Czy to chłoniak?

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Wto paź 09, 2018 6:38 Czy to chłoniak?

Witam, jestem tu nowa.
Przygoda z moja kotka maine coon zaczęła się z 3miesiace temu, gdy wzięłam do siebie pohodowlna kotkę.
Przyjechała do mnie z Warszawy z zaropialymi oczami, kaszlem-wyszliśmy z tego. Pare dni później znalazłam siatkę pod łóżkiem, wtedy zaczęły się wymioty-po paru wizytach u weterynarza przeszło. Przez własna głupotę kupiłam aloes który jak się później okazało jest trujący dla kota(nie było widać śladów gryzienia) i zaczęła się biegunka. Wczoraj zrobiliśmy USG-powiększone węzły chłonne w nieznacznym stopniu, badania na kocia białaczkę były robione w maju(ujemne). Narazie jesteśmy na lekach aby zatrzymać biegunkę (tak naprawdę juz nie ma ale w razie czego dalej podajemy), niedługo badania krwi. Te wymioty i biegunka to za każdym razem dziwny zbieg okoliczności (siarka, aloes). Czy powiększone węzły chłonne to zawsze chłoniak? Od wczoraj siedzę jak na szpilkach, kotka ma 3 lata. Za każde informacje dziękuje.

Zolwikklamczuszek

 
Posty: 2
Od: Wto paź 09, 2018 6:28

Post » Wto paź 09, 2018 11:02 Re: Czy to chłoniak?

To nie musi być chłoniak
Poczytaj
https://cowsierscipiszczy.pl/chloniak-kota/
Poza tym chłoniak to też nie wyrok
viewtopic.php?f=1&t=183550
NA PILNE LECZENIE KOTÓW Z CMENTARZA- KONTO
https://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1&t=157308

mziel52

 
Posty: 14605
Od: Czw gru 27, 2007 20:51
Lokalizacja: W-wa Śródmiescie

Post » Wto paź 09, 2018 11:05 Re: Czy to chłoniak?

Czytałam to wszystko, aczkolwiek nadal to wszystko w czarnych kolorach widzę:(

Zolwikklamczuszek

 
Posty: 2
Od: Wto paź 09, 2018 6:28

Post » Wto paź 09, 2018 12:34 Re: Czy to chłoniak?

Przerabiam ostatnio chłoniaka u mojego kota, więc jestem na bieżąco.
Przede wszystkim należy zrobić badania na trzustkę i tarczycę, a także kał na robaki i pierwotniaki, w tym na bakterię clistridium (niestety, bardzo drogie :( ).
Poza tym należy wykluczyć IBD.
Bo te objawy wskazują na jedną z tych rzeczy.
Nic nie wskazuje na chłoniaka - przynajmniej na razie, skoro w usg nie stwierdzono ani guza, ani zgrubienia jelit.

Bungo

 
Posty: 12069
Od: Pt lut 16, 2007 0:52
Lokalizacja: Kraków




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Tundra, włóczka, Wojtek i 173 gości