Proszę mocno o prosty przepis na barf dla kota

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Pon paź 01, 2018 9:58 Re: Proszę mocno o prosty przepis na barf dla kota

Muireade pisze:Podlacze sie pod temat z pytaniem: gdzie mozna kupic jakis proszek do BARFA? Mam na mysli to cos, czym sie posypuje mieso, zeby uzupelnic reszte skladnikow pokarmowych.

W zooplusie jest felini complete, ale moze i gdzie indziej jest.
aktualny wątek viewtopic.php?f=46&t=213932
***** ***

zuza

Avatar użytkownika
 
Posty: 84833
Od: Sob lut 02, 2002 22:11
Lokalizacja: Warszawa Nowodwory

Post » Pon paź 01, 2018 10:06 Re: Proszę mocno o prosty przepis na barf dla kota

Muireade pisze:Podlacze sie pod temat z pytaniem: gdzie mozna kupic jakis proszek do BARFA? Mam na mysli to cos, czym sie posypuje mieso, zeby uzupelnic reszte skladnikow pokarmowych.


Link do mieszanki BARF już się w tym wątku pojawił. :wink:
Obrazek

mimbla64

Avatar użytkownika
 
Posty: 14225
Od: Pon lis 12, 2007 9:29
Lokalizacja: Warszawa Wola

Post » Pon paź 01, 2018 12:37 Re: Proszę mocno o prosty przepis na barf dla kota

A ja mam takie pytanie, bo też tematowi BARF się przyglądam.
Czy mięso MUSI być mielone?
Mój kocur ma wszystkie zęby i doskonale radzi sobie z gryzieniem, a poza tym mięso w kawałkach do gryzienia dba o zęby, a tu wszędzie mielić i mielić :roll:
Obrazek

andorka

 
Posty: 13112
Od: Wto kwi 25, 2006 22:33
Lokalizacja: Łódź-Polesie

Post » Pon paź 01, 2018 12:59 Re: Proszę mocno o prosty przepis na barf dla kota

andorka pisze:A ja mam takie pytanie, bo też tematowi BARF się przyglądam.
Czy mięso MUSI być mielone?
Mój kocur ma wszystkie zęby i doskonale radzi sobie z gryzieniem, a poza tym mięso w kawałkach do gryzienia dba o zęby, a tu wszędzie mielić i mielić :roll:

czesc musi byc mielona bo jakos te wszystkie suple musza sie z czyms zwiazac. Ale nie wszystko jest meilone. Ja kupowalam z czescia szarpana, krojoną. Musialam mielic wszystko bo Szara zjadala mielone, a reszte rozrzucala wokol miski. Ale wczesniej dziewczyny jadly takie mieszane.

Moze jak sie posypie kawalki miesa tym proszkiem (jak sie uzywa felini complete) to jakis kot to zje? Ale jakos podejrzewam, ze moze to byc problem.
aktualny wątek viewtopic.php?f=46&t=213932
***** ***

zuza

Avatar użytkownika
 
Posty: 84833
Od: Sob lut 02, 2002 22:11
Lokalizacja: Warszawa Nowodwory

Post » Pon paź 01, 2018 14:17 Re: Proszę mocno o prosty przepis na barf dla kota

Moje jedzą około 100g/paszcze w trzech porcjach. Daję mielone, do tego dostają też wodę, więc choć chwilę spędzają czasu przy misce. Kawałki polykaly w całości a potem były pawie. W celu ćwiczenia zębów, czyszczenia dostają właśnie kacze, indycze szyje.
Moje by zjadly takie posypane, ale chyba bym oszalała jakbym jeszcze ten proszek sypala, tym bardziej, że dawka to 12,coś proszku na 1kg mieszanki. Niewygodnie.

gusiek1

 
Posty: 1658
Od: Nie sie 28, 2016 14:24
Lokalizacja: Warszawa

Post » Pon paź 01, 2018 15:07 Re: Proszę mocno o prosty przepis na barf dla kota

mimbla64 pisze:
Muireade pisze:Podlacze sie pod temat z pytaniem: gdzie mozna kupic jakis proszek do BARFA? Mam na mysli to cos, czym sie posypuje mieso, zeby uzupelnic reszte skladnikow pokarmowych.


Link do mieszanki BARF już się w tym wątku pojawił. :wink:

Ok, dzieki, jestem pół-ślepa :201427
Do cats eat bats?

Muireade

Avatar użytkownika
 
Posty: 1576
Od: Pon sie 08, 2016 17:26
Lokalizacja: Środek wiochy (pod Toruniem)

Post » Pon paź 01, 2018 15:21 Re: Proszę mocno o prosty przepis na barf dla kota

Ja robie tak pół na pół, połowe mam mielone a połowe w kawałkach, to wszystko razem mieszam :) moje bardzo lubią kawałki gryźć ale żeby fellini rozmieszać to musi być mielone. Jak już mówiłam trochę zdrowego rozsądku zalecam, bo naprawdę odważanie supli i mięsa na mikrogramy to lekka przesada :wink:
jesteśmy na prostej ;)

kociołkowo

Avatar użytkownika
 
Posty: 1473
Od: Czw mar 30, 2017 22:49

Post » Pon paź 01, 2018 16:14 Re: Proszę mocno o prosty przepis na barf dla kota

Według mnie z gotowych suplementów lepszy niż felini complete jest easy barf. (Na felini niektóre koty mogą się po pewnym czasie uczulić albo przestają chcieć jeść mięso z tym dodatkiem). Z tego co pamiętam, to wiele osób na barfnym świecie też preferuje easy barf.

Agnieszka2009

 
Posty: 499
Od: Sob sty 10, 2009 16:57

Post » Pon paź 01, 2018 16:52 Re: Proszę mocno o prosty przepis na barf dla kota

gusiek1: "dodatkowy tłuszcz w zależności od tłustości mięsa" - ale jaki tłuszcz?
Strasznie trudno to wszystko dla mnie brzmi :(
BIL
Obrazek
Kochamy z Bilem wełniankowo u Tulinka https://www.etsy.com/shop/Catluckydog?r ... hDc65H7SOY

Bestol

Avatar użytkownika
 
Posty: 1799
Od: Sob sty 14, 2017 18:20

Post » Pon paź 01, 2018 16:55 Re: Proszę mocno o prosty przepis na barf dla kota

Słoninka :D
jesteśmy na prostej ;)

kociołkowo

Avatar użytkownika
 
Posty: 1473
Od: Czw mar 30, 2017 22:49

Post » Pon paź 01, 2018 17:06 Re: Proszę mocno o prosty przepis na barf dla kota

Chce tylko powiedziec, ze Felini Complete rzeczywiscie jest dostepny na Zooplusie, tylko ja go dotad nie potrafilam znalezc :201429

Niniejszym dziekuje wszystkim za pomoc w odnalezieniu wyzej wymienionego.
Do cats eat bats?

Muireade

Avatar użytkownika
 
Posty: 1576
Od: Pon sie 08, 2016 17:26
Lokalizacja: Środek wiochy (pod Toruniem)

Post » Pon paź 01, 2018 17:10 Re: Proszę mocno o prosty przepis na barf dla kota

Muireade, nie martw się, ja też nie wiedziałam, że na zoopluc coś barfowego jest, a jestem stałym klientem :oops:

Co myślicie o tym:
https://www.zooplus.pl/shop/koty/barf/f ... ets/609879
Wiem, że to pójście na totalną łatwiznę, ale ja się panicznie boję, że coś schrzanię i kota zatruję :( Dlatego wpadł mi ten szaleńczy pomysł, żeby od Was gotowca kupić. Już teraz wiem, że to był bardzo zły pomysł.
BIL
Obrazek
Kochamy z Bilem wełniankowo u Tulinka https://www.etsy.com/shop/Catluckydog?r ... hDc65H7SOY

Bestol

Avatar użytkownika
 
Posty: 1799
Od: Sob sty 14, 2017 18:20

Post » Pon paź 01, 2018 17:11 Re: Proszę mocno o prosty przepis na barf dla kota

ale to jest drogie jak cholera jasna... taniej Ci będzie zrobić BARF samemu.
ser_Kociątko
 

Post » Pon paź 01, 2018 17:14 Re: Proszę mocno o prosty przepis na barf dla kota

Właśnie cena mnie przeraziła straszliwie.
Ten przepis, który podała gusiek1, to po prostu mielę wszystko, dosypuję Felini Complete, trochę wody, słoninki, dziamdziam to i do słoików do zamrażarki?
Ten 1 kg mięsa - to różne rodzaje?
BIL
Obrazek
Kochamy z Bilem wełniankowo u Tulinka https://www.etsy.com/shop/Catluckydog?r ... hDc65H7SOY

Bestol

Avatar użytkownika
 
Posty: 1799
Od: Sob sty 14, 2017 18:20

Post » Pon paź 01, 2018 17:35 Re: Proszę mocno o prosty przepis na barf dla kota

To co zalinkowalas wedlug mnie nie wyglada dobrze i jest bardzo drogie, ale decyzja nalezy do Ciebie.

EDIT: To nie jest bardzo drogie, to jest zaje.....e drogie! 8O
Do cats eat bats?

Muireade

Avatar użytkownika
 
Posty: 1576
Od: Pon sie 08, 2016 17:26
Lokalizacja: Środek wiochy (pod Toruniem)

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: ewar i 225 gości