Kot domowy ma kontakt z dzikim

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Sob paź 13, 2018 20:25 Kot domowy ma kontakt z dzikim

Witam otóż od jakiegoś czasu zaczął przychodzić do mnie dziki kot. Jest nieco strachliwy. Mój kot traktuje go obojętnie lecz ostatnio siedzieli razem na ławce (dotychczas nie było żadnych bliższych spotkan). Czy definitywnie zabronić dla mojego kota kontaktów z tamtym kotem? Jakich chorób może nabawic się mój kot przy kontakcie z tamtym i w jaki sposób?

mogli

 
Posty: 171
Od: Śro lut 10, 2016 21:54

Post » Sob paź 13, 2018 20:29 Re: Kot domowy ma kontakt z dzikim

Czy Twój jest szczepiony? Wysterylizowany?
Skoro się zaprzyjaźnili, to może zostanie jego domowym kolegą na zimę? Skąd wiadomo że dziki, a nie sąsiadów?
NA PILNE LECZENIE KOTÓW Z CMENTARZA- KONTO
https://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1&t=157308

mziel52

 
Posty: 14605
Od: Czw gru 27, 2007 20:51
Lokalizacja: W-wa Śródmiescie

Post » Nie paź 14, 2018 7:02 Re: Kot domowy ma kontakt z dzikim

Tak. Jest szczepiony, wysterylizowany. Na pewno jest to kot dziki. Na razie brak możliwości, aby przygarnac go do siebie.

mogli

 
Posty: 171
Od: Śro lut 10, 2016 21:54

Post » Nie paź 14, 2018 7:29 Re: Kot domowy ma kontakt z dzikim

Ojej a co to znaczy DZIKI kot??

Nie wiem gdzie to jest, ale na wsi pojawiają się takie "dzikie" koty. Albo wyrzucane z miasta, albo ktoś zapomniał karmić.
Mam teraz kota, który przez 2 lata był zupełnie dzikim kotem. Sam sie chował, szukał jedzenia i schronienia. Wiem to, bo kiedy go poznałam był kropka w kropkę podobny do dokarmianej przez nas kotki. (którą zresztą też wysterylizowałam). 4 lata temu urodziła na naszej działce i przyprowadziła 2 słodke kociaki. Oswoiłam je i wydałam kiedy miały 3 miesiące.
A po dwóch latach objawił sie on, kichający, proszący o jedzenie. Stało się jasne, że mądra kocica podzielila rodzenstwo ze wzgledu na jego chorobę. Zaczęliśmy go dokarmiać, dostał drewnianą budkę w ogrodzie. Był dokarmiany przez nas, a podczas naszej nieobecności przez sąsiadke, której zostawialiśmy jedzenie.
Jest to najmilszy kot jakiego spotkałam. Mimo, że naprawdę nie mial fizycznego kontaktu z człowiekiem w czasie dorastania, jest ufny, grzeczny i potrafi się zachować u weterynarza. Czego nie można powiedzieć o mojej najukochańszej kotce domowej (odeszła tej wiosny).
Ze względu na jego kichanie tez miałam obawy, kot z herpesem i stara chora kotka, Czasem piły w ogrodzie tę samą wodę, nie byłam w stanie tego dopilnować. Spędziły tak razem w ogrodzie 2 sezony (ona bywała tam tylko w okresie wiosenno-letnim), odeszła, a on został rezydentem. Zaleguje na kanapie z brzuchem do góry.
Wniosek, że kot żyjący "dziko", bo ten mój na pewno tak dorastał może mieć bardzo proczłowieczy charakter, i odwrotnie ;)
Postaw jakąś budke w ogrodzie, dokarmiaj go. Jesli kotka jest szczepiona i razem nie będą jadły to raczej nie powinno nic jej zagrażać. A przecież zbliża się zima, więc ona też nie będzie często przebywac na zewnątrz.

Klementy_na

 
Posty: 205
Od: Czw maja 05, 2016 18:21

Post » Nie paź 14, 2018 9:29 Re: Kot domowy ma kontakt z dzikim

A mnie bardzo ciekawi jak kotu "definitywnie zabronić kontaktów" :?:
Ogromnie chciałabym moim kilku rzeczy definitywnie zabronić, ale albo mam koty za głupie, albo sama jestem nie specjalnie inteligentna, bo ni cholery nie słuchają :ryk:
jesteśmy na prostej ;)

kociołkowo

Avatar użytkownika
 
Posty: 1473
Od: Czw mar 30, 2017 22:49

Post » Nie paź 14, 2018 13:09 Re: Kot domowy ma kontakt z dzikim

Widocznie słabo uzasadniasz, dlaczego pewnych rzeczy zabraniasz. :lol:
Popracuj nad tym. :idea:
:cat3: Kot. Nie dla idiotów!

Gretta

Avatar użytkownika
 
Posty: 34184
Od: Wto lip 18, 2006 12:53
Lokalizacja: "wesołe miasteczko" ;-(

Post » Pon paź 15, 2018 22:54 Re: Kot domowy ma kontakt z dzikim

eweli77 pisze:A mnie bardzo ciekawi jak kotu "definitywnie zabronić kontaktów" :?:
Ogromnie chciałabym moim kilku rzeczy definitywnie zabronić, ale albo mam koty za głupie, albo sama jestem nie specjalnie inteligentna, bo ni cholery nie słuchają :ryk:


No jak to jak? Porozmawiać przy lampce wina i te sprawy :mrgreen:
02.09.15 Fran Fran na pokładzie! ★
07.10.16 Arłowa rodzinka w komplecie z Lili
14.03.17 Ełcia na pokładzie ✿ 25.01.2024 za tęczowym mostem
03.06.18 Kicia i Misia na pokładzie w nowym mieszkaniu ✔
07.11.18 Znajdźka Kipep na pokładzie ♪
25.10.19 Oposik ze skrzynki elektrycznej na pokładzie ☀
21.11.21 Czito ze wsi stał się mieszczuchem ❥

arłynaantresoli

Avatar użytkownika
 
Posty: 432
Od: Czw gru 29, 2016 21:13
Lokalizacja: Milanówek

Post » Wto paź 16, 2018 4:58 Re: Kot domowy ma kontakt z dzikim

mogli pisze:Witam otóż od jakiegoś czasu zaczął przychodzić do mnie dziki kot. Jest nieco strachliwy. Mój kot traktuje go obojętnie lecz ostatnio siedzieli razem na ławce (dotychczas nie było żadnych bliższych spotkan). Czy definitywnie zabronić dla mojego kota kontaktów z tamtym kotem? Jakich chorób może nabawic się mój kot przy kontakcie z tamtym i w jaki sposób?

Twój kot na pewno już miał kontakty z "dzikimi" kotami. Tylko nie zostały zauważone. Nie żyjesz na pustyni. Dlatego przede wszystkim koty wychodzące(nie wychodzące także) powinny być szczepione i wykastrowane. Dla swego bezpieczeństwa.
Obecny gość może przypadł twemu do gustu i dlatego pozwala mu zostać. Może już nie raz spotykali się a dopiero teraz obcy się ośmielił pokazać. Za przyzwoleniem twego. Może potrzebuje przyjaciela. Koty to nie samotniki. Lubią swoje towarzystwo.
Nie pożałuje mu karmy i jakiegoś schronienia. Jakaś budka może? Idzie ciężki okres. Nie skąp serca.
Obrazek

Dla naszych Słoneczek [*] Kochamy i tęsknimy.

ASK@

Avatar użytkownika
 
Posty: 55324
Od: Czw gru 04, 2008 12:45
Lokalizacja: Otwock


Adopcje: 11 >>




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Blue i 253 gości