Usuwanie zębów, herpes.

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Pon paź 08, 2018 6:54 Usuwanie zębów, herpes.

Byliśmy w weekend u weterynarza, kot zaczął się już ślinić i bardziej śmierdziało mu z pyska. Dostał Metacam, mają być jeszcze 2 dawki i zalecenie, żeby wykonać ekstrakcję części zebów. Po zabiegu będzie lepiej znosił wirusa. Skłaniam się do wykonania tego zabiegu, ale chciałabym kota oddać w najlepsze ręce. Gdzie w Warszawie, najlepiej w centrum, wykonać taki zabieg, u jakiego chirurga? Czy np. na Gagarina jest ktoś dobry od zębów?. Moja lecznica przydomowa jest na Książęcej. Jest tam dr Adam Nowicki, ale to ortopeda, czy też zajmie sie zębami?

Klementy_na

 
Posty: 205
Od: Czw maja 05, 2016 18:21

Post » Pon paź 08, 2018 7:59 Re: Usuwanie zębów, herpes.

Zębami zajmuje się Katarzyna Jodkowska, ale zazwyczaj sa długie terminy. Na pewno przyjmuje na Powstańców Śląskich, na SGGW, w Radości na Panny Wodnych 47. Ale np znajoma robiła diagnostykę przed zabiegiem (rtg, morfologia) i sanację paszczy w DermaVecie u Karas Tęczy i tez była bardzo zadowolona, Karas Tęcza tez współpracuje z jakimś stomatologiem, który przyjezdza na umówione zabiegi. Chyba z tym https://dermawet.com/dr-alicja-gajosz
Obrazek

Ewa.KM

 
Posty: 3765
Od: Śro mar 20, 2013 23:32

Post » Wto paź 09, 2018 6:39 Re: Usuwanie zębów, herpes.

Dziękuję. On już nie ma zębów z przodu (takim go poznałam), pewnie przez tę swoją chorobę, więc chce dobrego specjalisty.
Alicja Gajosz przyjmuje przy Al, Niepodległości, więc chyba tam będzie najbliżej. Odyńca nie jest wskazana na jej stronie, ale może tam byłoby kameralniej -wczoraj dzwoniłam przed 18:00, nikt nie odebrał, pewnie trzeba wcześniej.To nie jest zabieg na cito, mogę zaplanować optymalną opcję .

Klementy_na

 
Posty: 205
Od: Czw maja 05, 2016 18:21


Post » Wto paź 09, 2018 9:08 Re: Usuwanie zębów, herpes.

Tylko dr Katarzyna Jodkowska.
Świetnie rwie,zakłada szwy,kot po zabiegu je i nie ma powikłań. Robiłam u Niej kilka kotów ,w tym FIV+ oraz psa.
Warunkiem pomyślności zabiegu jest dobry anastezjolog. Nie polecam tych z SGGW.

tabo10

 
Posty: 8086
Od: Nie lip 31, 2011 14:24

Post » Wto paź 09, 2018 12:11 Re: Usuwanie zębów, herpes.

Raz się sparzyłam na Jodkowskiej. Najpierw kot miał usuwany 1 ząb w Ożarowie, potem kilka u Jodkowskiej (plazmocytarne łapki i dziąsła) Niestety stan zapalny nawracał i ciągle była na sterydach. Kolejne leczenie u innego weta, tez w Ożarowie i tym razem okazało się, że pierwszy weterynarz zostawił kawałek korzenia, korzeń wystawał z dziąsła. Wyszło na rtg. Miałam żal do Jodkowskiej, że tego nie zauważyła i nie pokusiła się o rtg. Po wyrwaniu tego korzenia i przejściu z dexafortu w zastrzykach na enterox w tabletkach i stopniowym zmniejszaniu dawki, kotka przeżyła jeszcze 3 lata bez sterydów i bez leczenia. Dopiero nadczynność tarczycy ją pokonała.
Obrazek

Ewa.KM

 
Posty: 3765
Od: Śro mar 20, 2013 23:32

Post » Śro paź 10, 2018 7:16 Re: Usuwanie zębów, herpes.

Proszę nie straszcie... :) Ten kot przyjechał ze wsi, gdzie miał do wyboru: weterynarza, weterynarza i weterynarza (chirurga), a teraz stomatolog, anestezjolog. Rozumiem oczywiscie obawy, jestem po 3 poważnych operacjach onkologicznych seniorki. Ale tu jest młody kot, z dobrymi wynikami nerkowymi. Szkoda tylko, ze w sumie niepotrzebnie wiosną miał narkozę.
Czy ze względu na inne choroby powinnam poprosić o wziewną?
Na Starzyńskiego przyjmuje Jodkowska, to też w miarę blisko. Ma to znaczenie, bo będę dojeżdzać taksówką, do Radości czy na Ursynów za daleko. Zadzwonię na Odyńca i Starzyńskiego i zobaczę też jak to wygląda od strony organizacyjnej. Nie chciałabym kota oddawać rano i odbierać wieczorem. Macie jakieś opinie o tej przychodni Wetlandia na Pradze?

Klementy_na

 
Posty: 205
Od: Czw maja 05, 2016 18:21

Post » Śro paź 10, 2018 12:25 Re: Usuwanie zębów, herpes.

Najlepszy sprzęt mają chyba w Radości,ale w Wetlandii też przyjmuje dr Jodkowska i już dostałaś odpowiedź,że ta stomatolog jest najlepsza.
Rodzaj narkozy ustali anastezjolog po przejrzeniu morfologii i biochemii oraz dodatkowych badań,jeśli masz. Zwykle jeszcze chcą opinie kardiologa,ale przy młodym kocie może nie zażądają.
Zarezerwuj szybko termin,bo są dość odległe.

tabo10

 
Posty: 8086
Od: Nie lip 31, 2011 14:24

Post » Czw paź 18, 2018 6:07 Re: Usuwanie zębów, herpes.

Dziękuję, Trochę było latania przy tym , ale udało się z listy rezerwowej jesteśmy już po wizycie u polecanej, bardzo sympatycznej pani doktor, w przyszłym tyg. ma być zabieg w jej przychodni.Badania już w niedzielę zrobiłam, są ok, serce wczoraj osłuchane zostało, i tak ze względu na długość operacji sugerowana jest wziewna.

Klementy_na

 
Posty: 205
Od: Czw maja 05, 2016 18:21




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Silverblue, Zeeni i 189 gości