Listopada 16B
BIL
Obrazek
Kochamy z Bilem wełniankowo u Tulinka https://www.etsy.com/shop/Catluckydog?r ... hDc65H7SOY

Bestol

Avatar użytkownika
 
Posty: 1795
Od: Sob sty 14, 2017 18:20

Post » Czw paź 18, 2018 21:03 Re: KOCIA KAWIARNIA

Ja byłam we wrocławskiej i katowickiej i też miałam pozytywne wrażenie.
Osobne pomieszczenie, do którego koty mogą wyjść w każdej chwili jeśli zmęczy je towarzystwo ludzi, dużo półek, ludziowie do machania wędkami i głaskania.
Wiele takich kawiarni funkcjonuje raczej jako dom tymczasowy, wiele z tych kotów można adoptować jeśli ludzie w którymś się zakochają.

Dla mnie pozytyw o ile prowadzona nie tylko z zamiłowania do pieniędzy czy dla mody, ale też z miłością i wyrozumiałością do kotów.
"Czy dom bez kota - najedzonego, dopieszczonego i należycie docenionego - zasługuje w ogóle na miano domu?" Mark Twain

MegGrey

Avatar użytkownika
 
Posty: 253
Od: Pon lis 23, 2015 12:54

Post » Czw paź 18, 2018 21:21 Re: KOCIA KAWIARNIA

MegGrey pisze:Ja byłam we wrocławskiej i katowickiej i też miałam pozytywne wrażenie.

We Wrocławiu są dwie.
Obrazek
Obrazek

MalgWroclaw

Avatar użytkownika
 
Posty: 46709
Od: Czw paź 15, 2009 17:39
Lokalizacja: Wrocław, stolica Śląska :)

Post » Czw paź 18, 2018 21:30 Re: KOCIA KAWIARNIA

A ja we wrocławskiej kociej kawiarni byłam dwa razy: pierwszy i ostatni. Robiłam spacer dla kociarzy, chciałam tam zakończyć, ale nikt z obsługi nie postarał się znaleźć dla nas miejsca. Ja rozumiem, że miejsca jest tyle, ile jest, ale dla kilku osób można było coś zorganizować - odsunąć jeden stolik z dwóch zestawionych razem, jakieś krzesełka: było to realne przy aktualnym zagęszczeniu gości i ilości stolików i krzeseł

MaryLux

 
Posty: 159313
Od: Pon paź 16, 2006 14:21
Lokalizacja: Wrocław

Post » Czw paź 18, 2018 21:35 Re: KOCIA KAWIARNIA

MaryLux pisze:A ja we wrocławskiej kociej kawiarni byłam dwa razy: pierwszy i ostatni. Robiłam spacer dla kociarzy, chciałam tam zakończyć, ale nikt z obsługi nie postarał się znaleźć dla nas miejsca. Ja rozumiem, że miejsca jest tyle, ile jest, ale dla kilku osób można było coś zorganizować - odsunąć jeden stolik z dwóch zestawionych razem, jakieś krzesełka: było to realne przy aktualnym zagęszczeniu gości i ilości stolików i krzeseł

Ale w której? Bo, jak wyżej napisałam, są DWIE.
Obrazek
Obrazek

MalgWroclaw

Avatar użytkownika
 
Posty: 46709
Od: Czw paź 15, 2009 17:39
Lokalizacja: Wrocław, stolica Śląska :)

Post » Czw paź 18, 2018 22:05 Re: KOCIA KAWIARNIA

MalgWroclaw pisze:
MaryLux pisze:A ja we wrocławskiej kociej kawiarni byłam dwa razy: pierwszy i ostatni. Robiłam spacer dla kociarzy, chciałam tam zakończyć, ale nikt z obsługi nie postarał się znaleźć dla nas miejsca. Ja rozumiem, że miejsca jest tyle, ile jest, ale dla kilku osób można było coś zorganizować - odsunąć jeden stolik z dwóch zestawionych razem, jakieś krzesełka: było to realne przy aktualnym zagęszczeniu gości i ilości stolików i krzeseł

Ale w której? Bo, jak wyżej napisałam, są DWIE.

Dubois

MaryLux

 
Posty: 159313
Od: Pon paź 16, 2006 14:21
Lokalizacja: Wrocław

Post » Czw paź 18, 2018 22:06 Re: KOCIA KAWIARNIA

Przy Dubois nie znam, nie byłam.
Obrazek
Obrazek

MalgWroclaw

Avatar użytkownika
 
Posty: 46709
Od: Czw paź 15, 2009 17:39
Lokalizacja: Wrocław, stolica Śląska :)

Post » Czw paź 18, 2018 22:07 Re: KOCIA KAWIARNIA

MalgWroclaw pisze:Przy Dubois nie znam, nie byłam.

dokładnie Dubois/Pomorska, blisko przystanku 128

MaryLux

 
Posty: 159313
Od: Pon paź 16, 2006 14:21
Lokalizacja: Wrocław

Post » Pt paź 19, 2018 9:23 Re: KOCIA KAWIARNIA

MalgWroclaw pisze:
MegGrey pisze:Ja byłam we wrocławskiej i katowickiej i też miałam pozytywne wrażenie.

We Wrocławiu są dwie.

Tak, zdaję sobie sprawę z tego, że są dwie, ale specjalnie nie piszę, o które dwie, w których byłam, mi chodzi (choć ta Katowicka już nie istnieje, z tego, co mi się wydaje), bo nie robię tutaj reklamy. Piszę opinię o kocich kawiarniach jako takich, bo o to pytała Bestol osób, które w takich już były :wink:
"Czy dom bez kota - najedzonego, dopieszczonego i należycie docenionego - zasługuje w ogóle na miano domu?" Mark Twain

MegGrey

Avatar użytkownika
 
Posty: 253
Od: Pon lis 23, 2015 12:54

[następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot], KotSib i 206 gości