Jak w moralny sposób pozbyć się dzikiego kota?

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Sob paź 13, 2018 14:31 Jak w moralny sposób pozbyć się dzikiego kota?

Od miesiąca mój ogródek upodobał sobie dziki kot. Mam silną alergię na koty i niespecjalnie za nimi przepadam. Na początek naszej znajomości kot zarysował lakier i obsikał samochód.
Jednak, co najgorsze przyuważyłem go jak poluje na moje ptaszki przy karmniku. Dlatego też podjąłem wszelkie starania by go odpędzić ( straszak ultradźwiękowy, uszczelnienie płotu i regularne przeganianie go)
Nic to jednak nie daje i brak mi już pomysłów. Kocham generalnie zwierzęta i chcę dla nich jak najlepiej, dlatego oddanie do schroniska/zostawienie gdzieś odbieram jako smutną ostateczność.
Stąd też pytanie, jakie widzicie alternatywy rozwiązania problemu z nieproszonym gościem?
I czy w ostateczności dla dzikiego kota lepsze jest schronisko czy podrzucenie go w inne okolice ?

ps. Nie ma opcji żebym go przygarnął i zaakceptował

pss. Kot jest bezpański i dziki, płochliwy i nieufny wobec ludzi

Whimarem

 
Posty: 1
Od: Sob paź 13, 2018 13:21

Post » Sob paź 13, 2018 21:45 Re: Jak w moralny sposób pozbyć się dzikiego kota?

Spryskiwacze włączanie na ruch? Ale to raczej sprawa na lato...
aktualny wątek viewtopic.php?f=46&t=213932
***** ***

zuza

Avatar użytkownika
 
Posty: 84527
Od: Sob lut 02, 2002 22:11
Lokalizacja: Warszawa Nowodwory

Post » Sob paź 13, 2018 22:00 Re: Jak w moralny sposób pozbyć się dzikiego kota?

Wolnożyjącego kota nie wolno wyłapywać i odwozić do schroniska lub gdziekolwiek indziej. Jest to niezgodne z ustawą o ochronie zwierząt.
Poza tym to nie gwarantuje, że nie pojawi się następny.

Samochód można popsikać (opony) chemicznym odstraszaczem. To samo z płotem.
ObrazekObrazekObrazek

MariaD

Avatar użytkownika
 
Posty: 38253
Od: Pt mar 19, 2004 18:31
Lokalizacja: Warszawa-Mokotów




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 188 gości