Kot chodzi jak pijany

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Sob paź 13, 2018 8:07 Kot chodzi jak pijany

Liczę że tu ktoś mi pomoże. Kot lat 10 od jakiegoś czasu mniej je. Od 4 dni kot chodzi jak pijany, jego tylnie łapy jak by go nie chciały nosić, nie je za dużo. Miał kiedyś incydent że zesakiwal z parapetu i właśnie chwilkę tak chodził ale minęło. Weterynarz zrobił już wszystkie badania plus rendgen i nic nie wyszło. Sam mówi że nie ma pojęcia co mu jest. Wyklucza zator jedyne badanie które jest ponad normę to białe krwinki i nic więcej. Wiadomo tylko że jest jakiś stan zapalny anie inne bada są idealne. Był badany pod kątem białaczka kociej, tarczycy i wiele innych i niccc. Błagam czy ktoś ma. Jakiś pomysł?

Nie mam pojęcia czy w dobrym miejscu pisze więc przepraszam jak w złym

Katmal

 
Posty: 4
Od: Sob paź 13, 2018 7:57

Post » Sob paź 13, 2018 9:34 Re: Kot chodzi jak pijany

Poszukałabym dobrego kociego neurologa, choć nie wiem, czy to dobry trop.
Są tu doświadczone osoby, może będą mieć pomysł, jak kota dalej diagnozować.

Shidri

 
Posty: 379
Od: Śro sie 01, 2018 10:46

Post » Sob paź 13, 2018 10:38 Re: Kot chodzi jak pijany

Katmal, uzupełnij proszę o informację czy kot jest wychodzący, kastrowany i szczepiony, to bardzo istotne informacje.
Jakie badania dokładnie były robione i jakie dokładnie są wyniki? Możesz je wkleić?
"Czy dom bez kota - najedzonego, dopieszczonego i należycie docenionego - zasługuje w ogóle na miano domu?" Mark Twain

MegGrey

Avatar użytkownika
 
Posty: 253
Od: Pon lis 23, 2015 12:54

Post » Sob paź 13, 2018 10:58 Re: Kot chodzi jak pijany

Mama ma wynik a ja w pracy jestem więc może później zrobię fotki. Kot jeśli wychodził to tylko na balkon nie jest jakoś szczepionka jedynie odrobaczony,

Katmal

 
Posty: 4
Od: Sob paź 13, 2018 7:57

Post » Sob paź 13, 2018 10:58 Re: Kot chodzi jak pijany

Aa i kastorwany

Katmal

 
Posty: 4
Od: Sob paź 13, 2018 7:57

Post » Sob paź 13, 2018 11:29 Re: Kot chodzi jak pijany

Dokładnie - wklej, proszę wyniki.
Jeśli problem dotyczy tylko tylnych łap koniecznie trzeba przeprowadzić porządne badanie neurologiczne bo to wygląda na jakiś ucisk rdzenia. Na zwykłym zdjęciu rtg może być niewiele widać - ale badanie odruchów powinno wiele wyjaśnić.
Kot miał usg?
Czasem niedowłady tylnych łap są objawem stanu zapalnego nerek, u kotek także ropomacicza.

Blue

 
Posty: 23416
Od: Pt lut 08, 2002 19:26

Post » Sob paź 13, 2018 20:36 Re: Kot chodzi jak pijany

Niestety kot nie chodzi już nawet na przednie łapy potrafi się troszkę poczolgac. Wybaczcie jak byłam u mamy nie myślałem o tych badaniach. Był dzisiaj już u weterynarza powiedział że może dać namiary na neurologa ale jego zdaniem to jakiś guz myśli że chloniak. Oj nie wiem co robić lekarz mówi że dał mu już wszystkie leki jakie mógł. Ciekawe jest tylko to że jak chce sikac to się czolga i musi go ktoś dać do kuwety. Czuję się fatalnie. Ten neurolog jest w Wrocławia my z Rudy Śląskiej. Jestem już zmęczona 2 tygodnie temu została uspiona jego mama miła chora tarczycy i mimo podawania leków czuła się coraz gorzej,.nie jadła nic. Jaka to sprawiedliwość żeby dwa koty w jednym czasie tracić i patrzeć na ich chorobę. Jestem tak zła i tak mi źle że obok nie ma kogoś kto mi powie jasno co mu jest.

Wybaczcie ale muszę się komuś wyzalic

Katmal

 
Posty: 4
Od: Sob paź 13, 2018 7:57

Post » Śro sty 02, 2019 16:39 Re: Kot chodzi jak pijany

Nie wiem czy dobrze trafiłam, ale w sumie tytuł pasuje do mojego ośmioletniego Melmana. Kota przygarnęłam ze schroniska 4 dni temu. Biedaczek miał połamaną szczękę (jak go brałam to już miał wszystko ustawione, je normalnie, w ogóle nic nie widać że miał cokolwiek robione). Jedyny problem to właśnie chodzenie jak pijany i jedna źrenica nie reaguje na światło. Zatacza się, jak potrząsa główką to traci równowagę. Według weterynarza ze schroniska to kicia dostała udaru. Przez kilka dni dostawał heparynę i antybiotyk na KK. Weterynarz u którego byłam następnego dnia po przygarnięciu kota powiedział że to nie musiał być udar... Za tydzień idziemy do okulisty, żeby popatrzał kotu głęboko w oczy.
Oprócz tego, kot cały czas śpi, budzi się tylko na jedzenie. Do kuwety sam nie idzie, ale też nie robi po kątach. Jak się go wsadzi w kuwetę to od razu jakby mu coś klikało i robi. Bez problemu, normalną ilość. I nie wiem czy to tylko ze stresu (bo był już u rodziny ale jak zaczął się zataczać to go oddali) czy może powinnam coś jeszcze sprawdzić? Dodam że wyniki ma dobre.

Tasha8562

 
Posty: 304
Od: Śro sty 02, 2019 16:19

Post » Śro sty 02, 2019 19:26 Re: Kot chodzi jak pijany

O rany, biedny Melman :(( o nim było w wątku Paluchowym. Jak dobrze, że go wzięłaś i z całego serca kibicuję, by się udało kocia wyprowadzić i ustalić przyczynę. Medycznie- nic nie potrafię powiedzieć, ale ściskam kciuki z całej siły za Was.
Obrazek

maczkowa

 
Posty: 7073
Od: Pon gru 03, 2018 16:47

Post » Czw sty 03, 2019 2:32 Re: Kot chodzi jak pijany

Też czytałam w Paluchowym i też nie potrafię pomóc, ale może chociaż podrzucę i ktoś mądry zauważy.

Necz

 
Posty: 926
Od: Nie wrz 03, 2006 11:06
Lokalizacja: Łódź

Post » Czw sty 03, 2019 4:36 Re: Kot chodzi jak pijany

Zaznaczę
Podobnie jak mój urwisek kilka lat temu
Następuje paraliż
Może rezonans czy tomograf jak cię stać
Obmacaj np szczypaniem kota po kręgosłupie
Od góry w dół czy jednakowo reaguje gdzieś np nie gwałtownie
Do
Katmal



Ten z palucha miał uraz szczęki wiec mógł dostać w głowę i tam coś się dzieje
Uszy zatoki

anka1515

 
Posty: 4066
Od: Nie gru 25, 2011 16:05

Post » Czw sty 03, 2019 13:05 Re: Kot chodzi jak pijany

Blednik ewentualnie?

FuterNiemyty

 
Posty: 3475
Od: Pt gru 01, 2017 11:58

Post » Czw sty 03, 2019 13:20 Re: Kot chodzi jak pijany

A ja dopiszę, że takie objawy miała moja sześcioletnia kotka, u której zdiagnozowano kardiomiopatię przerostową..
Od pierwszych objawów, w ogóle wcześniej nie sygnalizowanych, minęła ponad doba jak kotka pobiegła za TM..
Nie straszę.. ale może warto sprawdzić też serce?
EKG i echo?
Opowieści o moich kociastych..
viewtopic.php?p=3620054#3620054

aamms

Avatar użytkownika
 
Posty: 28885
Od: Czw lut 17, 2005 15:56
Lokalizacja: Warszawa-Ochota

Post » Czw sty 03, 2019 21:57 Re: Kot chodzi jak pijany

Dziękuję wszystkim za ciepłe słowa i porady. Melman miał robione echo serca i wyszło wszystko w porządku. Zauważyłam też, że jak chodzi spokojnie i nie gna (na przykład do miski jak ma świeże jedzonko) to się nie zatacza. W ogóle nie można pomyśleć że coś z kicią nie tak. Może rzeczywiście po prostu po urazie głowy coś mu się uszkodziło bardziej? No nic, idziemy do okulisty za 5 dni i zobaczymy co dalej.

Tasha8562

 
Posty: 304
Od: Śro sty 02, 2019 16:19

Post » Czw lut 07, 2019 11:07 Re: Kot chodzi jak pijany

Do autorki wątku: Katmal, czy diagnoza jakaś finalnie została postawiona? Czy uaktualnisz swoją historię? Bardzo jestem ciekawa dalszego ciągu i czy kocurek wyszedł z tego.

gizmo22

 
Posty: 171
Od: Wto lis 29, 2016 8:39

[następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Mojo97, polalala i 202 gości