Bardzo duży problem z kocim sikaniem

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Pon paź 15, 2018 8:45 Bardzo duży problem z kocim sikaniem

Hej!
Mam dwie kotki w domu, jedna ma 4 a druga 3 lata. Z ta starszą nigdy nie miałam problemów natomiast z tą młodszą raz na jakiś czas mam utrapienie ponieważ sika nam na łóżko. Ma takie fazy przejściowe, pół roku może być okej a nagle przyjdzie i zasika kołdrę. Dziś w nocy pobiła samą siebie ponieważ nasikała na mnie!:( najgorsze jest to że kiedy uciekała i miała mokre łapki to trochę moczu kapło mi do oka. Nie wiem czy powinnam iść z tym do lekarza czy raczej iść z kotem do weterynarza.
Kotka jest zdrowa, chociaż jakiś czas temu wylizywała sobie dość mocno futerko i myślałam że to mogło być na tle nerwowym chociaż naprawdę nie ma powodów do stresu.
Dodam że zauważyłam pewną zależność. Ostatni raz kiedy zasikiwała nam łóżko był po naszej chwilowej nieobecności w domu. Opiekowała się nimi przyjaciółka przez dwa dni. Tym razem byłam na weekend u rodziny a kotki zostały z narzeczonym.

Ola1992

 
Posty: 2
Od: Pon paź 15, 2018 8:18

Post » Pon paź 15, 2018 13:39 Re: Bardzo duży problem z kocim sikaniem

Kotka do weta. To co prawda wygląda na stresowe, ale bez pomocy weta się nie obejdzie :(
“To co robimy dla nas, umiera wraz z nami. To co robimy dla innych i dla świata zostaje po nas i jest nieśmiertelne.” -A. Pine
nasz wątek: http://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1&t=159694

Alienor

Avatar użytkownika
 
Posty: 24225
Od: Pt mar 19, 2010 14:48

Post » Pon paź 15, 2018 13:48 Re: Bardzo duży problem z kocim sikaniem

Obie kotki są wykastrowane? kiedy miały ostatnio robione badania krwi?
Milva B
Obrazek
Nasze Koty: http://www.divine-cats.eu

milva b

Avatar użytkownika
 
Posty: 5596
Od: Czw mar 30, 2006 21:24
Lokalizacja: Poznań

Post » Pon paź 15, 2018 14:21 Re: Bardzo duży problem z kocim sikaniem

Sprobuj zlapac siki do jednorazowego pojemniczka. Zrob jej badania krwi morfologie z biochemia. Gdybym janie zlekcewazyla posikiwania mojej pierwszej kotki pewnie zylaby dluzej. Im szybciej zareagujesz tym lepiej :ok:
https://zrzutka.pl/bpfeke dla wojowniczki Fisi walczącej z FIP

kwiryna

Avatar użytkownika
 
Posty: 4234
Od: Sob lip 23, 2016 9:36
Lokalizacja: Warszawa mokotów

Post » Wto paź 16, 2018 5:01 Re: Bardzo duży problem z kocim sikaniem

milva b pisze:Obie kotki są wykastrowane? kiedy miały ostatnio robione badania krwi?

O to samo miałam zapytać. Powtarzający się co pół roku cykl świadczyć może o rujkach. Jeśli wykastrowana to tej sikajacej robiłaś badania, prawda?
Wklej proszę wyniki.
Obrazek

Dla naszych Słoneczek [*] Kochamy i tęsknimy.

ASK@

Avatar użytkownika
 
Posty: 55324
Od: Czw gru 04, 2008 12:45
Lokalizacja: Otwock


Adopcje: 11 >>

Post » Wto paź 16, 2018 9:34 Re: Bardzo duży problem z kocim sikaniem

Obie są wysterilizowane. Jak ostatnio miała badania to wszystko było okej, ale dziś jadę je powtórzyć.

Ola1992

 
Posty: 2
Od: Pon paź 15, 2018 8:18

Post » Wto paź 16, 2018 11:19 Re: Bardzo duży problem z kocim sikaniem

Ola1992 pisze:Obie są wysterilizowane. Jak ostatnio miała badania to wszystko było okej, ale dziś jadę je powtórzyć.

Wszystko ok? Wklej to ok. Tutaj dziewczyny lepiej czytają wyniki niż nie jeden wet.
Wszystko trzeba obejrzeć bo kot sika z różnych powodów. Uszy, paszcza, węzły, gorączka, brzuch, gruczoły kołoodbytowe... Morfologia, biochemia, mocz jeśli złapiesz.
One są wykastrowane czy sterylizowane? To różne zabiegi. Po drugim kotka może mieć takie objawy.
Obrazek

Dla naszych Słoneczek [*] Kochamy i tęsknimy.

ASK@

Avatar użytkownika
 
Posty: 55324
Od: Czw gru 04, 2008 12:45
Lokalizacja: Otwock


Adopcje: 11 >>




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Mojo97, polalala i 209 gości