2 stworki z Trąby mają wspaniałe domy/Whiskas * fip

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Śro gru 05, 2018 5:00 Re: 2 małe stworki z M Trąby mają wspaniałe domy

Obrazek

Whiskas

Obrazek

Łuska ze swoim nowym bratem Lusiem, ma się bardzo dobrze, ale właścicielka zwróci uwagę na zagrożenie fipem, dopyta weta itp.
Ostatnio edytowano Śro gru 05, 2018 8:16 przez karolink, łącznie edytowano 3 razy

karolink

 
Posty: 1116
Od: Pon paź 09, 2006 20:40
Lokalizacja: Warszawa

Post » Śro gru 05, 2018 5:03 Re: 2 małe stworki z M Trąby mają wspaniałe domy

variovorax pisze:Blue, jako "osobę, która go adoptowała" masz na myśli dziewczynę mieszkającą blisko autorki wątku, która zgłosiła się z Facebooka podczas szalonej akcji poszukiwania domu kotom z parkingu? Czy whiskas trafił potem jeszcze do kogoś innego?

Bardzo leży mi na sercu zdrowie tego whiskaska. Dobrze, że wet przychylił się do Twojej sugestii zastosowania dwóch antybiotyków i sterydu.

Blue, proszę dawaj znać, gdy będziesz miała nowe wieści o stanie kocurka.


Temat był najpierw założony tutaj. Dziewczyny mi pomagały na facebooku, a sąsiadka zwróciła uwagę, że z Białołęki ludzie chcą koty i dobrze ogłaszać się na zamkniętych grupach, więc się zapisałam i dałam tam ogłoszenie.

Jeszcze raz powtarzam Whiskas był tylko w klinice, potem jeden dzień u mnie, a potem wydawało się jeszcze zdrowy trafił do nowej właścicielki, mieszkającej nieopodal.

karolink

 
Posty: 1116
Od: Pon paź 09, 2006 20:40
Lokalizacja: Warszawa

Post » Śro gru 05, 2018 5:18 Re: 2 małe stworki z M Trąby mają wspaniałe domy/ FIP

x
Ostatnio edytowano Śro gru 05, 2018 8:11 przez karolink, łącznie edytowano 3 razy

karolink

 
Posty: 1116
Od: Pon paź 09, 2006 20:40
Lokalizacja: Warszawa

Post » Śro gru 05, 2018 5:22 Re: 2 małe stworki z M Trąby mają wspaniałe domy/ FIP

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx
Ostatnio edytowano Śro gru 05, 2018 7:53 przez karolink, łącznie edytowano 1 raz

karolink

 
Posty: 1116
Od: Pon paź 09, 2006 20:40
Lokalizacja: Warszawa

Post » Śro gru 05, 2018 5:37 Re: 2 małe stworki z M Trąby mają wspaniałe domy/ FIP,Fospre

Jakieś doświadczenia z Fipem? Te pozytywne, czytałam tu o kotach, które przekroczyły 2 lata życia z fipem.
Z Fosprenilem? , to z innych źródeł też anglojęzycznych, że doświadczenia pokazują pewną dozę pomyślności.

karolink

 
Posty: 1116
Od: Pon paź 09, 2006 20:40
Lokalizacja: Warszawa

Post » Śro gru 05, 2018 5:39 Re: 2 małe stworki z M Trąby mają wspaniałe domy/ FIP,Fospre

karolink

 
Posty: 1116
Od: Pon paź 09, 2006 20:40
Lokalizacja: Warszawa

Post » Śro gru 05, 2018 7:32 Re: 2 małe stworki z M Trąby mają wspaniałe domy/ FIP,Fospre

Wybacz ale przesadzasz. Nie widzę w korespondencji wylewania żali przez Carmen201. Jaka walka? Gdzie ty ją widzisz? Dziewczyno, ty to masz wyobraźnię. To ty teraz wlewasz i wylewasz i wylewasz swoje "przemyślenia". Ciągle zasłaniając się chorobami i innymi problemami. Które inni też posiadają tylko tak nie epatują nimi. Nakręcasz się, wybielasz, tworzysz fantastykę i coś co nie da rady czytać. Półtora miecha to dużo by oddać podbierak. Forsa, jej zwrot, nie jest dobrym rozwiązaniem. Bo podbierak podbierakowi nie jest podobny i każdy nawyka do swego sprzętu. Poza tym dlaczego ktoś , kto uczynił dobry gest, ma biegać po sklepach by zakupy zrobić? Może Carmen201 też jest chora, ma kłopoty, nie ma czasu...Tylko nie skarży się publicznie jak ty. Ona ma zrozumieć ,że ty w umówionym dniu nie dostarczyłaś z powodu załamania JEJ rzeczy a ty nie możesz zrozumieć, że cudze rzeczy się oddaje a nie czeka miesiącami i stawia warunki. Z wpisu wnioskuję ,że byłaś mało grzeczna. A może ona musiała plany sobie poprzekładać by czekać na odbiór. Który nie doszedł do skutku. Poprosiła o zwrot swojej rzeczy i powinnaś ją zwrócić. W ogóle powinnaś ją zwrócić bez proszenia. To ty otrzymałaś pomoc i to ty powinnaś zachować się w porządku. Czytając ciebie odechce się co niektórym udzielania komuś innemu pomocy.

Kciuki za kociczka. Oby tych dobrych chwil miał jak najwięcej :ok:
Siostrzyczce też sie przydadzą :ok:
Obrazek

Dla naszych Słoneczek [*] Kochamy i tęsknimy.

ASK@

Avatar użytkownika
 
Posty: 55324
Od: Czw gru 04, 2008 12:45
Lokalizacja: Otwock


Adopcje: 11 >>

Post » Śro gru 05, 2018 7:38 Re: 2 małe stworki z M Trąby mają wspaniałe domy/ FIP,Fospre

:placz:
Ostatnio edytowano Śro gru 05, 2018 8:28 przez karolink, łącznie edytowano 3 razy

karolink

 
Posty: 1116
Od: Pon paź 09, 2006 20:40
Lokalizacja: Warszawa

Post » Śro gru 05, 2018 7:40 Re: 2 małe stworki z M Trąby mają wspaniałe domy/ FIP,Fospre

Chciałam wysłać 20 października ubera tylko nie chciała wówczas
Wysłano: Sob paź 20, 2018 20:00
przez karolink
Hej rozchorowałam się Pusio też. Mogę wysłać do Ciebie samochód, tylko będziesz musiała zejść na dół. Przepraszam, że tyle to trwa, ale dużo gorączkuję.
Mogę też zamówić kuriera i wysłać niestety wciąż nie otrzymałam pensji od wspólnika, obiecuje, że da mi w przyszłym tygodniu.

karolink

 
Posty: 1116
Od: Pon paź 09, 2006 20:40
Lokalizacja: Warszawa

Post » Śro gru 05, 2018 7:40 Re: 2 małe stworki z M Trąby mają wspaniałe domy/ FIP

karolink pisze:Jakoś dziwnie się składa, że tu taka awantura o podbierak. Ja nie mogę się doprosić o zwrot pożyczonych koleżance 10 tys prawie rok temu, a tu walka o podbierak za 30 zł, który jak najbardziej miałam intencję oddać, gorzej było z dojazdem i w ogóle z wyjściem z domu, dodatkowo z kontaktem, bo księżniczka nie mogła do chorej zadzwonić i się dogadać tylko nawoływać na privie i sama domagać się telefonu ode mnie.


Karolink.... Proszę Cię....
Dziewczyna natychmiast i bez słowa zaoferowała się pożyczyć podbierak.
Który umożliwił nam złapanie koteczki. Bez niego - nie złapałybyśmy jej a być może byłby to dla kotki wyrok śmierci. W każdej chwili mógł ją przejechać samochód.

Naprawdę - nie zasługuje na takie traktowanie.
I wklejanie Waszej prywatnej korespondencji - w której ona sama nic złego nie pisze, nawet wykazuje się dużą dozą cierpliwości i zrozumienia, prosi o kontakt gdy poczujesz się lepiej, nie obraża Cię w najmniejszym stopniu - też nie jest w porządku.
I absolutnie nie jest tak że gdyby miała serce to by sama po niego przyjechała.
To Ty go pożyczyłaś.

Wiem że jesteś chora, masz problemy takie, owakie i parę innych - ale sama też dobrze wiesz jak reagujesz. I że często są to reakcje zupełnie nieadekwatne do sytuacji.
I o ile rozumiem chorobę, zaburzenie i wybuch w chwili stresu - to nie ma we mnie akceptacji do tego byś cały czas traktowała Carmen201 jako zło wcielone które musi się dostosowywać do Ciebie.
Ona nam pomogła zupełnie bezinteresownie. I przez wiele tygodni czekała na zwrot podbieraka.

I masz rację, czuję się w tej sytuacji niekomfortowo - bo to ja dałam ogłoszenie o potrzebie zdobycia podbieraka i niejako ja wciągnęłam Carmen201 w tą całą sytuację.
Gdybyś to nie Ty po niego pojechała i potem powiedziała że sama go oddasz choć proponowałam że ja to zrobię - to nie byłoby tej całej sytuacji.

W rezultacie której Carmen201 oberwała na różne sposoby.
Zupełnie niesprawiedliwie.
Jest mi bardzo przykro z tego powodu.

Blue

 
Posty: 23416
Od: Pt lut 08, 2002 19:26

Post » Śro gru 05, 2018 7:42 Re: 2 małe stworki z M Trąby mają wspaniałe domy/ FIP,Fospre

:oops:
Ostatnio edytowano Śro gru 05, 2018 8:28 przez karolink, łącznie edytowano 2 razy

karolink

 
Posty: 1116
Od: Pon paź 09, 2006 20:40
Lokalizacja: Warszawa

Post » Śro gru 05, 2018 7:46 Re: 2 małe stworki z M Trąby mają wspaniałe domy/ FIP,Fospre

karolink pisze:Chciałam wysłać 20 października ubera tylko nie chciała wówczas
Wysłano: Sob paź 20, 2018 20:00
przez karolink
Hej rozchorowałam się Pusio też. Mogę wysłać do Ciebie samochód, tylko będziesz musiała zejść na dół. Przepraszam, że tyle to trwa, ale dużo gorączkuję.
Mogę też zamówić kuriera i wysłać niestety wciąż nie otrzymałam pensji od wspólnika, obiecuje, że da mi w przyszłym tygodniu.

A może nie mogła? Pomyślałaś o tym? Nie musiała się tłumaczyć ze swoich zajęć! Czy z twojej strony to był nakaz?!
Dziewczyno, co kogo obchodzi ile forsy komuś pożyczyłaś i nie masz zwrotu? To twoja sprawa a nie forum. I to nie jest usprawiedliwieniem.

Wybacz, ale przestań wklejać cudzą korespondencję. Źle to o tobie świadczy. Tak jak oczernianie osoby, która tobie pomogła. Zero przyzwoitości z twojej strony.
Ty masz ludzi gdzieś i sama gdzieś w tym wylądujesz. Już napisałam, że czytając ciebie odechciewa się pomocy. Można trafić w czarną dziurę.
Licz się ze słowami bo może kiedyś jeszcze bedziesz takowej potrzebować. A w necie nic nie ginie. Opinia pójdzie za tobą.
Obrazek

Dla naszych Słoneczek [*] Kochamy i tęsknimy.

ASK@

Avatar użytkownika
 
Posty: 55324
Od: Czw gru 04, 2008 12:45
Lokalizacja: Otwock


Adopcje: 11 >>

Post » Śro gru 05, 2018 7:47 Re: 2 małe stworki z M Trąby mają wspaniałe domy/ FIP,Fospre

karolink pisze:mam ją gdzieś, dostała kilka propozycji.


Przykro że w ten sposób traktujesz osobę która chciała Ci pomóc i zrobiła to.
To już chyba nie jest płaszczyzna do dyskusji, z takim Twoim podejściem.
Co najwyżej zastanawiam się czy w takim stanie zdrowia psychicznego jaki opisujesz jesteś w stanie funkcjonować sama w domu i zajmować sobą oraz kotami. Bo obraz wyłania się niepokojący. Ale to już musisz sama przemyśleć.

Blue

 
Posty: 23416
Od: Pt lut 08, 2002 19:26

Post » Śro gru 05, 2018 7:49 Re: 2 małe stworki z M Trąby mają wspaniałe domy/ FIP,Fospre

Koty w przeciwieństwie do ludzi są cudowne i zrobię dla nich wszystko. Są zdrowe i zadowolone, a w przypadku mojej śmierci zajmie się nimi moja mama, więc jest ok.

karolink

 
Posty: 1116
Od: Pon paź 09, 2006 20:40
Lokalizacja: Warszawa

Post » Śro gru 05, 2018 7:52 Re: 2 małe stworki z M Trąby mają wspaniałe domy/ FIP,Fospre

karolink pisze:Koty w przeciwieństwie do ludzi są cudowne i zrobię dla nich wszystko. Są zdrowe i zadowolone, a w przypadku mojej śmierci zajmie się nimi moja mama, więc jest ok.


Może i jest ok.
Tylko że one są skazane na Twoje emocje, zachowania, decyzje, ekspresję w reakcji na cokolwiek co Tobie nie pasuje lub Cię stresuje. Nie jestem do końca przekonana że rykoszetem nie obrywają.
Ale to Twoje życie i Twoja sprawa - ja w sumie się pożegnam z tym wątkiem bo nic dobrego nie jestem w stanie do niego wnieść a tylko mnie nerwów masę kosztuje.

Blue

 
Posty: 23416
Od: Pt lut 08, 2002 19:26

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Blue, skaz, taizu i 222 gości