Intensywne drapanie głowy do krwi

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Pon paź 08, 2018 10:30 Intensywne drapanie głowy do krwi

Witam ,
zacznę od tego , że 6 lat temu przygarnęłam kociaka z fundacji. Po przebytym kocim katarze ma uszkodzone oczka i widzi może w 90 % ( takiego go wzięłam)
Zawsze był bojaźliwy, można zapomnieć o tym że weźmie się go na ręce. Kiedy ktoś przychodzi to chowa się pod łóżko lub wannę i nie wyjdzie dopóki w domu zostanie mój chłopak i ja. Kiedy muszę obciąć mu pazurki to jest polowanie na niego - jest przerażony ,że muszę go schwytać. Około 2 lata temu zaczął się rozdrapywać na pyszczku - nad oczami aż do uszu. Myślałam ,że to po karmie - może zmienili jakiś składnik i dostał na niego alergię. Po wizycie u weta i zastrzyku przeszło mu drapanie. W maju tego roku było znów to samo - znów zastrzyk i znów przestał się rozdrapywać. Lecz od około miesiąca ,znów się drapie. Mimo,że dostał zastrzyk i tak nadal się drapie. Do tego doszedł problem z lewą tylną girką - zaczął kuleć. Wet powiedziała , że jako że nie nie widzi dobrze może źle obliczył wysokość jak zeskakiwał , coś mu tam niby chrupie. Dodatkowo od około 2 tygodni ma chyba ten zespół falującej skóry. Podejrzewam ,że coś zaczęło go bardzo stresować ale nie mam absolutnie pomysłu co. Nic nie zmieniałam w mieszkaniu , żadnych nowych domowników , brak zmiany trybu pracy mojego chłopaka ani mojego. Stosowałam obróżkę z feromonami - zero reakcji. Z tą girką jestem umówiona do ortopedy dopiero na 17.10. Nie wiem co mam robić by się uspokoił , to rozdrapywanie jest chyba na tle nerwowym - aktualnie od 4 dni je tylko wołowinę ( wiem ,że nie może tylko tego jeść cały czas ale wet powiedziała ,że jak tak będzie jeść przez 2 tygodnie to nic mu nie będzie) - żeby sprawdzić czy to nie alergia pokarmowa . Na razie nie widzę różnicy - cały czas się drapie , ciągle rozdrapuje sobie wcześniejsze rany i robi nowe. Co mam robić ? Nie mam już pomysłu. Czy behawiorysta pomoże w takiej sytuacji? Przepraszam ,że się tak rozpisałam ale boli mnie to ,że widzę jak się męczy a nie wiem co mam robić by było lepiej.

Agatkak33

Avatar użytkownika
 
Posty: 41
Od: Pt cze 23, 2017 18:57

Post » Pon paź 08, 2018 14:55 Re: Intensywne drapanie głowy do krwi

Jesli chodzi o wykluczenie alergenow to zwykle dopiero po 2 tygodniach widac poprawe. Wolowina tez moze uczulac. Najlepiej jest zaczynac od czegos, czego kot wczesniej nie jadl - wieprzowina? Najczesciej uczula kurczak i zboza, ale oczywiscie uczulenie mozna miec na wszystko.

Jesli chodzi o nerwowosc to czy byla sprawdzana tarczyca? MOja Szara miala zapalenia pecherza na tle nerwowym, brala psychotropy, ktore troche pomagaly, ale problem tak naprawde zalatwilo wyciecie tarczycy. Na pewno warto ja sprawdzic.

Inne rzeczy mi poki co nie przychodza do glowy, moze cos innego komus...

Alergia z cala pewnoscia moze byc przyczyna nerwowosci, jak czlowieka swedzi znienacka to tez go szlag trafia...
aktualny wątek viewtopic.php?f=46&t=213932
***** ***

zuza

Avatar użytkownika
 
Posty: 84534
Od: Sob lut 02, 2002 22:11
Lokalizacja: Warszawa Nowodwory




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Wasylisa i 234 gości