Kotek odrobaczany Vetminth

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Sob paź 13, 2018 14:52 Kotek odrobaczany Vetminth

Witam,
to jest mój pierwszy post na tym forum. W środę wieczorem (tj.4.10.) przygarnęliśmy z chłopakiem 9-tygodniowego kociaka. Komuś się kotka okociła w szopie, a on nie miał warunków ani chęci opieki nad nimi, więc wzięliśmy jednego słodziaka. :) Do tej pory z relacji właściciela wiemy, że był raz odrobaczany, około 1,5 tygodnia przed przygarnięciem przez nas.
W poniedziałek 8.10. byliśmy pierwszy raz z kotkiem u weterynarza, wcześniej wszystko było w porządku, miał duży apetyt, chęć do zabawy. W poniedziałek został dokładnie zbadany (wszystkie parametry w normie), zaszczepiony i popsikany został preparatem na pchły (bo miał troszkę kupek w sierści). W środę mieliśmy sami podać dawkę Vetminthu odmierzoną do wagi kociaka.
Ale w środę nad ranem obudziły mnie wymioty kociaka, zwymiotował dwie jeszcze ruszające się glisty. Więc czym prędzej poszłam do weta spytac się, czy ten środek pomoże na tak silne zarobaczenie (na studiach miałam parazytologię i wiem nieco o tych potworach). Powiedział, że tak. To wróciłam do domu i podałam. Zjadł bez problemu, jednak po 5 minutach wszystko zwymiotował. To wróciłam z kotem do weta, tam mu podał sam, odczekaliśmy jeszcze 15 minut w poczekalni, wszystko się przyjęło.
Jednak od tamtej pory kociak bardzo mało je, dużo śpi, chce się bawić, jednak widać, że jest osłabiony. Wcześniej robił dwie kupki na dzień, teraz jedną (nie widziałam w nich robaków). Dzisiaj rano się ucieszyłam, bo widać, że trochę mu wraca apetyt.
Ale cały problem w tym, że wymiotuje każdej nocy. Dzisiejszej bez glist, ale we wcześniejszych było po 1/noc. Od środy nie byłam ponownie u weterynarza,bo mówił, że kociak może być osłabiony. Jednak martwię się bardzo o niego.
Powinnam pójść znowu do tego weta, czy czekać, czy zmienic?
Mieszkam w Łodzi i chodzę do Jana Kunikowskiego (mam do niego 300m i miał dobre opinie w internecie)

KotKarmel

 
Posty: 1
Od: Sob paź 13, 2018 14:26

Post » Nie paź 14, 2018 11:23 Re: Kotek odrobaczany Vetminth

Preparat vetminth ma słabe opinie u osób, które odrobaczały wiele kociaków.
Ze swojego doświadczenia mogę powiedzieć, że jest mało skuteczny.
Odrobaczałam nim kiedyś przygarniętą koteczkę kilka razy i dalej rzygała glistami.
Pomogła zmiana preparatu na pyrantelum.

Postępowanie lekarza nie podoba mi się, po jednym odrobaczeniu kociak nie powinien być zaszczepiony.
Kot miał dalej pasożyty, a to może oznaczać, że szczepienie będzie nieskuteczne.
Najpierw porządne odrobaczenie, a potem szczepienie.
No i wygląda na to, że lekarz lekceważy objawy u kociaka, brak apetytu, wymioty.
Odrobaczanie to poważna sprawa u zarobaczonych kociąt, może je nawet zabić.
Ja bym poszukała innego lekarza.
Obrazek

mimbla64

Avatar użytkownika
 
Posty: 14192
Od: Pon lis 12, 2007 9:29
Lokalizacja: Warszawa Wola

Post » Nie paź 14, 2018 11:25 Re: Kotek odrobaczany Vetminth

Ja bym zmieniła weta na cito.
Obrazek ObrazekObrazek
Tosia, Basti, Rudi

Do zobaczenia Matrisiu. ♥ ♥ ♥ Kocham Cię.

Bastet

Avatar użytkownika
 
Posty: 7603
Od: Pon paź 12, 2015 19:20

Post » Nie paź 14, 2018 12:11 Re: Kotek odrobaczany Vetminth

A ja bym podała olej parafinowy (do kupienia w aptece).
I strzykawki jednorazówki 2 ml i 5 ml. Bez igieł.
Dałabym w sumie z 6 ml parafiny, 6 razy po 1 ml, co 0,5-1 godzina, z boku buzi i po kropelce żeby nie zachłysnąć kociaka (parafiną łatwo zachłysnąć).
Po tym kociak powinien mieć luźne/rzadkie kupy, i o to chodzi, żeby wydalił wszystkie toksyny z martwych glist, bo to może być przyczyna złego samopoczucia.

Szczepienie razem z odrobaczaniem... :strach: ten wet bal się, że więcej do niego nie przyjdziesz i chciał od razu jak najwięcej kasy wyciągnąć. I mam nadzieję, że miał rację (że już do niego nie pójdziesz)
ObrazekObrazekObrazekObrazek

Kazia

 
Posty: 13706
Od: Pt maja 24, 2002 13:46
Lokalizacja: Warszawa

Post » Nie paź 14, 2018 15:39 Re: Kotek odrobaczany Vetminth

Nie znam się, co zawsze podkreślam, ale w przypadku Bila wet mi kazał go odrobaczyć na 2 tygodnie przed szczepieniem.
BIL
Obrazek
Kochamy z Bilem wełniankowo u Tulinka https://www.etsy.com/shop/Catluckydog?r ... hDc65H7SOY

Bestol

Avatar użytkownika
 
Posty: 1795
Od: Sob sty 14, 2017 18:20

Post » Nie paź 14, 2018 19:00 Re: Kotek odrobaczany Vetminth

Bestol pisze:Nie znam się, co zawsze podkreślam, ale w przypadku Bila wet mi kazał go odrobaczyć na 2 tygodnie przed szczepieniem.

Bo tak prawidłowo jest...
Obrazek

katarzyna1207

 
Posty: 5566
Od: Pt lip 03, 2009 21:58
Lokalizacja: Lublin

Post » Wto paź 16, 2018 12:47 Re: Kotek odrobaczany Vetminth

U mnie kotka weci odrobaczali kolejno: Milprazonem, Milbemaxem, a potem Milpro kot. Spisuję z książeczki zdrowia Bila te nazwy. Co dziwne, tylko pierwsze odrobaczenie w innym gabinecie ma wklejoną do książeczki nalepkę specyfiku na robale. Kolejne - już w innym gabinecie - takich nalepek nie mają - tylko długopisem wpisana nazwa i podpis weta. Dziwne chyba trochę.
BIL
Obrazek
Kochamy z Bilem wełniankowo u Tulinka https://www.etsy.com/shop/Catluckydog?r ... hDc65H7SOY

Bestol

Avatar użytkownika
 
Posty: 1795
Od: Sob sty 14, 2017 18:20

Post » Wto paź 16, 2018 15:26 Re: Kotek odrobaczany Vetminth

Nie, nie dziwne. Czasem brakuje naklejek. Jest ich tyle ile tabletek. Przecież niektóre dzieli się na pół bo waga kota pozwala podać tylko tyle. Więc dwa koty i jedna tabletka i jedna etykietka. I już jest brak. Moje niektóre koty też mają wpisane tylko. Jest pieczątka jest ok.
Ostatnio kupiłam milpro i w środku nie było przypinek. A widać było, że nie otwierane pudełko.
Obrazek

Dla naszych Słoneczek [*] Kochamy i tęsknimy.

ASK@

Avatar użytkownika
 
Posty: 55322
Od: Czw gru 04, 2008 12:45
Lokalizacja: Otwock


Adopcje: 11 >>

Post » Wto paź 16, 2018 15:47 Re: Kotek odrobaczany Vetminth

To jestem uspokojona ASK@, bo troszkę - nie będę kłamać - martwiłam się, dlaczego wet nie przylepia w książeczkę zdrowia Bila naklejek, jak ten poprzedni wet.
BIL
Obrazek
Kochamy z Bilem wełniankowo u Tulinka https://www.etsy.com/shop/Catluckydog?r ... hDc65H7SOY

Bestol

Avatar użytkownika
 
Posty: 1795
Od: Sob sty 14, 2017 18:20




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Majestic-12 [Bot], włóczka i 164 gości