Proszę mocno o prosty przepis na barf dla kota

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Pon paź 01, 2018 17:39 Re: Proszę mocno o prosty przepis na barf dla kota

Nasz przepis na BARF:
1kg tłustego mięsa (wołowina akurat u nas, mamy taką za 10-12zł za kg)
150g podrobów (mózg cielęcy, serce wołowe)
16g easy B.A.R.F sensitive
1 żółtko jajka
03.07.2010 ['] Prezes. Kocham Cię.
26.11.2020 ['] Murziłka
12.05.2022 ['] Tiger
22.03.2024 ['] NW SP Dongalas Glitne DSM


Dom bez kota jest jak człowiek bez duszy... Nie ma w nim życia.

Prawdziwa miłość nie potrzebuje słów. Albo milczy. Albo MRUCZY!

wistra

 
Posty: 9372
Od: Nie paź 08, 2006 17:11
Lokalizacja: Kraków

Post » Pon paź 01, 2018 17:46 Re: Proszę mocno o prosty przepis na barf dla kota

Bestol pisze:Właśnie cena mnie przeraziła straszliwie.
Ten przepis, który podała gusiek1, to po prostu mielę wszystko, dosypuję Felini Complete, trochę wody, słoninki, dziamdziam to i do słoików do zamrażarki?
Ten 1 kg mięsa - to różne rodzaje?

Ja nie dodaję dodatkowego tłuszczu, zgodnie z zakeniem weta( jedna ma problemy z brzuchem).
Ilość wody też jest podana w tym pierwszym przepisie.
Generalnie tak,mielisz, dziabiesz, dodajesz suplementy,mieszasz, porcjujesz i do zamrażalnika.
Potem wyjmuje wieczorem do lodówki, rano odmierzam paszczom po porcji, dolewam do tego ciepłej wody,żeby było milsze w dotyku i podaję kotom.
Oczywiście od czasu do czasu dostają luzem żółtko czy w tygodniu daję im też jako dodatek olej z łososia. Odradzam dodawanie oleju do mieszanki, bo wtedy niektóre koty odmawiają takiej mieszanki.

gusiek1

 
Posty: 1650
Od: Nie sie 28, 2016 14:24
Lokalizacja: Warszawa

Post » Pon paź 01, 2018 17:52 Re: Proszę mocno o prosty przepis na barf dla kota

jeden wątek, a ile osób doinformowanych :lol:
Dziękuję za odpowiedzi na moje pytanie.
Zobaczę, moje rude stworzenie jest tak żarte, że może przejdzie mięso "tarzane" w suplementach i mielenie zostanie mi darowane ;) a jak nie to popełnię pół na pół
Obrazek

andorka

 
Posty: 13090
Od: Wto kwi 25, 2006 22:33
Lokalizacja: Łódź-Polesie

Post » Pon paź 01, 2018 17:53 Re: Proszę mocno o prosty przepis na barf dla kota

U nas jest tak:

1kg różnego mięsa
0,2kg podrobów (wątróbka, serca, żołądki)
0,3kg szyjki kacze/kurze/indycze
5 łyżek wody
13g Felini Complete
2 łyżki oleju z łososia (moje akurat lubią)
ser_Kociątko
 

Post » Pon paź 01, 2018 18:19 Re: Proszę mocno o prosty przepis na barf dla kota

ser_Kociątko pisze:U nas jest tak:

1kg różnego mięsa
0,2kg podrobów (wątróbka, serca, żołądki)
0,3kg szyjki kacze/kurze/indycze
5 łyżek wody
13g Felini Complete
2 łyżki oleju z łososia (moje akurat lubią)

Ten przepis mi sie podoba, ale moje nie chca jesc oleju z lososia. :|
Do cats eat bats?

Muireade

Avatar użytkownika
 
Posty: 1576
Od: Pon sie 08, 2016 17:26
Lokalizacja: Środek wiochy (pod Toruniem)

Post » Pon paź 01, 2018 18:46 Re: Proszę mocno o prosty przepis na barf dla kota

Bestol pisze:Właśnie cena mnie przeraziła straszliwie.
Ten przepis, który podała gusiek1, to po prostu mielę wszystko, dosypuję Felini Complete, trochę wody, słoninki, dziamdziam to i do słoików do zamrażarki?
Ten 1 kg mięsa - to różne rodzaje?

Najlepiej do pojemników spożywczych na 150 lub 200 gram. Żeby była porcja na dzień albo do torebek do mrozenia. Słoiki IMHO za duże i niewygodne. Jak się ustawia 3 czy 4 kilo w zamrażarce to liczy się też to jak to się przechowuje. Ja kupowałam na allegro pojemniczku spożywcze 100 gram i pokrywki.
aktualny wątek viewtopic.php?f=46&t=213932
***** ***

zuza

Avatar użytkownika
 
Posty: 84530
Od: Sob lut 02, 2002 22:11
Lokalizacja: Warszawa Nowodwory

Post » Pon paź 01, 2018 18:48 Re: Proszę mocno o prosty przepis na barf dla kota

To się szybko psuje więc nie można np rozmrozic pół kilo i dawać 3 dni. Hm. Ale jak się ma 5 kotów to zejdzie w 1 dzień. O tym nie pomyślałam...
aktualny wątek viewtopic.php?f=46&t=213932
***** ***

zuza

Avatar użytkownika
 
Posty: 84530
Od: Sob lut 02, 2002 22:11
Lokalizacja: Warszawa Nowodwory

Post » Pon paź 01, 2018 18:54 Re: Proszę mocno o prosty przepis na barf dla kota

Muireade pisze:
ser_Kociątko pisze:U nas jest tak:

1kg różnego mięsa
0,2kg podrobów (wątróbka, serca, żołądki)
0,3kg szyjki kacze/kurze/indycze
5 łyżek wody
13g Felini Complete
2 łyżki oleju z łososia (moje akurat lubią)

Ten przepis mi sie podoba, ale moje nie chca jesc oleju z lososia. :|



To nie dawaj oleju z łososia, jest opcjonalny.
ser_Kociątko
 

Post » Pon paź 01, 2018 19:13 Re: Proszę mocno o prosty przepis na barf dla kota

A można dać inny zwierzęcy tłuszcz? Np. smalec?
Do cats eat bats?

Muireade

Avatar użytkownika
 
Posty: 1576
Od: Pon sie 08, 2016 17:26
Lokalizacja: Środek wiochy (pod Toruniem)

Post » Pon paź 01, 2018 19:36 Re: Proszę mocno o prosty przepis na barf dla kota

Muireade pisze:A można dać inny zwierzęcy tłuszcz? Np. smalec?


Można - smalec z gęsi jest przepyszny (tak mówią moje koty ;-)). Tylko musi być taki bez soli i przypraw - można kupić w większych marketach, chociaż widziałam i w osiedlowych sklepikach.
Np. taki: http://www.agro-top.com.pl/pl/zywnosc/t ... malec-gesi

monikah

 
Posty: 944
Od: Pt kwi 10, 2009 17:54
Lokalizacja: Pruszków

Post » Pon paź 01, 2018 21:46 Re: Proszę mocno o prosty przepis na barf dla kota

Co do pytania "w czym mrozić" gdzieś zasłyszałam (pewnie gdzieś = tu na forum) o patencie z mrożeniem w pojemniczkach na mocz do badania z apteki, na necie kosztują grosze ;)
"Czy dom bez kota - najedzonego, dopieszczonego i należycie docenionego - zasługuje w ogóle na miano domu?" Mark Twain

MegGrey

Avatar użytkownika
 
Posty: 253
Od: Pon lis 23, 2015 12:54

Post » Wto paź 02, 2018 16:47 Re: Proszę mocno o prosty przepis na barf dla kota

U mnie mały problem, aż wstyd się przyznać, ale nawet nie mam maszynki do mielenia mięsa :( Gdy robię na obiad mielone, to kupuję gotowe mielone mięso :(Jakoś to wszystko w głowie muszę sobie poukładać.
BIL
Obrazek
Kochamy z Bilem wełniankowo u Tulinka https://www.etsy.com/shop/Catluckydog?r ... hDc65H7SOY

Bestol

Avatar użytkownika
 
Posty: 1795
Od: Sob sty 14, 2017 18:20

Post » Wto paź 02, 2018 16:48 Re: Proszę mocno o prosty przepis na barf dla kota

Bestol, mielone można kupić, a resztę pokroić.
Rozumiem Twoje obawy.
Ja pierwszą mieszankę miałam zrobioną przez złotą duszę z tego forum. Zawsze będę o tym pamiętać :)
Teraz jak robię sama, to dodatkowym atutem jest brak zmywania po szykowaniu mieszanki -koteczki są w myciu doskonałe :)

gusiek1

 
Posty: 1650
Od: Nie sie 28, 2016 14:24
Lokalizacja: Warszawa

Post » Wto paź 02, 2018 16:59 Re: Proszę mocno o prosty przepis na barf dla kota

Ale w mielonym z marketu nie wiecie co jest..
Nie mam zaufania do gotowego... wolę sama zmielić. Bo przynajmniej wiem co tam jest.
ser_Kociątko
 

Post » Wto paź 02, 2018 17:00 Re: Proszę mocno o prosty przepis na barf dla kota

Wiem właśnie :( Ludziom mielone nie przeszkadzają, bo i tak są smażone, albo gotowane. U kotka tez bym się bała. Nie wiem, czy w marketach mielą mięso na miejscu. Jeśli nie - mam problem, bo mięsko barfowe na zooplus potwornie drogie :(
BIL
Obrazek
Kochamy z Bilem wełniankowo u Tulinka https://www.etsy.com/shop/Catluckydog?r ... hDc65H7SOY

Bestol

Avatar użytkownika
 
Posty: 1795
Od: Sob sty 14, 2017 18:20

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: ankacom, skaz i 212 gości